Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3038
mod_vvisit_counterWczoraj3712
mod_vvisit_counterW tym tygodniu18477
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu27960
mod_vvisit_counterW tym miesiącu53404
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu100342
mod_vvisit_counterWszystkie4339059

Teraz Online: 36
Twój IP 216.73.216.31
MOZILLA 5.0,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

listopada 2025
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Imieniny

Przed wczoraj : Marcina Bartlomieja Wczoraj : Renaty Witolda Dzisiaj : Mikolaja Stanisława Jutro: Rogera Serafiny Pojutrze : Alberta Leopolda



Poświęcenie pojazdów i podróżujących Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 27 lipca 2025 14:53

poswieceniepojazdw2025

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW I PODRÓŻUJĄCYCH

 

W niedzielę 27.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów , kierowców i podróżujących zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących.


Przy poświęceniu pojazdów, każdy mógł złożyć ofiarę na misje Miva Polska. Wszystkim za wrażliwe serce serdeczne Bóg zapłać!


Również dzisiaj przypadał ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i osób starszych.


Warto pamiętać, aby przed wyruszeniem pojazdem w drogę przeżegnać się i prosić św. Krzysztofa o opiekę w czasie jazdy. Trzeba też wspomnieć, że nieostrożna, brawurowa jazda, nieprzestrzeganie przepisów kodeksu drogowego jest grzechem i trzeba się z tego spowiadać.


G.P.

 


W dniach 20-27 lipca 2025 obchodzony jest 26. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. (JK).

 

W 2024 roku MIVA Polska zrealizowała 128 projektów w 35 krajach

świata,zostało zakupionych 742 pojazdy.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież