Twój IP 54.224.202.184

wrzesień 2017

Przed wczoraj : Bogusława Tekli Wczoraj : Gerarda Teodora Dzisiaj : Aurelii Ladysława Jutro: Justyny Cypriana Pojutrze : Damiana Amadeusza

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Inwestycje-prace wykonane w Parafii św. Jana Chrzciciela i Kolegiacie w Pilicy Email
+ 2
+ 0
niedziela, 24 września 2017 13:05

kolegiata2017

INWESTYCJE - PRACE WYKONANE W PARAFII

ŚW. JANA CHRZCICIELA I KOLEGIACIE

W PILICY

Z ofiar Parafian ,  z dotacji z Urzędów

i  od sponsorów z poza parafii

/ przyjaciół i znajomych  Ks. Proboszcza Jarosława /

W  okresie  od   29.06.2009r.

/ urzędowego  objęcia  parafii,  przez  nowego proboszcza /

do  24.09.2017r.

Festyn Rodzinny oraz poświęcenie wozu strażackiego w Kocikowie Email
+ 3
piątek, 15 września 2017 18:43

festyn kocikowa2017

FESTYN RODZINNY ORAZ POŚWIĘCENIE WOZU

STRAŻACKIEGO W KOCIKOWIE

W sobotę 09.września o godz. 14.oo Msza Święta Polowa odprawiona przez ks. Wikariusza Piotra Niedzielę rozpoczęła VII Festyn Rodzinny. Muzyczną oprawę liturgii zapewniła Orkiestra Dęta przy OSP Przychody. Po Mszy Świętej nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt oraz powitanie zaproszonych gości.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych Email
+ 3
+ 0
poniedziałek, 11 września 2017 17:42

poawicenie tornistrow 2017

POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW I PRZYBORÓW

SZKOLNYCH

W niedzielę 10.września w czasie Mszy Świętej o godz. 12.oo  Ks. Piotr pobłogosławił tornistry i przybory szkolne uczniom , którzy w tym roku rozpoczęli naukę w pierwszej klasie, aby ta nauka nie była dla nich ciężarem i by Jezus oraz Jego łaska była z nimi wszędzie obecna: w szkole, na boisku, na podwórku czy na ulicy.Za tydzień 18.września w poniedziałek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki , patrona dzieci i młodzieży. Poniżej można przeczytać krótką notkę biograficzną.

Dożynki Gminne w Pilicy Email
+ 6
wtorek, 29 sierpnia 2017 17:29

dozynki2017

DOŻYNKI GMINNE W PILICY

W dniu 27. Sierpnia odbyły się Gminne Dożynki. Ceremonia dożynkowa rozpoczęła się uroczystą liturgią – Msza Św. jako dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony i zbiory w Naszej Parafii i Gminie. Ks. Robert Dynerowicz skierował do wszystkich zgromadzonych Słowo Boże przed swoim powrotem na Sycylię. Także powitaliśmy nowego gwardiana Klasztoru Ojców Franciszkanów. W uroczystości udział wziął także Dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

IV Msza Święta Fatimska Email
+ 8
wtorek, 15 sierpnia 2017 17:54

4mszafatimska.2017

IV MSZA ŚWIĘTA FATIMSKA

13.sierpnia o godz. 19.3o zgromadziliśmy się w Kolegiacie na różańcu, po którym odbyła się czwarta już Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej w 100 rocznicę jej objawień. Słowo Boże wygłosił ks. Robert Dynerowicz , który wspomniał jak ważną rolę miały objawienia w historii. Gromadzimy się w Kolegiacie na wieczornej liturgii aby zanosić do Matki Boskiej Fatimskiej swoje prośby, podziękowania, modlitwy. O godz. 21.oo odbyła się procesja ze świecami wokół Kolegiaty, w której Panie z Naszej Parafii niosły figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Dziękujemy licznie zgromadzonym Parafianom oraz Kołom Różańca i zapraszamy już na następną liturgię 13. września .Na zakończenie  nie mogło zabraknąć Apelu Jasnogórskiego.

XXVI Piesza Pielgrzymka Naszej Diecezji na Jasną Górę Email
+ 6
wtorek, 15 sierpnia 2017 17:22

pielgrzymka2017

XXVI PIESZA PIELGRZYMKA NASZEJ DIECEZJI

NA JASNĄ GÓRĘ

„Nadeszła pora aby zdobyć się na odwagę i zamienić kanapę na parę butów, które pomogą iść po drogach o jakich nigdy nie myśleliśmy”- mówił papież Franciszek. W tym wyjątkowym jubileuszowym roku 25-lecia istnienia naszej sosnowieckiej diecezji po raz XXVI wyruszyła z Naszej Parafii grupa pielgrzymów na Jasną Górę. W tym roku wyjątkowe rekolekcje w drodze przeżywane były pod hasłem” Idźcie i głoście”. 10.sierpnia z Podzamcza grupa Biała wraz z ks. Piotrem Niedzielą po Mszy Świętej w Sanktuarium wyruszyła na pątniczy szlak do Częstochowy.

Poświęcenie Pojazdów Email
+ 10
+ 2
niedziela, 23 lipca 2017 17:54

poswieceniepojazdow2017

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W niedzielę 23.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>