Twój IP 18.212.239.56

kwiecień 2019

Przed wczoraj : Kai Lukasza Wczoraj : Jerzego Wojciecha Idziego Dzisiaj : Aleksego Horacego Jutro: Marka Jarosława Pojutrze : Marzeny Marii Klaudiusza

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Email
niedziela, 21 kwietnia 2019 08:41

rezurekcja2019

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Dziś cały Kościół świętuje pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa. Po okresie Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego nastał czas wielkiej radości.
Zmartwychwstanie jest fundamentem i istotą wiary chrześcijańskiej, a Wielkanoc upamiętniająca to wydarzenie jest najważniejszym świętem dla chrześcijan. Niedziela Wielkanocna jest najważniejszym świętem w całym roku liturgicznym Kościoła katolickiego.

Życzenia Wielkanocne Email
sobota, 20 kwietnia 2019 12:50

yczenia-wielkanoc2019

Wielka Sobota Email
sobota, 20 kwietnia 2019 12:46

poswieceniepokarmow2019

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę w Naszej Kolegiacie od godz. 9.oo do 13.oo wierni przynosili pokarmy na stół Wielkanocny aby je pobłogosławić. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Już jutro przepełnieni wielkanocną radością zasiądziemy po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.

Wielki Piątek Email
+ 1
piątek, 19 kwietnia 2019 21:38

wielkipiatek2019

WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek to czas wspomnienia męki Pana Jezusa. Szczególny dzień dla katolików. Wielki Piątek w Kościele katolickim jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. To dzień najgłębszej żałoby. Wyraża ją liturgia, przypominająca mękę i śmierci Jezusa Chrystusa. Jej centrum stanowi adoracja krzyża. Grób Pański w naszej parafii, jak i w innych jest przedmiotem szczególnej troski twórców, którzy często starają się zawrzeć w nim wiele symbolicznych treści. Adoracja trwała do godz. 24.oo.

Droga Krzyżowa ze wzgórza św. Piotra Email
piątek, 19 kwietnia 2019 19:29

drogakrzyzowa2019

DROGA KRZYŻOWA ZE WZGÓRZA ŚW. PIOTRA

Droga Krzyżowa ze wzgórza św. Piotra ulicami Pilicy do Kolegiaty w Wielki Piątek to już tradycja. Punktualnie o godz. 17.oo wierni z Naszej Parafii licznie zgromadzili się na wzgórzu św. Piotra aby rozważać stacje Męki Pana Jezusa. Procesji przewodniczyli Nasi Duszpasterze ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak i ks. Wikariusz Piotr Niedziela. W tym symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenie go do grobu krzyż nieśli najpierw strażacy potem dziadkowie, babcie, matki, ojcowie, ministranci a następnie nasza młodzież.

Niedziela Palmowa Email
+ 5
niedziela, 14 kwietnia 2019 13:32

niedzielapalmowa2019

NIEDZIELA PALMOWA

Szósta niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa, wspominamy wydarzenia zbawcze, upamiętniające wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Uroczyste Msze Św. W Naszej Parafii rozpoczęły się od obrzędu poświęcenia palm, a o godz. 12.oo odbyła się procesja z palmami wokół kościoła.

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży Email
+ 8
sobota, 06 kwietnia 2019 17:27

rekolekcje_wp2019

REKOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Drodzy Rodzice!

W związku z zaplanowaną  akcją protestacyjną nauczycieli w całym kraju, najprawdopodobniej od poniedziałku  będą odwołane lekcje w szkołach. ( inf. z dn. 5.04.2019) W tym czasie organizowane są rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Do tej pory połączone były z zajęciami w szkole, co teraz jest niemożliwe. Wobec zaistniałej sytuacji  rekolekcje będą odbywać się tylko w kościele. Dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc w ich przebiegu. Prosimy o umożliwienie dzieciom / szczególnie tym najmłodszym / w miarę swoich możliwości  uczestnictwa w rekolekcjach. Autokary będą dowoziły dzieci. Mile widziana jest opieka dorosłych. Za zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy. Poniżej podajemy plan rekolekcji.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>