Twój IP 107.22.30.231

kwiecień 2017

Przed wczoraj : Marzeny Marii Klaudiusza Wczoraj : Ludwika Piotra Dzisiaj : Pawla Walerii Jutro: Rity Donaty Pojutrze : Mariana Katarzyny

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Email
niedziela, 16 kwietnia 2017 08:54

rezurekcja2017

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Razem z całym Kościołem ogłaszamy światu radość Zmartwychwstania Chrystusa. Alleluja – Jezus żyje – radujmy się!. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa jest najgłębszym fundamentem, na którym opiera się nasza chrześcijańska wiara. W dzisiejszą uroczystość powtarzamy z wiarą: „Nie umrę, ale żył będę i głosił dzieła Pana – Alleluja. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!” Bądźmy wszędzie świadkami paschalnej radości.  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego napełnia nas nadzieją i Bożym pokojem.

Życzenia Wielkanocne 2017 Email
+ 5
sobota, 15 kwietnia 2017 11:23

wielkanoczyczenia2017

Wielka Sobota w Naszej Parafii Email
+ 6
+ 0
sobota, 15 kwietnia 2017 10:48

wielkasobotaposwiecenie

WIELKA SOBOTA W NASZEJ PARAFII

Wielka Sobota to dzień, w którym Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Jezus spoczywa w grobie. Na pamiątkę tego w kościołach Najświętszy Sakrament wystawiony jest w ołtarzu adoracji zwanym "grobem Pańskim". Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święci się pokarmy na wielkanocne śniadanie. To pamiątka posiłku, jaki po zmartwychwstaniu Jezus spożył ze swoimi uczniami. W Naszej Kolegiacie Poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny było od godz. 9.oo do 13.oo.

Wielki Piątek 2017 Email
+ 0
piątek, 14 kwietnia 2017 21:49

wielkipiatek2017

WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek jest jednym z najważniejszych dni w roku liturgicznym, w którym wspomina się mękę i zbawczą śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. To w szczególny sposób dzień zadumy i skupienia, w którym obowiązuje post ścisły. W naszej Parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim w Wielki Piątek trwała do godz. 24.oo. Grób Pański w naszej parafii, jak i w innych jest przedmiotem szczególnej troski twórców, którzy często starają się zawrzeć w nim wiele symbolicznych treści.

Droga Krzyżowa ze wzgórza św. Piotra Email
+ 3
piątek, 14 kwietnia 2017 18:31

drogsazewzgorz2017

DROGA KRZYŻOWA ZE WZGÓRZA ŚW. PIOTRA

Droga krzyżowa ze wzgórza św. Piotra ulicami Pilicy do Kolegiaty w Wielki Piątek to już tradycja. Punktualnie o godz. 17.oo wierni z Naszej Parafii licznie  zgromadzili się na wzgórzu św. Piotra aby rozważać stacje Męki Pana Jezusa. Procesji przewodniczył ks. Wikariusz Piotr Niedziela. W tym symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenie go do grobu krzyż nieśli najpierw strażacy potem ojcowie, niewiasty i matki a następnie nasza młodzież.

Niedziela Palmowa 2017 Email
+ 2
niedziela, 09 kwietnia 2017 15:04

niedzielapalmowa2017

NIEDZIELA PALMOWA

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, o którym mówią wszyscy czterej Ewangeliści. Uroczyste Msze Św. W Naszej Parafii rozpoczęły się od obrzędu poświęcenia palm a o godz. 12.oo odbyła się  procesja z palmami wokół kościoła.

Za nami ćwierć wieku istnienia Diecezji Email
+ 6
niedziela, 26 marca 2017 17:30

25ltdiecezji

ZA NAMI ĆWIERĆ WIEKU ISTNIENIA

DIECEZJI

"Dziś, po dwudziestu pięciu latach istnienia naszej diecezji, serdecznie dziękujemy naszemu wielkiemu świętemu za jego postanowienie, a Panu Bogu pragniemy okazać naszą wdzięczność, sprawując tę uroczystą Mszę św. dziękczynną w pięknej, cały czas odnawianej sosnowieckiej bazylice katedralnej. (…) Patrząc na dwadzieścia pięć lat istnienia Kościoła sosnowieckiego, możemy powiedzieć, że decyzja Jana Pawła II była odważna i jakże pożyteczna" – mówił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak 25 marca podczas jubileuszowej Eucharystii rozpoczynającej obchody 25-lecia diecezji sosnowieckiej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>