Twój IP 3.237.34.21

luty 2024

Przed wczoraj : Romany Damiana Wczoraj : Macieja Marka Dzisiaj : Cezarego Donata Jutro: Mirosława Aleksandra Pojutrze : Gabriela Anastazji

Obłóczyny w Seminarium Email
wtorek, 12 grudnia 2023 19:04

obluczyny2023

OBŁÓCZYNY W SEMINARIUM

Jak co roku w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Cżestochowie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny seminarzyści z III roku przyjęli strój duchowny!   W tym gronie znalazł się kleryk z Naszej Parafii Konrad Drozdowski.

„Plemię ich będzie znane wśród narodów i między ludami - ich potomstwo. Wszyscy, co ich zobaczą, uznają, że oni są błogosławionym szczepem Pana. «Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubieńca, który wkłada zawój, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty. Zaiste, jak ziemia wydaje swe plony, jak ogród rozplenia swe zasiewy, tak Pan Bóg sprawi, że się rozpleni sprawiedliwość i chwała wobec wszystkich narodów».” (Iz 61,9-11) – niech ten strój duchowny, który przyjęli, będzie widzialnym znakiem faktycznej przynależności do Chrystusa, a oni sami niech staną się świadkami Bożej obecności w świecie.

Niech Bóg im błogosławi! Serdecznie gratulujemy! Prosimy: pamiętajcie o nich w modlitwie. Bogu niech będą dzięki!

Od dnia obłóczyn sutanna staje się codziennym strojem seminarzystów. Stanowi ona czytelny i wyrazisty znak wyboru przez alumna drogi kapłańskiej i zobowiązuje go do bardziej dojrzałego przeżywania tej decyzji.

Tekst i Foto: Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Częstochowie