mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu22098

Twój IP 3.235.29.190

kwiecień 2020

Przed wczoraj : Dionizego Julii Wczoraj : Marii Dymitra Dzisiaj : Michala Makarego Jutro: Filipa Leona Pojutrze : Damiana Juliusza

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Słowo ks. Proboszcza Email
czwartek, 09 kwietnia 2020 19:40

slowoksprob2020MODLITEWNE ROZWAŻANIE

I PRZEMYŚLENIA NA

TRIDUUM PASCHALNE

Jestem  Bogiem  Żywym  ,  Prawdziwym , Wszechmogącym!

Słowa z liturgii Wielkiej Soboty -  Wigilii Paschalnej.
Do Boga  należy czas i wieczność, Jemu Chwała i Panowanie  przez wszystkie wieki. Jezus Chrystus - Początek i Koniec,   Alfa i Omega .

Kolejne informacje dla Parafian Email
czwartek, 09 kwietnia 2020 17:44

jak-poswiecic-pokarmy-mini NOWE INFORMACJE DLA PARAFIAN

Informujemy Parafian o kolejnych zaostrzeniach w związku z pandemią koronawirusa, jednocześnie zapewniamy o modlitewnej pamięci.Życzymy wszystkm dużo zdrowia i spokoju !

-W Mszy Świętej nadal uczestniczyć może tylko 5 osób, zajmujemy miejsca 2 metry od siebie,a od czwartku 16.04. obowiązkowe będą maseczki zasłaniające twarz i nos

-zakaz odwiedzania swoich zmarłych na cmentarzu parafialnym, cmentraz do odwołania pozostaje zamknięty.

-w tym roku w Wielką Sobotę nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd ten przeniesiony jest do odprawienia w domu, przy świątecznym śniadaniu.  Poniżej  zamieszczamy proponowany wzór modlitwy, którą można  wspólnie odmówić.

Diecezjalny konkurs literacki Email
czwartek, 09 kwietnia 2020 17:38

konkurs2020t_3942DIECEZJALNY KONKURS LITERACKI

"WIELKANOC W CZASIE IZOLACJI"

Z inicjatywy Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka diecezja sosnowiecka ogłasza diecezjalny konkurs literacki, którego celem jest m.in. podniesienie nas na duchu w trudnych czasach szerzącej się pandemii koronawirusa. Prace konkursowe, ujęte w dowolną formę literacką (poezja, esej, wspomnienie, kartka z pamiętnika, reportaż, opowiadanie, rozprawka), można przesyłać do dnia 9 maja 2020 r. Szczegóły konkursu poniżej.

15 lat temu odszedł Jan Paweł II Email
+ 2
czwartek, 02 kwietnia 2020 17:36

rocznicaspjanpawelii.2020

+ 15 LAT TEMU ODSZEDŁ JAN PAWEŁ II +

Mija 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. "Ojciec Święty Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. wieczorem o godzinie 21.37 w swym prywatnym apartamencie" - informowało oświadczenie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ogłoszone w nocy z 2 na 3 kwietnia w Watykanie. Kardynał Stanisław Dziwisz apeluje o duchową łączność i  zapalenie świecy w naszych oknach o godz. 21.3o.

Informacja dla Parafian Email
+ 6
sobota, 14 marca 2020 17:28

maryja2020INFORMACJA DLA PARAFIAN

W związku z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia o zgromadzeniach publicznych, obowiązuje od dziś 25.03.2020r. w czasie ceremonii religijnych : liturgii mszy św. w tygodniu w niedzielę i święta, w czasie chrztów, ślubów , pogrzebów ,ograniczona liczba   uczestników   do 5 osób. Dotyczy to wszystkich wiernych biorących udział w takich ceremoniach.

Od dnia 25 marca 2020r. wszystkie pogrzeby w naszej Parafii, odbywać się będą tylko na cmentarzu, przy grobie zmarłej osoby , aż do odwołania stanu zagrożenia epidemią koronawirusa.

Serdeczna prośba do wszystkich Parafian i Wiernych , którzy są szczególnie dotknięci tymi ograniczeniami , o zrozumienie   sytuacji i powagi zagrożenia.

Ks.Proboszcz.

Środa Popielcową rozpoczynamy Wielki Post Email
+ 5
+ 2
środa, 26 lutego 2020 18:54

popielec2020

ŚRODĄ POPIELCOWĄ ROZPOCZYNAMY

WIELKI POST

Środa Popielcowa - dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty - przypada w tym roku 26 lutego. Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia. Ale my w Naszej Parafii modliliśmy się także o trzeźwość narodu Polskiego, bo jak mówił ks. Proboszcz „Każdego dnia w Naszym kraju jest nietrzeźwych 3 miliony Polaków, czyli dwa duże miasta, bo sama Warszawa ma ok 2 miliony mieszkańców”. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne Email
+ 4
sobota, 22 lutego 2020 19:52

ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE

wp_post 2019

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do

głębszego wnikania w tajemnicę Męki

i Śmiercinaszego Zbawiciela, by jeszcze bardziej

ożywić w nas pragnienie spotkania Go w misterium Paschy. Pomocne w tym będą nabożeństwa pasyjne,

które odbywają się w naszej Kolegiacie.

PROGRAM NABOŻEŃSTW:

Piątek:

Godz. 16.3o Droga Krzyżowa

Godz. 17.oo Msza Święta

Niedziela:

Godz. 16.oo Gorzkie Żale

Godz. 16.3o Msza Święta

Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej

i Gorzkich Żalach,  będąc w stanie łaski

uświęcającej, można  uzyskać

odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>