mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu20420

Twój IP 3.234.221.162

kwiecień 2021

Przed wczoraj : Przemysława Idy Wczoraj : Bereniki Waleriana Dzisiaj : Ludwiny Waclawy Jutro: Cecyliana Bernadety Pojutrze : Roberta Rudolfa

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Godzina Miłosierdzia Email
+ 3
niedziela, 11 kwietnia 2021 17:35

godzina miosierdzia

GODZINA MIŁOSIERDZIA

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa i można powiedzieć, że zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej. Święto to ustanowił papież Jan Paweł II podczas kanonizacji s. Faustyny 30.04.2000 roku. O godz. 15:00 we wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej wierni gromadzili na wspólnej modlitwie Koronką, aby wypraszać łaskę miłosierdzia dla całego świata, swoich rodzin i samych siebie oraz aby zyskać odpust zupełny.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Email
niedziela, 04 kwietnia 2021 07:12

rezurekcja2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ta radosna nowina dobiega dzisiaj z każdej świątyni. Wesoły nam dzień dziś nastał - śpiewamy wszyscy, bo Pan zmartwychwstał. O godz. 6.oo rano w poranek Wielkanocny Ks. Proboszcz ogłosił: „Zmartwychwstał z grobu Pan, Alleluja!”. Z racji pandemii nie było procesji z Najświętszym Sakramentem wokół Kolegiaty. W homilii Ksiądz Proboszcz wskazywał na znaczenie zmartwychwstania Jezusa i przybliżał argumenty na jego prawdziwość historyczną. Jako chrześcijanie musimy pamiętać, że sama wiedza tu nie wystarczy – potrzebna jest jeszcze głęboka wiara, gdyż fakt zmartwychwstania zadziwił nie tylko apostołów, ale zadziwia i nas dzisiaj.

Wielka Sobota Email
sobota, 03 kwietnia 2021 13:34

wielkasobota2021

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę w Naszej Kolegiacie od godz. 9.oo do 12.oo wierni przynosili pokarmy na stół Wielkanocny aby je pobłogosławić. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Już jutro przepełnieni wielkanocną radością zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.

Wielki Piątek w Naszej Parafii Email
+ 3
piątek, 02 kwietnia 2021 20:42

wielkipiatek2021

WIELKI PIĄTEK W NASZEJ PARAFII

Droga Krzyżowa w Naszej Kolegiacie o godz.16.oo rozpoczęła uroczystości Wielkiego Piątku. Niestety w związku z trwającą pandemią nie było tradycyjnej Drogi Krzyżowej ze wzgórza św. Piotra. Wielki Piątek to czas wspomnienia męki Pana Jezusa. Szczególny dzień dla katolików. Wielki Piątek w Kościele katolickim jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia, przypominająca mękę i śmierci Jezusa Chrystusa. Jej centrum stanowi adoracja krzyża.

Życzenia Wielkanocne Email
+ 5
piątek, 02 kwietnia 2021 11:30

_wielaknoc-zyczenia-2021

+16 rocznica śmierci Jana Pawła II+ Email
piątek, 02 kwietnia 2021 11:21

rocznica2021

+16 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II+

O godzinie 21:37 2 kwietnia 2005 roku w Rzymie, w wieku 84 lat, zmarł Jan Paweł II. - Nasz ukochany Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca - ogłosił wtedy zgromadzonym na placu Św. Piotra wiernym arcybiskup Leonardo Sandri. Przy łożu Jana Pawła II umierającego w papieskich apartamentach byli jego najbliżsi współpracownicy m.in.: kard. Stanisław Dziwisz – osobisty sekretarz papieża, ks. prof. Tadeusz Styczeń, jego uczeń z KUL, ks. prałat Mieczysław Mokrzycki i opiekujące się Janem Pawłem II na co dzień siostry sercanki.Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach!!!

Msza Święta z Lourdes Email
+ 16
niedziela, 07 marca 2021 13:57

lourdes_tyt1

Transmisja na żywo na YouTube:

Poniżej można przeczytać biografię o. Mariana Świerczka-kamilianina z Pilicy

oraz zobaczyć dar z Lourdes dla Naszej Parafii.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>