Twój IP 3.233.224.8

grudzień 2019

Przed wczoraj : Alfreda Izydora Wczoraj : Niny Celiny Dzisiaj : Albiny Zdzislawy Jutro: Olimpii Lazarza Pojutrze : Gracjana Bogusława

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

I Ty możesz pomóc! Email
+ 3
środa, 04 grudnia 2019 18:09

usmiech_dziecka_2018 1

I TY MOŻESZ POMÓC!!!

W ramach corocznej akcji „Uśmiech dziecka nas

jednoczy”  w niedzielę 15 grudnia uczniowie Szkoły

Podstawowej nr 1 w Pilicy przed Kolegiatą będą

zbierać fundusze na zakup świątecznych paczek żywnościowych dla dzieci i ich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W ramach tej akcji można również włożyć  do specjalnego koszyka produkty spożywcze

robiąc zakupy w delikatesach  „Centrum”. Za otwarte serce gorąco dziękujemy.

Drzewko Adwentowe Email
środa, 04 grudnia 2019 17:59

drzewko adwentowe 2018

DRZEWKO ADWENTOWE

W okresie Adwentu wiele organizacji katolickich tradycyjnie organizuje akcje charytatywne mające na

celu wsparcie materialne i duchowe

osób potrzebujących w tym dzieci.

W Naszej Parafii po raz kolejny w kaplicy św. Józefa

staje Drzewko Adwentowe z imionami biedniejszych

dzieci,którym możemy pomóc ofiarując

symboliczną paczkę na Święta.

Apelujemy do Parafian o wrażliwość i dobre uczynki!

Zapraszamy na Roraty! Email
+ 7
sobota, 30 listopada 2019 11:02

roraty2017ZAPRASZAMY NA RORATY!

W niedzielę, 01.grudnia rozpoczął się okres Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Każdy, kto ceni sobie Boże Narodzenie będzie chciał je dobrze przygotować. Nie tylko choinkę, prezenty, posiłki i wszystko, co zewnętrzne. Trzeba przede wszystkim przygotować samego siebie. Tak ważne jest więc wyciszenie w Adwencie, przemyślenie, chwila na zatrzymanie w biegu codziennych spraw. Pomóżmy dziecku zapalić roratni lampion, otulimy je szalikiem, naciągniemy mocniej czapkę na uszy, weźmiemy za rękę i pójdziemy razem. Sens tych wieczornych wypraw docenimy kilka tygodni później, gdy zapadnie wigilijny zmrok. Gdy zaczną się Święta. Bo przeżyjemy je inaczej, jeśli podejmiemy wcześniej ten roratni obowiązek.

Wielu z nas nie wyobraża sobie przecież Adwentu bez Rorat.

Zapraszamy do owocnego przeżycia tego okresu w naszej wspólnocie parafialnej. Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz.17.00.

VI Spotkanie Modlitewne Email
piątek, 29 listopada 2019 19:30

6spotkaniemodlitewne.2019

VI SPOTKANIE MODLITEWNE

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 29.listopada w piątek o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w 2019 roku .Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 35 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwęSpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą, I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą, I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości, Czy pierwsza jest ostatnią, Czy ostatnia pierwszą” – ks. Jan Twardowski.

Wywiad z ks. Mirosławem Paskiem Email
piątek, 29 listopada 2019 19:01

ksmirosaw2019WYWIAD Z KS. MIROSŁAWEM PASKIEM

Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do przeczytania wywiadu

z Naszym Nowym Księdzem Wikariuszem Mirosławem Paskiem.

Wywiad znajduje się poniżej ;)

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości Email
+ 3
wtorek, 12 listopada 2019 13:57

11.listopada.2019

101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ

NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Księża z Naszej Parafii oraz Ojcowie Franciszkanie z Klasztoru z udziałem władz samorządowych, powiatowych i gminnych oraz pocztów sztandarowych i wiernych z całej gminy.

Koncert artystów Akademii Muzycznej z Krakowa Email
poniedziałek, 11 listopada 2019 10:45

koncertartystow2019

KONCERT ARTYSTÓW AKADEMII MUZYCZNEJ

Z KRAKOWA

W niedzielę 10.listopada o godz. 11.oo w Naszej Kolegiacie odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu artystów Akademii Muzycznej z Krakowa, który był dedykowany Barbarze Piaseckiej-Johnson pt. „ Tej, która niosła nadzieję…” ale i także przypadającemu następnego dnia 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert zorganizowany był przez Pana Edwarda Szumarę oraz ks. Kanonika Jarosława Szlenzaka.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>