Twój IP 34.236.216.93

październik 2019

Przed wczoraj : Alana Kaliksta Wczoraj : Teresy Jadwigi Dzisiaj : Gawla Florentyny Jutro: Malgorzaty Wiktora Pojutrze : Juliusza Lukasza

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Zapraszamy na Różaniec ! Email
+ 3
niedziela, 29 września 2019 13:17

ozaniec1ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC !!!

2 października 1988 roku w Watykanie Ojciec Święty Jan Paweł II w przemówieniu wygłoszonym na Anioł Pański powiedział:

Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który się dla nas narodził, umarł i zmartwychwstał. Odmawiać Różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od Niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej. Ona pierwsza uwierzyła, a w Kościele w Wieczerniku jednoczyła w miłości pierwszych uczniów swego Syna.

Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński tak zachęcał do codziennej modlitwy różańcowej:

Każdy Polak odmawia co dzień swój Różaniec. Jest to wezwanie całej Polski do nowego wysiłku modlitwy. (...) Do Was, więc, Umiłowani Bracia Kapłani, do Was, Dziatwo mała i droga Młodzieży, do Was, utrudzone Matki i upracowani Ojcowie, do Was prości i uczeni, zwracam się z gorącym wezwaniem: weźmy Różaniec do ręki!

W naszym Kościele Parafialnym w miesiącu październiku,

od poniedziałku do soboty o godz. 16.3o a w niedziele o 16.oo odmawiamy Różaniec.

Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy Różańcowej, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Wypraszajmy poprzez tę Modlitwę łaski dla nas, naszych bliskich i całej naszej

Wspólnoty Parafialnej.

Wystawa rysunku Zbigniewa Muszyńskiego Email
+ 4
piątek, 20 września 2019 18:00

wystawa2019

WYSTAWA RYSUNKU ZBIGNIEWA MUSZYŃSKIEGO

NA PILICKIM RYNKU W RATUSZU

W Pilickim ratuszu na parterze od 09.września do 30.września można oglądać wystawę rysunku Zbigniewa Muszyńskiego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pilica. Możemy podziwiać w wykonaniu naszego artysty rysunki między innymi: Naszą Kolegiatę, wzgórze św. Piotra, Rynek w Pilicy, Pałac, Klasztor Ojców Franciszkanów i wiele innych dzieł. Kilka słów o naszym artyście można przeczytać poniżej.

Dożynki Gminne Email
+ 8
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 12:44

dozynki2019DOŻYNKI GMINNE W PILICY

W dniu 25.sierpnia odbyły się Gminne Dożynki. Ceremonia dożynkowa rozpoczęła się uroczystą liturgią – Msza Św. w Kolegiacie jako dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony i zbiory w Naszej Parafii i Gminie. Ks. Mirosław Pasek skierował do wszystkich zgromadzonych Słowo Boże. Po pobłogosławieniu wieńców, które były ułożone przed Naszą Kolegiatą odbył się barwny korowód nad Zalew w Pilicy, gdzie rozpoczęła się część oficjalna.

28.Piesza pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę - W mocy Ducha Świętego Email
+ 10
+ 1
niedziela, 18 sierpnia 2019 11:50

pielgrzymka201928.PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI

SOSNOWIECKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

– W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO

10 sierpnia w Sobotę grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła na pątniczy szlak przed obraz Matki Bożej na Jasną Górę do Częstochowy. W tym roku wyruszyli jak zawsze spod Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu do Łutowca. Drugi dzień trasa biegła od Łutowca do Złotego Potoku. Kolejny dzień trasa Złoty Potok – Joachimów. We wtorek dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Czarnej Madonny.

Pielgrzymka rowerowa z Łańcuta w Pilicy Email
+ 7
+ 2
piątek, 09 sierpnia 2019 17:03

ancut_2019_01

PIELGRZYMKA ROWEROWA Z ŁAŃCUTA W PILICY

31 lipca gościliśmy w Pilicy, grupę pielgrzymów jadących na rowerach z Łańcuta na Jasną Górę liczącą sto osiemdziesiąt osób. To kolejna wizyta mieszkańców powiatu łańcuckiego w naszej gminie. Za sprawą rodu Pileckich, a zwłaszcza królowej Elżbiety z Pilczy, z Łańcutem łączy nas fragment wspólnej historii. Podczas ubiegłorocznej pielgrzymki goście poznali Górę św.Piotra oraz zamek Pilcza w Smoleniu.

Poświęcenie pojazdów 2019 Email
+ 11
niedziela, 21 lipca 2019 13:33

poswieceniepojazdow2019

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W niedzielę 21.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów , kierowców i podróżujących zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących.

Sprawozdanie z wykonanych prac w Parafii Email
+ 15
piątek, 05 lipca 2019 18:38

pocztwki-pilica-2SPRAWOZDANIE Z WYKONANYCH PRAC W PARAFII

Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do zapoznania się ze sprawozdaniem zamieszczonym poniżej z wykonanych prac

w Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty

i Kolegiacie w Pilicy.

W okresie od 29.06.2009 czyli urzędowego objęcia Parafii

przez nowego proboszcza ks. Jarosława Szlenzaka.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>