Twój IP 35.175.180.108

listopad 2019

Przed wczoraj : Renaty Witolda Wczoraj : Mikolaja Stanisława Dzisiaj : Rogera Serafiny Jutro: Alberta Leopolda Pojutrze : Gertrudy Edmunda

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości Email
wtorek, 12 listopada 2019 13:57

11.listopada.2019

101 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ

NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Księża z Naszej Parafii oraz Ojcowie Franciszkanie z Klasztoru z udziałem władz samorządowych, powiatowych i gminnych oraz pocztów sztandarowych i wiernych z całej gminy.

Koncert artystów Akademii Muzycznej z Krakowa Email
poniedziałek, 11 listopada 2019 10:45

koncertartystow2019

KONCERT ARTYSTÓW AKADEMII MUZYCZNEJ

Z KRAKOWA

W niedzielę 10.listopada o godz. 11.oo w Naszej Kolegiacie odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu artystów Akademii Muzycznej z Krakowa, który był dedykowany Barbarze Piaseckiej-Johnson pt. „ Tej, która niosła nadzieję…” ale i także przypadającemu następnego dnia 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert zorganizowany był przez Pana Edwarda Szumarę oraz ks. Kanonika Jarosława Szlenzaka.

Dzień Zaduszny na wzgórzu św. Piotra Email
sobota, 02 listopada 2019 18:02

dzienzaduszny2019

DZIEŃ ZADUSZNY NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA

02.listopada redakcja wybrała się na Wzgórze Św. Piotra aby odwiedzić groby przodków znajdujące się na placu przy zakrystii. Dniem pamięci o zmarłych jest Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na naszą modlitwę natomiast szczególnie oczekują zmarli, którzy jeszcze pokutują w czyśćcu. Swoich zmarłych odwiedzają także rodziny, znajomi na wzgórzu św. Piotra, w miejscu gdzie spoczywają , pamięć o nich nie zaginęła.

Msza Święta w kaplicy Cmentarnej Email
piątek, 01 listopada 2019 18:06

mszawkaplicy cm2019

MSZA ŚWIĘTA W KAPLICY CMENTARNEJ

Kaplica stanowi centrum cmentarza, jego serce, w Naszej Parafii w kaplicy każdego roku w Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywana jest liturgia Mszy Św. Z perspektywy wiary chrześcijańskiej nasze życie nie kończy się tutaj na świecie, a śmierć jest jedynie przejściem do wieczności. Tradycyjnie po Mszy Świętej o godz. 11.oo w Kolegiacie wyruszyła procesja na cmentarz. O godz. 12.oo w Kaplicy Cmentarnej, rozpoczęła się Msza Święta , którą koncelebrowali Ks. kanonik Jarosław Szlenzak, ks. Mirosław Pasek, nasz rodak ks. Stanisław Słowik oraz Ojcowie Franciszkanie z Klasztoru.

Uroczystość Wszystkich Świętych Email
piątek, 01 listopada 2019 17:54

wszystkich swietych2019

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. listopada, jak każdego roku, uroczyście obchodzimy Wszystkich Świętych. W tym dniu w sposób szczególny nasze myśli kierujemy w stronę bliskich, którzy odeszli już stąd i śpią w pokoju radując się chwałą nieba. Dobrze jest, jeżeli pozostają oni z nami i trwają w naszej pamięci, mając z naszej strony zapewnioną pamięć modlitewną oraz Ofiary Mszy świętych, które dopomagają im w zbawieniu. Nie tylko w ten szczególny dzień, lecz w ciągu całego miesiąca listopada udajemy się na cmentarze. Odwiedzamy groby naszych bliskich, zapalać na nich znicze i pochylając się nad nimi w modlitwie.

Zapraszamy na Różaniec ! Email
+ 6
niedziela, 29 września 2019 13:17

ozaniec1ZAPRASZAMY NA RÓŻANIEC !!!

2 października 1988 roku w Watykanie Ojciec Święty Jan Paweł II w przemówieniu wygłoszonym na Anioł Pański powiedział:

Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który się dla nas narodził, umarł i zmartwychwstał. Odmawiać Różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od Niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej. Ona pierwsza uwierzyła, a w Kościele w Wieczerniku jednoczyła w miłości pierwszych uczniów swego Syna.

Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński tak zachęcał do codziennej modlitwy różańcowej:

Każdy Polak odmawia co dzień swój Różaniec. Jest to wezwanie całej Polski do nowego wysiłku modlitwy. (...) Do Was, więc, Umiłowani Bracia Kapłani, do Was, Dziatwo mała i droga Młodzieży, do Was, utrudzone Matki i upracowani Ojcowie, do Was prości i uczeni, zwracam się z gorącym wezwaniem: weźmy Różaniec do ręki!

W naszym Kościele Parafialnym w miesiącu październiku,

od poniedziałku do soboty o godz. 16.3o a w niedziele o 16.oo odmawiamy Różaniec.

Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy Różańcowej, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Wypraszajmy poprzez tę Modlitwę łaski dla nas, naszych bliskich i całej naszej

Wspólnoty Parafialnej.

Wystawa rysunku Zbigniewa Muszyńskiego Email
+ 6
piątek, 20 września 2019 18:00

wystawa2019

WYSTAWA RYSUNKU ZBIGNIEWA MUSZYŃSKIEGO

NA PILICKIM RYNKU W RATUSZU

W Pilickim ratuszu na parterze od 09.września do 30.września można oglądać wystawę rysunku Zbigniewa Muszyńskiego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pilica. Możemy podziwiać w wykonaniu naszego artysty rysunki między innymi: Naszą Kolegiatę, wzgórze św. Piotra, Rynek w Pilicy, Pałac, Klasztor Ojców Franciszkanów i wiele innych dzieł. Kilka słów o naszym artyście można przeczytać poniżej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>