mod_vvisit_counterWszystkie1920551

Twój IP 34.207.247.69

grudzień 2021

Przed wczoraj : Balbiny Bibianny Wczoraj : Franciszka Ksawerego Dzisiaj : Barbary Krystiana Jutro: Saby Kryspina Pojutrze : Mikolaja Jaremy

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Zapraszamy na Roraty! Email
niedziela, 28 listopada 2021 14:22

roraty2021

ZAPRASZAMY NA RORATY!

Adwent jest to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie; a zarazem na powtórne przyjście Chrystusa, na które duchowo powinniśmy być wszyscy przygotowani. We wszystkie dni Adwentu: poniedziałek - sobota godz.17.oo, niedziela godz. 16.oo będzie sprawowana Msza Święta roratnia.

Zapraszamy do owocnego przeżycia tego okresu w naszej wspólnocie parafialnej. Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci   z lampionami zapraszamy na Roraty.

Drzewko Adwentowe Email
niedziela, 28 listopada 2021 14:18

drzewko adwentowe 2018

DRZEWKO ADWENTOWE

Tradycyjnie i w tym roku, można zabrać bombkę z adwentowego drzewka znajdującego się w Kaplicy Św. Józefa z imieniem dziecka i wiekiem i przygotować paczkę na Święta.Będzie to piękny gest miłości dla dzieci z rodzin ubogich,które by nie otrzymały w tym roku prezentu pod choinkę.

Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy

w tym roku pozytywnie odpowiedzą

na inicjatywę adwentowego drzewka.

Opłatki na Stół Wigilijny Email
niedziela, 28 listopada 2021 14:15

opatki2015

OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY

Dziś 28.listopada na Mszy św. o godz. 12.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki, jak co roku rozniosą ministranci. Bardzo prosimy nie nabywać w innych miejscach opłatków, ponieważ ofiara za opłatki nie mniejsza niż 20zł będzie przeznaczona: 10% dla roznoszących ministrantów, a pozostała kwota na opłacenie posługi pana kościelnego.

Opłatki można także nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Z góry, Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary!

VIII Spotkanie modlitewne Email
piątek, 26 listopada 2021 19:17

spotkaniemodlitewne2021

VIII SPOTKANIE MODLITEWNE

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 26.listopada w piątek o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w minionym roku . Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 48 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwęPapież św. Jan Paweł II, nasz rodak, mówił słowa, które wciąż są aktualne: „Cierpienie ludzie zawsze jest tajemnicą. I bardzo trudno człowiekowi samemu przedzierać się przez jego mroki. Na horyzoncie naszej wiary pozostaje tylko jeden punkt odniesienia-Krzyż Chrystusa-szczyt ludzkiego cierpienia i to cierpienia kogoś najniewinniejszego, Baranka bez skazy”

Święto Niepodległości Email
czwartek, 11 listopada 2021 13:52

swietoniepodleglosci2021

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Ksiądz Proboszcz oraz Ojciec Robert z Klasztoru Franciszkanów z udziałem władz samorządowych, powiatowych i gminnych oraz pocztów sztandarowych i wiernych z całej gminy.

Uroczystość Wszystkich Świętych Email
+ 6
poniedziałek, 01 listopada 2021 18:03

wszystkich swietyc2021

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. listopada, jak każdego roku, uroczyście obchodzimy Wszystkich Świętych. W tym dniu w sposób szczególny nasze myśli kierujemy w stronę bliskich, którzy odeszli już stąd i śpią w pokoju radując się chwałą nieba. Dobrze jest, jeżeli pozostają oni z nami i trwają w naszej pamięci, mając z naszej strony zapewnioną pamięć modlitewną oraz Ofiary Mszy świętych, które dopomagają im w zbawieniu. Po Mszy Świętej o godz.12.oo , którą koncelebrowali ks. Stanisław Słowik, Gwardian o. Błażej Sówka i nasz ks. Mirosław Pasek wyruszyła uroczysta procesja na cmentarz.

Marsz Wszystkich Świętych Email
+ 5
poniedziałek, 01 listopada 2021 17:38

marszwszystkichswietyc

MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dnia 31.10.2021 po Mszy Świętej wieczornej w Klasztorze Ojców Franciszkanów z okazji Nocy Świętych poprzedzającej Uroczystość Wszystkich Świętych wyruszyła procesja z 30 relikwiami naszych świętych patronów na nasz cmentarz Parafialny, połączona z modlitwą za zmarłych.Dzieci miały ze sobą lampiony oraz wcieliły się za święte postacie.Wszystko zakończyło się wspólną modlitwą w Naszej Kolegiacie.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>