Twój IP 54.235.48.106

listopad 2018

Przed wczoraj : Renaty Witolda Wczoraj : Mikolaja Stanisława Dzisiaj : Rogera Serafiny Jutro: Alberta Leopolda Pojutrze : Gertrudy Edmunda

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Zaproszenie Email
+ 3
sobota, 03 listopada 2018 16:19

plakat-zmarli-2018

100 lat Niepodległości Polski Email
+ 2
niedziela, 11 listopada 2018 13:37

11listopada2018

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

1918-2018

Dziś 11 listopada obchodzimy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.9.oo, którą koncelebrowali ks. Proboszcz oraz Ojciec Franciszkanin z Klasztoru z udziałem władz samorządowych, powiatowych i gminnych oraz pocztów sztandarowych i wiernych z całej gminy. Poniżej można przeczytać list od papieża Franciszka przesłany z okazji Święta Niepodległości.

Kolegiata z lotu ptaka Email
+ 3
piątek, 09 listopada 2018 18:41

lotptaka2018

KOLEGIATA Z LOTU PTAKA

Tej jesieni portal Jura z Lotu Ptaka wykonał zdjęcia Naszej Kolegiaty oraz rynku w Pilicy, które możemy obejrzeć w naszej galerii. Na stronie www.jurazlotuptaka.pl można obejrzeć filmiki i zdjęcia z lotu ptaka z całej Jury i ziemi częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy do oglądania cennych dla naszej historii zabytków.

W Dzień Zaduszny na Wzgórzu Św. Piotra Email
piątek, 02 listopada 2018 18:13

wzgorzeswpiotra2018

W DZIEŃ ZADUSZNY NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA

02.listopada redakcja wybrała się na Wzgórze Św. Piotra aby odwiedzić groby przodków znajdujące się na placu przy zakrystii. Dniem pamięci o zmarłych jest Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na naszą modlitwę natomiast szczególnie oczekują zmarli, którzy jeszcze pokutują w czyśćcu. Swoich zmarłych odwiedzają także rodziny, znajomi na wzgórzu św. Piotra, w miejscu gdzie spoczywają co widać po uporządkowanych grobach oraz palących się zniczach, pamięć o nich nie zaginęła.

01.listopad- Msza Święta w Kaplicy Cmentarnej Email
+ 2
czwartek, 01 listopada 2018 18:57

msza w kaplicy cmentranej2018

01.LISTOPAD - MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY

CMENTARNEJ

Kaplica stanowi centrum cmentarza, jego serce, w Naszej Parafii w kaplicy każdego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywana jest liturgia Mszy Św. Tradycyjnie po Mszy Świętej o godz. 11.oo w Kolegiacie wyruszyła procesja na cmentarz. O godz. 12.oo w Kaplicy Cmentarnej, rozpoczęła się Msza Święta , którą koncelebrowali Ks. Wikariusz Piotr Niedziela , Ks. Stanisław Słowik oraz ojciec Tomasz Kobierski z Klasztoru Ojców Franciszkanów.

Uroczystość Wszystkich Świętych w Pilicy Email
czwartek, 01 listopada 2018 10:52

wszystkichswietych2018

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W PILICY

Listopad. Grób. Cmentarz. Znicz. Kwiaty. Niewątpliwie te słowa narzucają naszym myślom skojarzenie z uroczystością Wszystkich Świętych. Wspomnimy naszych bliskich zmarłych, nasza miłość sięga bowiem poza grób. Ten szczególny czas jest okazją do modlitwy za zmarłych i refleksji na temat życia, jego celu, jakim jest świętość i jego kresu, jakim jest śmierć. . Pamiętajmy także w swoich modlitwach o naszym wielkim rodaku Papieżu Janie Pawle II w 40.rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową, którą przeżywaliśmy w tym roku, jego pomnik jest obok Naszej Kolegiaty, a także o wszystkich zmarłych fundatorach, ofiarodawcach, dobrodziejach , dziedziców znanych rodów szlacheckich, których szczątki spoczęły na placu przy kościele rok temu w czasie Nowenny w środę przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pamiętajmy o zniczu pamięci i modlitwie za poległych w obronie ojczyzny.

Zapraszamy na Różaniec! Email
+ 10
niedziela, 30 września 2018 13:03

r_101

ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC!

Różaniec może wydawać się długą, wręcz długą i nużącą modlitwą. Tak jednak nie jest! Różaniec to nie jest ZWYKŁA modlitwa, to może być nasz sposób na życie. Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki – całe nasze – życie Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna – Jezusa. Różaniec jest zatem modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa.

Błogosławiony Jan Paweł II tak mówił o różańcu, modlitwie, którą szczególnie ukochał: (Rzym 7 XI 1983)

"Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi, potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. Kiedyś powszechny był zwyczaj codziennego odmawiania Różańca w rodzinie. Jak dobroczynne owoce przyniosłaby ta praktyka także dzisiaj! Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju".

W naszym Kościele Parafialnym w miesiącu październiku, każdego dnia o godz. 16.3o, a w niedziele o 16.oo odmawiamy Różaniec. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci do modlitwy Różańcowej. Wypraszajmy poprzez tę Modlitwę łaski dla nas, naszych bliskich i całej naszej Wspólnoty                                    Parafialnej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>