Twój IP 35.170.64.36

czerwiec 2021

Przed wczoraj : Lucjana Antoniego Wczoraj : Bazylego Elizy Dzisiaj : Wita Jolanty Jutro: Aliny Benona Pojutrze : Alberta Ignacego

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

35 rocznica święceń kapłańskich ks. Stanisława Słowika i ks. Stanisława Zielińskiego Email
+ 2
niedziela, 13 czerwca 2021 16:09

jubileusz35lat

35 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

KS. STANISŁAWA SŁOWIKA

I KS. STANISŁAWA ZIELIŃSKIEGO

W niedzielę 13.czerwca rodacy Naszej Parafii ks. Stanisław Słowik i ks. Stanisław Zieliński sprawowali o godz.12.oo Uroczystą Mszę Świętą w 35 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Cała Nasza wspólnota Parafialna modliła się w intencji jubilatów oraz o nowe powołania do stanu Kapłańskiego i Zakonnego. Ksiądz Mirosław wspomniał o Konradzie Drozdowskim , który uczęszcza do Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie i modlimy się aby wytrwał i był kolejnym kapłanem z Naszej Parafii.

Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę Email
+ 3
niedziela, 06 czerwca 2021 11:08

zapisy2021

ZAPISY NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ

NA JASNĄ GÓRĘ

Serdecznie prosimy o zapisywanie się w zakrystii na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, termin do 27. 06. 2021r Nie odkładajmy decyzji zapisu na lipiec, czy sierpień, bo potem na własne życzenie, będziemy rozgoryczeni. Komunikat Ks. bpa, który czytaliśmy znajduje się przy bocznym wejściu do Kolegiaty i poniżej artykułu, prosimy o zainteresowanie.

Uroczystość Bożego Ciała Email
+ 4
+ 2
czwartek, 03 czerwca 2021 15:21

bozecialo2021

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

"W uroczystość Bożego Ciała powracamy do owego «Czwartku», który wszyscy nazywamy «Wielkim» - do dnia, w którym Odkupiciel po raz ostatni obchodził Paschę z uczniami: była to Ostatnia Wieczerza - dopełnienie wieczerzy paschalnej i początek liturgii eucharystycznej. Dlatego Kościół już przed wiekami wybrał czwartek, by obchodzić uroczystość Bożego Ciała - święto adoracji, kontemplacji i uwielbienia. Święto, podczas którego Lud Boży gromadzi się wokół najcenniejszego daru pozostawionego nam w dziedzictwie przez Chrystusa, wokół Sakramentu Jego obecności, i wielbi go, chwali w pieśniach, niesie go w procesjach ulicami miast" - św. Jan Paweł II Wielki.

101 rocznica urodzin Jana Pawła II Email
+ 9
+ 1
wtorek, 18 maja 2021 21:15

urodzinyjp2

101 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II

18 maja.2021-101 rocznica urodzin Karola Wojtyły-księdza, wykładowcy, biskupa, metropolity krakowskiego, kardynała i wreszcie Papieża Jana Pawła II, naszego wielkiego rodaka. W tym dniu spotkaliśmy się w Kolegiacie na Mszy Świętej a po niej udaliśmy się pod pomnik papieża obok Kolegiaty, gdzie odmówiliśmy Litanię do Św. Jana Pawła II. Zawierzyliśmy mu Naszą Ojczyznę, Naszą Parafię, Nasze Rodziny i Nas samych. Nasza Pilicka Parafia pamięta w swoich modlitwach o Wielkim Papieżu Polaku.

Poświęcenie obrazu św. Jana Pawła II w 40 rocznicę zamachu na papieża Email
+ 7
+ 1
czwartek, 13 maja 2021 20:42

powicenieobrazu2021

POŚWIĘCENIE OBRAZU ŚW. JANA PAWŁA

II W 40 ROCZNICĘ ZAMACHU NA PAPIEŻA

W czwartek 13 maja w święto Matki Bożej Fatimskiej a także w 40 rocznicę zamachu na papieża Polaka Jana Pawła II w Naszej Kolegiacie odbyła się uroczysta Msza Święta i Nabożeństwo majowe. Po liturgii. Ks. Proboszcz poświęcił obraz naszego rodaka wiszący przy bocznym wejściu do Kolegiaty. Na sam koniec wszyscy zgromadzeni zaśpiewali „Barkę”- ulubioną pieśń papieża. Dziękujemy wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę.

Poświęcenie pól Email
+ 8
środa, 12 maja 2021 18:20

poswieceniepol2021

POŚWIĘCENIE PÓL

Kościół w Polsce, zgodnie z wielowiekową tradycją, zachowuje i kontynuuje zwyczaj poświęcenia pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin, będących dla człowieka pokarmem i źródłem utrzymania. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadały dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. W tych dniach dokonaliśmy symbolicznego poświęcenia pól i ogrodów, przed kościołem. Wspólnie modliliśmy się na Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym o szczęśliwe i urodzajne zbiory dla mieszkańców: Dobrej, Dobrej Kolonii, Kocikowej, Woli Kocikowej, Zarzecza, Sławniowa i Pilicy.

Godzina Miłosierdzia Email
+ 16
+ 3
niedziela, 11 kwietnia 2021 17:35

godzina miosierdzia

GODZINA MIŁOSIERDZIA

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa i można powiedzieć, że zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej. Święto to ustanowił papież Jan Paweł II podczas kanonizacji s. Faustyny 30.04.2000 roku. O godz. 15:00 we wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej wierni gromadzili na wspólnej modlitwie Koronką, aby wypraszać łaskę miłosierdzia dla całego świata, swoich rodzin i samych siebie oraz aby zyskać odpust zupełny.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>