Twój IP 54.224.166.141

wrzesień 2018

Przed wczoraj : Tomasza Maurycego Wczoraj : Bogusława Tekli Dzisiaj : Gerarda Teodora Jutro: Aurelii Ladysława Pojutrze : Justyny Cypriana

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Święto Plonów 2018 Email
+ 14
+ 8
niedziela, 26 sierpnia 2018 18:30

dozynki2018ŚWIĘTO PLONÓW

26.sierpnia w Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej w Naszej Parafii i gminie odbyły się dożynki. Mszę Świętą koncelebrował ks. Robert Dynerowicz, który na początku poświęcił wszystkie wieńce dożynkowe. Ta eucharystia była dziękczynieniem Panu Bogu za tegoroczne plony i zbiory. W liturgii udział wzięli zaproszeni goście: euro posłowie, posłowie, władze wojewódzkie, powiatowe, gminne, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, poczty sztandarowe oraz przybyli Parafianie i goście.

Prace ziemne wokół Kolegiaty Email
+ 13
+ 6
niedziela, 26 sierpnia 2018 17:27

plantowanie2018

PRACE ZIEMNE WOKÓŁ KOLEGIATY

Od Uroczystości Matki Boskiej Zielnej do Uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej a zarazem dożynek gminnych wokół Kolegiaty trwały prace porządkowe i plantowanie terernu. W tych dniach pracowało niemalże 180 Parafian. Prace koordynował ks. Piotr Niedziela. W ostatnim dniu prac posiana została trawa. W naszej galerii można oglądać zdjęcia z tych prac. Poniżej można także przeczytać listę osób, które pracowały oraz wyrazy wdzięczności Księdza Proboszcza.

27 Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę - Wiara i Patriotyzm Email
+ 11
+ 4
wtorek, 21 sierpnia 2018 19:50

pielgrzymka2018

27.PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI

SOSNOWIECKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

– WIARA I PATRIOTYZM

10 sierpnia w Piątek grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła na pątniczy szlak  na Jasną Górę do Częstochowy przed obraz Matki Bożej.W tym roku mała zmiana gdyż wyruszyli nie jak zawsze spod Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej lecz przez Zuzankę do Zawiercia – Kromołowa, do Włodowic gdzie odbyła się Msza Święta, a następnie do Łukowa. Trzeci dzień trasa biegła od Łutowca do Złotego Potoku. Kolejny dzień trasa Złoty Potok – Joachimów. W poniedziałek dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Czarnej Madonny.

Poświęcenie Pojazdów Email
+ 15
+ 4
niedziela, 22 lipca 2018 17:14

poswieceniepojazdow2018

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W niedzielę 22.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów , kierowców i podróżujących zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących.

Zapraszamy na pielgrzymkę! Email
+ 10
+ 6
sobota, 14 lipca 2018 13:48

sp2018

ZAPRASZAMY NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ

NA JASNĄ GÓRĘ!!!

Grupa Biała z naszego dekanatu wyrusza 10 sierpnia z Podzamcza. Pielgrzymkę zakończymy 13 sierpnia Mszą św. na Wałach Jasnogórskich.   Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w pielgrzymim szlaku, a szczególnie młodzież. Niech to będzie czas swoistych rekolekcji, czas spotkania z Bogiem. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się 7 sierpnia o godz. 18.00 w Kolegiacie św. Jana

Chrzciciela w Pilicy.

Bliższe informacje u Ks. Piotra

Odpust na Wzgórzu św. Piotra Email
+ 14
+ 5
piątek, 29 czerwca 2018 19:45

odpust wzgrze2018

ODPUST NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA

29.czerwca już po raz 952 spotkaliśmy się na Wzgórzu św. Piotra i Pawła aby uczcić Uroczystość św. Apostołów. W tym miejscu była pierwsza Pilicka Parafia. Suma odpustowa została odprawiona o godz. 17.oo przez Ks. Proboszcza, który modlił się w intencji fundatorów, Parafian, którzy odnowili to miejsce oraz Dyrekcji i Pracowników Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych w Pilicy, którzy przez cały rok dbają o Wzgórze, ks. Piotr modlił się w intencji zmarłych Parafian.W tym dniu na wzgórzu zgromadziły się tłumy Parafian oraz gości pamiętajmy aby kontynuować tę piękną tradycję.

Prace brukarskie wokół Kolegiaty Email
+ 18
+ 3
czwartek, 28 czerwca 2018 18:19

pracebrukarskie2018

PRACE BRUKARSKIE WOKÓŁ KOLEGIATY

Zgodnie z planem rozpoczęły się kolejne prace wokół Naszej Kolegiaty.

Ekipa przygotowuje teren do prac brukarskich.

Aleje wokół Naszego Kościoła będa wybrukowane kostką.

Prace potrwają przez całe wakacje i zakończą się we wrześniu.

Te prace nie byłyby możliwe bez wsparacia przede wszystkim Pana Boga

i Was Drodzy Parafianie!!!

Bóg zapłać za Waszą modlitwę i ofiary, które składacie.

Niech Dobry Bóg, który zna najskrytsze sprawy i docenia wszelkie dobro,

odpłaci Wam Drodzy Swoim błogosławieństwem.

Fotorelacja z wykonywanych prac jest w naszej galerii.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>