mod_vvisit_counterW tym tygodniu2085

Twój IP 3.234.211.61

październik 2021

Przed wczoraj : Juliusza Lukasza Wczoraj : Pelagii Piotra Dzisiaj : Ireny Jana Jutro: Urszuli Hilarego Pojutrze : Filipa Korduli

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Konkurs na najpiękniejszy Różaniec Email
+ 1
sobota, 25 września 2021 12:58

konkurs na najpiekniejszy raniec pilica

Diecezjalna pielgrzymka ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej Email
środa, 06 października 2021 18:22

pielgrzymkaosmoklasistow

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA

ÓSMOKLASISTÓW DO KALWARII

ZEBRZYDOWSKIEJ

850 uczniów klas VIII z diecezji sosnowieckiej pielgrzymowało 5 października do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Głównym punktem wydarzenia była Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem bp Grzegorza Kaszaka.Z naszej Parafii wraz z dwoma opiekunami i przewodnikiem Naszej grupy ks. Mirosławem Paskiem wyruszyło 52 ósmoklasistów.

Rocznica I Komunii Świętej Email
niedziela, 03 października 2021 14:30

rocznicakomunii2021

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W pierwszą niedzielę października przeżywaliśmy rocznicę I Komunii Świętej. Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły nam przed rokiem. Niech ta dzisiejsza Eucharystia, w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, będzie przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za nasze pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.

Zapraszamy na Różaniec Email
+ 8
+ 1
sobota, 25 września 2021 12:48

raniec2021

ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC!

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi” – papież Jan Paweł II.

Różaniec jest modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. Odmówienie całej części różańca trwa 25 minut… To jedyne 25 minut z 1440 – które otrzymujemy od Boga każdego dnia!

Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki – całe nasze – życie Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna – Jezusa.
Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie!

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Czackiej Email
wtorek, 14 września 2021 20:20

beatyfikaca2021BEATYFIKACJA KARDYNAŁA

STEFANA WYSZYŃSKIEGO I SIOSTRY

ELŻBIETY CZACKIEJ

Z udziałem licznych biskupów z Polski i zagranicy, przedstawicieli Polskiej Rady Ekumenicznej oraz najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej odbyły się w Warszawie uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Marcello Semeraro. Obecny był także papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski.

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej Email
wtorek, 14 września 2021 20:14

pielgrzymkakalwaria2021

PIELGRZYMKA DO KALWARII

PACŁAWSKIEJ

W dniu 11.września w godzinach porannych grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wraz z ks. Proboszczem wybrała się do Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej do Kalwarii Pacławskiej. Po dotarciu do celu o godz. 11.oo została odprawiona wspólna Msza Święta przy cudownym obrazie Matki Bożej Słuchającej przez ks. Andrzeja Białka. Po czym zwiedziliśmy wieżę widokową, Katedrę w Przemyślu oraz muzeum świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara przy Katedrze. Późnym wieczorem wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni do Pilicy.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych Email
+ 8
niedziela, 05 września 2021 13:33

powicenietornistrow2021

POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW I PRZYBORÓW

SZKOLNYCH

W niedzielę 05.września w czasie Mszy Świętej o godz. 12.oo Ks. Proboszcz pobłogosławił tornistry i przybory szkolne uczniom , którzy w tym roku rozpoczęli naukę w pierwszej klasie, aby nauka nie była dla nich ciężarem i by Jezus oraz Jego łaska była z nimi wszędzie obecna: w szkole, na boisku, na podwórku czy na ulicy. Modliliśmy się także o Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Niech Nowy Rok szkolny przyniesie wiele wrażeń, przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości. 18.września  przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki , patrona dzieci i młodzieży. Poniżej można przeczytać krótką notkę biograficzną.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>