Twój IP 3.233.242.204

wrzesień 2021

Przed wczoraj : Filipiny Eustachego Wczoraj : Jonasza Mateusza Dzisiaj : Tomasza Maurycego Jutro: Bogusława Tekli Pojutrze : Gerarda Teodora

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Czackiej Email
+ 0
wtorek, 14 września 2021 20:20

beatyfikaca2021BEATYFIKACJA KARDYNAŁA

STEFANA WYSZYŃSKIEGO I SIOSTRY

ELŻBIETY CZACKIEJ

Z udziałem licznych biskupów z Polski i zagranicy, przedstawicieli Polskiej Rady Ekumenicznej oraz najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej odbyły się w Warszawie uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Marcello Semeraro. Obecny był także papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski.

Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej Email
+ 0
wtorek, 14 września 2021 20:14

pielgrzymkakalwaria2021

PIELGRZYMKA DO KALWARII

PACŁAWSKIEJ

W dniu 11.września w godzinach porannych grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wraz z ks. Proboszczem wybrała się do Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej do Kalwarii Pacławskiej. Po dotarciu do celu o godz. 11.oo została odprawiona wspólna Msza Święta przy cudownym obrazie Matki Bożej Słuchającej przez ks. Andrzeja Białka. Po czym zwiedziliśmy wieżę widokową, Katedrę w Przemyślu oraz muzeum świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara przy Katedrze. Późnym wieczorem wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni do Pilicy.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych Email
+ 2
niedziela, 05 września 2021 13:33

powicenietornistrow2021

POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW I PRZYBORÓW

SZKOLNYCH

W niedzielę 05.września w czasie Mszy Świętej o godz. 12.oo Ks. Proboszcz pobłogosławił tornistry i przybory szkolne uczniom , którzy w tym roku rozpoczęli naukę w pierwszej klasie, aby nauka nie była dla nich ciężarem i by Jezus oraz Jego łaska była z nimi wszędzie obecna: w szkole, na boisku, na podwórku czy na ulicy. Modliliśmy się także o Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Niech Nowy Rok szkolny przyniesie wiele wrażeń, przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości. 18.września  przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki , patrona dzieci i młodzieży. Poniżej można przeczytać krótką notkę biograficzną.

Zapraszamy na pielgrzymkę! Email
+ 9
+ 1
niedziela, 22 sierpnia 2021 13:27

kalwariapaclawska

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ!

W dniu 11.09.2021r ( sobota ) pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej

(koło Przemyśla) Wyjazd z rynku o godz. 5.00

powrót w godzinach nocnych.Koszt 100zł od osoby.

Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W programie wspólna Msza św.

Ks. Proboszcz

XXX Piesza Pielgrzymka Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę Email
+ 5
+ 4
niedziela, 15 sierpnia 2021 14:06

pielgrzymka2021

XXX PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI

SOSNOWIECKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

10 sierpnia we wtorek grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła na pątniczy szlak przed obraz Matki Bożej na Jasną Górę do Częstochowy. W tym roku wyruszyli jak zawsze spod Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu do Łutowca. Drugi dzień trasa biegła od Łutowca do Złotego Potoku. Kolejny dzień trasa Złoty Potok – Joachimów. W piątek dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Czarnej Madonny.

Skradziono rynny przy naszej Kolegiacie Email
+ 5
niedziela, 08 sierpnia 2021 15:08

rynny2021

SKRADZIONO RYNNY PRZY NASZEJ KOLEGIACIE

W nocy z Niedzieli na poniedziałek, nasz kościół dołączył niestety, do innych kościołów w naszej Diecezji, u których skradziono rynny przy kościele.

Złodzieje skradli 13 rynien. Kradzież została natychmiast zgłoszona rano w poniedziałek na Policję, która podjęła działania, aby zatrzymać złodziei.

Już w poniedziałek zostały zamontowane nowe rynny, gdyż była uzasadniona obawa, że deszcz może przemoczyć ściany świątyni. Koszt rynien i pracy wyniósł: 4000zł

Wyczulamy wszystkich i prosimy, aby zadbać o bezpieczeństwo naszej świątyni i natychmiast reagować, gdy coś zauważymy, a nie przechodzić obojętnie wobec kradzieży i dewastacji naszego wspólnego dobra, jakim jest kościół. Boli nas to, że nadal znajdują się tacy ludzie, którzy nie mają żadnych hamulców wobec świętości.

Poświęcenie pojazdów i podróżujących Email
+ 9
+ 4
niedziela, 25 lipca 2021 15:00

poswiecenie pojazdow2021

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW I PODRÓŻUJĄCYCH

W niedzielę 25.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów , kierowców i podróżujących zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących. Dziś przypadał także 1. Światowy dzień dziadków i osób starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. 25.lipca był także dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach i powodziach. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>