Twój IP 35.172.223.30

lipiec 2021

Przed wczoraj : Marii Magdaleny Wczoraj : Bogny Apolinarego Dzisiaj : Kingi Krystyny Jutro: Walentyny Krzysztofa Pojutrze : Anny Miroslawy

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Powstało nowe ogrodzenie na cmentarzu Email
+ 4
niedziela, 04 lipca 2021 15:15

mur2021

POWSTAŁO NOWE OGRODZENIE NA CMENTARZU

Pod koniec czerwca zostało wykonane 69 mb ogrodzenia z prefabrykatów betonowych (przęsła betonowe) przy naszym cmentarzu od strony kaplicy cmentarnej. Zapłacono firmie 20.000zł. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy złożyli swoją dobrowolną ofiarę na ten cel. Wykonane prace można już obejrzeć w naszej galerii a także podczas odwiedzin swoich bliskich zmarłych na naszym cmentarzu. Zakres wykonanych prac obejmował: uporządkowanie terenu pod ogrodzenie (rozbiórka i wywożenie pozostałości istniejącego ogrodzenia), remont dwóch słupków bramowych (uzupełnienie ubytków, osadzenie kątowników, zatopienie siatki) oraz montaż 69 mb ogrodzenia prefabrykowanego.

Figury Matki Bożej z Lourdes i Msza Święta w intencji Piliczan Email
+ 4
niedziela, 04 lipca 2021 14:59

figura2021

FIGURY MATKI BOŻEJ Z LOURDES

I MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI PILICZAN

19 czerwca 2021 roku na ręce Proboszcza Naszej Parafii-ks. Andrzeja Białka przekazano dwie figury Matki Bożej z Lourdes.

Jest to kolejny dar Naszego rodaka o.Mariana Świerczka, Kamilianina, który ufundował figury dla naszej społeczności z prośbą o umieszczenie ich w następujących miejscach:

-w kościółku św. Jerzego przy ul. Krakowskiej

-w kaplicy na wzgórzu św. Piotra

Odpust na wzgórzu św. Piotra Email
+ 6
wtorek, 29 czerwca 2021 17:33

odpustwzgorze2021

ODPUST NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA

29.czerwca już po raz 955 spotkaliśmy się na Wzgórzu św. Piotra i Pawła aby uczcić Uroczystość św. Apostołów. W tym miejscu była pierwsza Pilicka Parafia. Msze Święte zostały odprawione o godz. 12.oo oraz 16.oo przez Ks. Proboszcza i Gwardiana Ojca Błażeja. W tym dniu na wzgórzu zgromadziły się tłumy Parafian oraz gości.

Pamiętajmy aby kontynuować tę piękną tradycję.

Biskup Piotr Skucha przechodzi na emeryturę Email
+ 5
niedziela, 27 czerwca 2021 13:26

bppitotrskucha

BISKUP PIOTR SKUCHA

PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Piotra Skuchy z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji sosnowieckiej. Bp Skucha osiągnął wiek emerytalny i przechodzi na emeryturę. O decyzji Papieża poinformował 27 czerwca w południe, w dniu 75. urodzin bp. Skuchy, Nuncjusz Apostolski w Polsce.Biskup Grzegorz Kaszak podziękował mu za 29 lat pracy w Naszej Diecezji Sosnowieckiej.

Dziękujemy ks. biskupowi za posługę w Naszej Pilickiej Parafii, za wszystkie wizytacje kanoniczne oraz udzielone Sakramenty Bierzmowania naszej młodzieży. Biskup udzielał Sakramentu Bierzmowania w Naszej Parafi aż 19 razy.Poniżej można przeczytać biografię Bp Skuchy.

Sakrament Bierzmowania i Odpust Parafialny Email
czwartek, 24 czerwca 2021 13:11

sakrament bierzmowania2021

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

I ODPUST PARAFIALNY

W czwartek 24.czerwca w Naszej Parafii obchodziliśmy odpust Narodzenia św. Jana Chrzciciela, naszego głównego patrona. O godz. 12.oo Sumie odpustowej przewodniczył ks. Biskup Piotr Skucha, który udzielił 53 młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Ksiądz Biskup w kazaniu przypomniał historię św. Jana Chrzciciela oraz docenił jak wielką rolę wtedy pełnił i jaki przykład daje w naszym codziennym życiu.

35 rocznica święceń kapłańskich ks. Stanisława Słowika i ks. Stanisława Zielińskiego Email
niedziela, 13 czerwca 2021 16:09

jubileusz35lat

35 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

KS. STANISŁAWA SŁOWIKA

I KS. STANISŁAWA ZIELIŃSKIEGO

W niedzielę 13.czerwca rodacy Naszej Parafii ks. Stanisław Słowik i ks. Stanisław Zieliński sprawowali o godz.12.oo Uroczystą Mszę Świętą w 35 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Cała Nasza wspólnota Parafialna modliła się w intencji jubilatów oraz o nowe powołania do stanu Kapłańskiego i Zakonnego. Ksiądz Mirosław wspomniał o Konradzie Drozdowskim , który uczęszcza do Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie i modlimy się aby wytrwał i był kolejnym kapłanem z Naszej Parafii.

Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę Email
niedziela, 06 czerwca 2021 11:08

zapisy2021

ZAPISY NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ

NA JASNĄ GÓRĘ

Serdecznie prosimy o zapisywanie się w zakrystii na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, termin do 27. 06. 2021r Nie odkładajmy decyzji zapisu na lipiec, czy sierpień, bo potem na własne życzenie, będziemy rozgoryczeni. Komunikat Ks. bpa, który czytaliśmy znajduje się przy bocznym wejściu do Kolegiaty i poniżej artykułu, prosimy o zainteresowanie.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>