Twój IP 44.200.40.195

czerwiec 2022

Przed wczoraj : Maryli Wladysława Wczoraj : Leona Ireneusza Dzisiaj : Piotra Pawla Jutro: Emilii Pojutrze : Haliny Mariana

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Odpust św. Jana Chrzciciela Email
+ 4
piątek, 24 czerwca 2022 17:41

odpustjana2022

ODPUST ŚW. JANA CHRZCICIELA

W naszej Parafii 24.czerwca po raz 613 obchodziliśmy odpust głównego patrona św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o godz.16.oo została odprawiona przez ks.Janusza Stacha, który jest kapelanem w klasztorze sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Jak mówił papież Benedykt XVI o naszym świętym patronie: “Jak przystało na autentycznego proroka, Jan dał świadectwo prawdzie bez kompromisów. Obnażał łamanie przykazań Bożych nawet, kiedy dopuszczali się tego możni. I tak kiedy oskarżył o zdradę Heroda i Herodiadę, przypłacił to życiem, przypieczętowując męczeństwem swą służbę Chrystusowi, który jest wcieloną Prawdą”

Zakończenie oktawy Bożego Ciała Email
piątek, 24 czerwca 2022 21:43

oktawabozegociala2022

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

W czwartek (23 czerwca) zakończyła się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres siedmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie oktawy odbyła się procesja do czterech ołtarzy. Parafianie wraz z kapłanem prosili Boga, aby otaczał swoja opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Zostały poświęcone przyniesione wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom.

Sakrament Bierzmowania Email
+ 4
+ 3
niedziela, 19 czerwca 2022 13:05

bierzmowanie2022

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

19.maja o godz. 11.oo w naszej kolegiacie, 77 kandydatów z naszej parafii przyjęło z rąk ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka Sakrament Bierzmowania. Młodzież wraz ze swoimi świadkami i rodzinami zgromadzili się już koło godz. 1o.3o. Wszyscy odświętnie ubrani otrzymali kartki ze swoimi imionami , imionami świadków oraz imieniem , które sobie wybrali. Bierzmowanie jest kolejnym spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu.

Boże Ciało Email
+ 7
czwartek, 16 czerwca 2022 14:28

bozecialo2022

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w naszym mieście od kilku lat ma charakter szczególny gdyż ulicami Pilicy po raz kolejny-po przerwie spowodowanej pandemią- przeszła wspólna procesja wiernych obu parafii: kolegiaty Św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy oraz Klasztoru Ojców Franciszkanów w Biskupicach. Uroczystość oddania czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie rozpoczęła się Mszą Świętą w klasztorze o godz.11.oo.Natomiast uroczysta procesja zakonczyła się modlitwą w Kolegiacie.

Koncert Katarzyny Bakalczuk-Klosowskiej z Ukrainy Email
+ 7
niedziela, 12 czerwca 2022 13:56

koncertukraina2022

KONCERT KATARZYNY BAKALCZUK-KLOSOWSKIEJ

Z UKRAINY

12.czerwca na Mszy Świętej o godz.12.oo swoim śpiewem ubogaciła liturgię Pani Katarzyna Bakalczuk-Klosowska przy akompaniamencie Aleksandry Naczyńskiej-Szlęk. Po eucharystii odbył się wyjątkowy koncert. W repertuarze znalazły się pieśni kościelne, arie operowe i ukraińskie pieśni.

Poświęcenie wozu strażackiego w Dobrej Email
+ 6
+ 3
czwartek, 02 czerwca 2022 18:22

poswieceniewozu2022

POŚWIĘCENIE WOZU STRAŻACKIEGO W DOBREJ

Z racji przypadającego wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków.28.maja w Dobrej została odprawiona uroczysta Msza Święta, którą koncelebrowali ks. Proboszcz Andrzej Białek oraz ks. Wikariusz Mirosław Pasek w intencji wszystkich strażaków z Naszej Gminy i Parafii oraz z racji przypadającego jubileuszu 70-lecia działalności OSP Dobra. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Dzwono-Sierbowic.

Rocznica I Komunii Świętej Email
+ 8
niedziela, 29 maja 2022 14:43

rocznicakomunii2022

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

29.maja w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej o godz. 12.oo dziękowaliśmy Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymujemy. Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nas jest Jezus. Z miłości do nas, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał nam siebie pod postacią chleba. Dał nam siebie, abyśmy złączyli swoje życie z życiem Bożym.
Do tego wydarzenia przygotowywał nas i prowadził Duch Święty.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>