Twój IP 3.235.236.13

maj 2021

Przed wczoraj : Andrzeja Jedrzeja Wczoraj : Brunona Paschalisa Dzisiaj : Eryka Feliksa Jutro: Piotra Iwa Pojutrze : Aleksandra Bazylego

Święto Matki Bożej Gromnicznej i nietypowe Spotkanie Kolędowe Email
wtorek, 02 lutego 2021 19:41

matki bozej gromnicznej

ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

ORAZ NIETYPOWE SPOTKANIE KOLĘDOWE

Zakończyło się radosne bożonarodzeniowe świętowanie i przyszedł moment na chwilę powagi i refleksji. W dniu 2 lutego w naszym kościele obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego, które upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej. Każdemu z nas bliższa jest jednak jego druga nazwa - Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także szczególny tydzień dla Naszej Parafii, gdyż codziennie przeżywamy spotkanie kolędowe , zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Z racji pandemii spotykamy się na Mszy Świętej za mieszkańców z poszczególnych ulic i wiosek.

Święto Matki Bożej Gromnicznej to dzień, w którym kończy się okres Bożego Narodzenia. Rozbieramy choinkę, ostatni raz śpiewamy kolędy.

2 lutego przypada też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - ustanowił go Jan Paweł II w 1997 roku. W Polsce jest około 32 tysięcy osób konsekrowanych między innymi sióstr zakonnych i zakonników. Po każdej Mszy Świętej mogliśmy złożyć swoją ofiarę na zakony do puszek pod chórem. Bóg Zapłać.

Na początku Mszy Świętej Kapłan pobłogosławił przyniesione do świątyni zapalone gromnice oraz pobłogosławił mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek , za których modliliśmy się o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia a dla wszystkich zmarłych o szczęśliwą wieczność.

Na przygotowanym przed ołtarzem stoliku  można było (jeśli ktoś uzna to za stosowane) złożyć do koszyczka ofiarę na kościół czy kolędę, zabrać pamiątkowy obrazek.

Do przyniesionego przez siebie naczynka można było nabrać wodę poświęconą i pokropić swoje mieszkanie, a modlitwę można zabrać ze sobą ze świątyni, albo skorzystać z naszej gazetki parafialnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybywanie na Msze Święte Kolędowe i za składane wszelkie ofiary! Bóg Zapłać!