mod_vvisit_counterWszystkie1913895

Twój IP 3.89.204.127

listopad 2021

Przed wczoraj : Katarzyny Erazma Wczoraj : Delfiny Sylwestra Dzisiaj : Waleriana Wilgiusza Jutro: Lesława Zdzisława Pojutrze : Blazeja Saturnina

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

VIII Spotkanie modlitewne Email
+ 3
piątek, 26 listopada 2021 19:17

spotkaniemodlitewne2021

VIII SPOTKANIE MODLITEWNE

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 26.listopada w piątek o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w minionym roku . Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 48 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwęPapież św. Jan Paweł II, nasz rodak, mówił słowa, które wciąż są aktualne: „Cierpienie ludzie zawsze jest tajemnicą. I bardzo trudno człowiekowi samemu przedzierać się przez jego mroki. Na horyzoncie naszej wiary pozostaje tylko jeden punkt odniesienia-Krzyż Chrystusa-szczyt ludzkiego cierpienia i to cierpienia kogoś najniewinniejszego, Baranka bez skazy”

Święto Niepodległości Email
+ 4
czwartek, 11 listopada 2021 13:52

swietoniepodleglosci2021

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Ksiądz Proboszcz oraz Ojciec Robert z Klasztoru Franciszkanów z udziałem władz samorządowych, powiatowych i gminnych oraz pocztów sztandarowych i wiernych z całej gminy.

Uroczystość Wszystkich Świętych Email
+ 5
poniedziałek, 01 listopada 2021 18:03

wszystkich swietyc2021

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. listopada, jak każdego roku, uroczyście obchodzimy Wszystkich Świętych. W tym dniu w sposób szczególny nasze myśli kierujemy w stronę bliskich, którzy odeszli już stąd i śpią w pokoju radując się chwałą nieba. Dobrze jest, jeżeli pozostają oni z nami i trwają w naszej pamięci, mając z naszej strony zapewnioną pamięć modlitewną oraz Ofiary Mszy świętych, które dopomagają im w zbawieniu. Po Mszy Świętej o godz.12.oo , którą koncelebrowali ks. Stanisław Słowik, Gwardian o. Błażej Sówka i nasz ks. Mirosław Pasek wyruszyła uroczysta procesja na cmentarz.

Marsz Wszystkich Świętych Email
+ 4
poniedziałek, 01 listopada 2021 17:38

marszwszystkichswietyc

MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dnia 31.10.2021 po Mszy Świętej wieczornej w Klasztorze Ojców Franciszkanów z okazji Nocy Świętych poprzedzającej Uroczystość Wszystkich Świętych wyruszyła procesja z 30 relikwiami naszych świętych patronów na nasz cmentarz Parafialny, połączona z modlitwą za zmarłych.Dzieci miały ze sobą lampiony oraz wcieliły się za święte postacie.Wszystko zakończyło się wspólną modlitwą w Naszej Kolegiacie.

Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec rozstrzygnięty! Email
+ 7
niedziela, 31 października 2021 16:34

konkursna rozaniec2021

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC

ROZSTRZYGNIĘTY!

Październik jest miesiącem modlitwy Różańcowej. Dlatego został ogłoszony w naszej Parafii konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami konkursu były wszystkie dzieci  z Naszej Parafii. Można było wykonać Różaniec z czegokolwiek i przynieść go do Kolegiaty.

Biskup na wizycie Ad Limina w Watykanie Email
+ 6
niedziela, 24 października 2021 18:07

adlimina2021

BISKUP NA WIZYCIE AD LIMINA

W WATYKANIE

W ramach trzeciej grupy hierarchów do Stolicy Apostolskiej dotarł bp Grzegorz Kaszak. W pierwszym dniu wizyty, 18 października, Biskup Sosnowiecki wziął udział w briefingu prasowym, który odbył się w Sali Marconiego w siedzibie Radia Watykańskiego.Bp Kaszak udzielił wypowiedzi podsumowującej wrażenia z pierwszych spotkań w dykasteriach watykańskich, a także odniósł się do zagadnienia duszpasterskiego, związanego z wymogami Kościoła wobec kandydatów na rodziców chrzestnych.

Dzień św. Jana Pawła II Email
+ 9
+ 1
piątek, 22 października 2021 17:51

dzienswjanapawlaii2021

DZIEŃ ŚW. JANA PAWŁA II

W Naszej Parafii w dniu 22.10. w rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II po odmówieniu różańca i liturgii Mszy Świętej udaliśmy się pod pomnik papieża obok Kolegiaty aby zawierzyć cała Naszą Parafię odmawiając litanię do św. Jana Pawła II. Ks. Mirosław przypomniał słowa papieża, które ciągle, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii są aktualne:” Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na roścież drzwi Chrystusowi!”. Wspomnienie św. Jana Pawła II zostało ustanowione w dzień inauguracji jego pontyfikatu (22 października 1978 r.).Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu uczcili pamięć św. papieża polaka Jana Pawła II.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>