Twój IP 54.227.127.109

grudzień 2017

Przed wczoraj : Alfreda Izydora Wczoraj : Niny Celiny Dzisiaj : Albiny Zdzislawy Jutro: Olimpii Lazarza Pojutrze : Gracjana Bogusława

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Św. Mikołaj w Kolegiacie Email
+ 0
czwartek, 07 grudnia 2017 17:48

swmikolaj2017

ŚW. MIKOŁAJ W KOLEGIACIE

06.grudnia obchodzimy wspomnienie Św. Mikołaja – biskupa, w tym dniu wszystkie dzieci zgromadziły się w Naszej Kolegiacie na Mszy Świętej Roratniej o godz. 17.oo i z niecierpliwością oczekiwały na przybycie specjalnego gościa. Po Liturgii wszyscy zgromadzeni odmówili modlitwę, po czym Ks. Piotr przywitał Św. Mikołaja w Naszej Parafii, następnie głos zabrał Św. Mikołaj, który powitał wszystkie dzieci i zadawał im pytania. Dzieci grzecznie odpowiadały i odmawiały modlitwy.

Zapraszamy na Roraty! Email
+ 0
niedziela, 03 grudnia 2017 18:52

roraty2017

ZAPRASZAMY NA RORATY!

Rozpoczynamy Adwent. Od niepamiętnych czasów gromadzimy

się w Adwencie przy Maryi na tradycyjnych RORATACH. Idźmy

i my – dorośli, młodzież i dzieci – w obecnym pokoleniu drogą tej

wspaniałej tradycji,  przychodząc na RORATY. W tym roku

Roraty dla Wszystkich codziennie od poniedziałku do soboty

o godz. 17.oo. Natomiast w niedzielę o godz. 16.oo.

Zabierzmy ze sobą lampion.

IV Spotkanie Modlitewne Email
+ 4
niedziela, 19 listopada 2017 19:40

spotkaniemodlitewne2017

IV SPOTKANIE MODLITEWNE

Listopad poświęcony jest naszym bliskim zmarłym. Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku  powołał do Siebie 42 osoby. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwę. 19.listopada Mszą Święta za zmarłych od XI.2016 do XI.2017 rozpoczęło się IV Spotkanie Modlitewne w Naszej Kolegiacie. „ Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości Nieba” – Święty Jan Paweł II

Święto Niepodległości Email
+ 5
czwartek, 16 listopada 2017 18:23

11.listopada2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku 11.listopada po raz 99 świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Tradycyjnie w Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz. 12.oo, którą koncelebrował ks. Proboszcz Jarosław Szlenzak oraz ojciec Cezary Chustecki z klasztoru Ojców Franciszkanów. W czasie Liturgii swój program artystyczny pt. „ My mali Polacy przedstawiły przedszkolaki z Pilicy a kolejny pt. „ Cześć i chwała” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy.

Powstał Społeczny Zespół Ratowania Kolegiaty Email
+ 3
+ 2
piątek, 10 listopada 2017 19:33

kolegiatalistopad1

POWSTAŁ SPOŁECZNY ZESPÓŁ RATOWANIA

KOLEGIATY

W odpowiedzi na informację dotyczącą odmowy przyznania w 2017 roku przez instytucje państwowe dotacji na niezbędne prace odwadniające, kanalizacyjne i brukarskie 28.08.br uformował się Społeczny Zespół Ratowania Pilickiej Kolegiaty w składzie: Henryka Hefko – przewodnicząca, Alicja Barczyk, Zbigniew Bzdęga, Andrzej Fabjański, Andrzej Goncerz, Andrzej Grabowski, Aleksander Kot, Anna Kowalska.

Dzień Zaduszny na wzgórzu św. Piotra Email
+ 6
czwartek, 02 listopada 2017 19:08

wzgorze20172

DZIEŃ ZADUSZNY NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA

Dzień Zaduszny jest to wspomnienie wszystkich zmarłych. Kościół szczególnie modli się w tym dniu za dusze w czyśćcu cierpiące. 2 listopada udaliśmy się na groby naszych bliskich zmarłych aby w zadumie, refleksji pomodlić się. Dzień Zaduszny jest dniem pamięci o tych, którzy odeszli; o tych bliskich i o tych dalekich. Swoich zmarłych odwiedzają także rodziny, znajomi na wzgórzu św. Piotra, w miejscu gdzie spoczywają.

Msza Święta w Kaplicy Cmentarnej Email
+ 6
środa, 01 listopada 2017 13:29

mszakaplica2017

MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY CMENTARNEJ

Kaplica stanowi centrum cmentarza, jego serce, w Naszej Parafii w kaplicy każdego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywana jest liturgia Mszy Św. Z perspektywy wiary chrześcijańskiej nasze życie nie kończy się tutaj na świecie, a śmierć jest jedynie przejściem do wieczności. Tradycyjnie po Mszy Świętej o godz. 11.oo w Kolegiacie wyruszyła procesja na cmentarz. O godz. 12.oo w Kaplicy Cmentarnej, rozpoczęła się Msza Święta , którą koncelebrowali Ks. kanonik Jarosław Szlenzak oraz ojciec Błażej Mariusz Sówka z Klasztoru Ojców Franciszkanów.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>