Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj323
mod_vvisit_counterWczoraj614
mod_vvisit_counterW tym tygodniu937
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4033
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12731
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu18924
mod_vvisit_counterWszystkie1760955

Teraz Online: 14
Twój IP 3.235.236.13
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

maj 2021
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Imieniny

Przed wczoraj : Andrzeja Jedrzeja Wczoraj : Brunona Paschalisa Dzisiaj : Eryka Feliksa Jutro: Piotra Iwa Pojutrze : Aleksandra BazylegoGodzina Miłosierdzia Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 11 kwietnia 2021 17:35

godzina miosierdzia

GODZINA MIŁOSIERDZIA

 

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa i można powiedzieć, że zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej. Święto to ustanowił papież Jan Paweł II podczas kanonizacji s. Faustyny 30.04.2000 roku. O godz. 15:00 we wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej wierni gromadzili na wspólnej modlitwie Koronką, aby wypraszać łaskę miłosierdzia dla całego świata, swoich rodzin i samych siebie oraz aby zyskać odpust zupełny.

 

W Naszej Pilickiej Parafii również spotkaliśmy się w Kolegiacie o godz. 15.oo na Godzinie Miłosierdzia, podczas której polecaliśmy siebie, nasze rodziny, parafię, naszą ojczyznę i trudny czas pandemii Miłosierdziu Bożemu. Ofiara na tacę z tej Niedzieli jest przeznaczona na Caritas, czyli Dzieła Miłosierdzia Kościoła.


Godzina Miłosierdzia


O trzeciej godzinie – powiedziałeś Panie Jezu do s. Faustyny w październiku 1937 roku w Krakowie-błagaj Mojego miłosierdzia szczególnie dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (Dz. 1320). Z modlitwą w godzinie Miłosierdzia związałeś Panie Jezu obietnice wszelkich łask. W tej godzinie-powiedziałeś- nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją (Dz.1320). W godzinie tej uprosimy wszystko dla siebie i dla innych (Dz. 1572). Chryste postawiłeś trzy warunki konieczne do spełnienia obietnic: modlitwa ma mieć miejsce o godzinie 3.00 popołudniu, ma być skierowana do Ciebie Panie Jezu i winno się w niej odwoływać do wartości i zasług Twojej męki. Ponadto trzeba jeszcze zaznaczyć, że przedmiot modlitwy musi być zgodny z wolą Bożą, a sama modlitwa powinna być ufna, wytrwała i połączona z uczynkami miłosierdzia, co jest warunkiem prawdziwego nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.


Godzina Miłosierdzia staje się codziennym czasem modlitwy apostołów Bożego Miłosierdzia pod każdą szerokością geograficzną. Dlatego wierzący jakby w nieprzerwanym akcie modlitwy łączą się z Jezusem konającym na krzyżu i – spełniając Jego prośbę- błagają o miłosierdzie Boże dla świata, szczególnie dla grzeszników.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież