Twój IP 35.153.39.7

listopad 2020

Przed wczoraj : Adeli Klemensa Wczoraj : Flory Emmy Dzisiaj : Katarzyny Erazma Jutro: Delfiny Sylwestra Pojutrze : Waleriana Wilgiusza

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Zaproszenie Email
+ 5
+ 0
piątek, 20 listopada 2020 22:40

plakat-zmarli-2020

Opłatki Wigilijne Email
+ 5
+ 12
niedziela, 15 listopada 2020 16:08

opatki2020

OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY

Dziś,  15.listopada na Mszy Świętej o godz. 12.oo Ksiądz Proboszcz poświęcił opłatki, którymi będziemy się dzielić podczas wieczerzy wigilijnej, od jutra poświęcone opłatki na stół wigilijny, ministranci rozniosą do waszych domów. Jeszcze raz bardzo prosimy nie nabywać w innych miejscach opłatków, ponieważ ofiara za opłatki nie mniejsza niż 20zł będzie przeznaczona: 10% dla  roznoszących                                                         ministrantów, a pozostała kwota na opłacenie posługi                                                  pana kościelnego, który służy nam z wielkim oddaniem.

Opłatki można także nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Z góry, Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

Święto Niepodległości Email
+ 3
środa, 11 listopada 2020 14:21

swietoniepodleglosci2020

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie skromne uroczystości z racji trwającej pandemii rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Księża z Naszej Parafii. Liturgię rozpoczęliśmy Hymnem Polski.

Dzień Zaduszny na wzgórzu św. Piotra Email
+ 1
poniedziałek, 02 listopada 2020 12:26

dzienzaduszny2020

DZIEŃ ZADUSZNY NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA

02.listopada redakcja wybrała się na Wzgórze Św. Piotra aby odwiedzić groby przodków znajdujące się na placu przy zakrystii. Dniem pamięci o zmarłych jest Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na naszą modlitwę natomiast szczególnie oczekują zmarli, którzy jeszcze pokutują w czyśćcu. Swoich zmarłych odwiedzają także rodziny, znajomi na wzgórzu św. Piotra, w miejscu gdzie spoczywają co widać po uporządkowanych grobach oraz palących się zniczach, pamięć o nich nie zaginęła.

Uroczystość Wszystkich Świętych Email
+ 0
niedziela, 01 listopada 2020 14:49

wszystkich swietych2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. listopada- Uroczystość Wszystkich Świętych inna niż zwykle , z racji pandemii cmentarze są zamknięte. W tym dniu w sposób szczególny nasze myśli kierujemy w stronę bliskich, którzy odeszli już stąd i śpią w pokoju radując się chwałą nieba. Dobrze jest, jeżeli pozostają oni z nami i trwają w naszej pamięci, mając z naszej strony zapewnioną pamięć modlitewną oraz Ofiary Mszy świętych, które dopomagają im w zbawieniu. W ciągu całego miesiąca listopada udajemy się na cmentarze. Odwiedzamy groby naszych bliskich, zapalać na nich znicze i pochylając się nad nimi w modlitwie. Wzbudzamy głębszą refleksję, odgrzebujemy w naszej pamięci postacie bardzo bliskich osób, które były dla nas autorytetem, przykładem jak należy żyć na tej ziemi, by "gromadzić sobie skarb w niebie" (por. Mt 6,20).

Litania do św. Jana Pawła II przy pomniku Email
+ 10
czwartek, 22 października 2020 18:32

litaniadoswjanapawlaii.2020

LITANIA DO ŚW. JANA PAWŁA II PRZY POMNIKU

W Naszej Parafii w dniu 16.10. w 42 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża odmówiliśmy litanię do św. Jana Pawła II w Kolegiacie. Natomiast 22.10. w rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II po odmówieniu różańca i liturgii Mszy Świętej udaliśmy się pod pomnik papieża obok Kolegiaty aby zawierzyć cała Naszą Parafię odmawiając litanię do św. Jana Pawła II. Ks. Mirosław przypomniał słowa papieża, które ciągle, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii są aktualne:” Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na roścież drzwi Chrystusowi!”. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach uczcili pamięć św. papieża polaka Jana Pawła II.

Zapraszamy na Różaniec ! Email
+ 10
+ 1
piątek, 02 października 2020 17:58

ozaniec1

ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC!

Drodzy Parafianie i Goście!

Trwa październik - miesiąc w sposób szczególny

poświęcony Maryi.
W naszej codziennej modlitwie różańcowej będziemy

Jej polecać wszystkie nasze intencje, aby za Jej wstawiennictwem prosić Boga o potrzebne łaski

i dziękować za to, co juz otrzymujemy.

W naszym Kościele Parafialnym w miesiącu październiku,

od poniedziałku do soboty o godz. 16.3o

a w niedziele o 16.oo odmawiamy Różaniec.

Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy

Różańcowej, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Wypraszajmy poprzez tę Modlitwę łaski dla nas, naszych bliskich i całej naszej Wspólnoty Parafialnej.

Przypominamy, że codziennie przez cały rok za odmawianie przynajmniej 1 części różańca w kościele, kaplicy lub razem w rodzinie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (rozważanie tajemnic różańca, spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich – Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga Ojca).

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>