Twój IP 3.235.105.97

wrzesień 2020

Przed wczoraj : Gerarda Teodora Wczoraj : Aurelii Ladysława Dzisiaj : Justyny Cypriana Jutro: Damiana Amadeusza Pojutrze : Luby Wacława

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy

Odpust Matki Bożej Częstochowskiej i dziękczynienie za tegoroczne plony w Kocikowej Email
+ 3
+ 2
czwartek, 03 września 2020 20:22

dozynki2020

ODPUST MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

I DZIĘKCZYNIENIE ZA TEGOROCZNE PLONY

W KOCIKOWEJ

W Niedzielę , 30.sierpnia z racji przypadającego odpustu Matki Bożej Częstochowskiej, która patronuje Kaplicy w Kocikowej została odprawiona odpustowa Msza Święta Polowa oraz dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony i zbiory. Msze Świętą odprawił ks. Proboszcz , który w tym dniu obchodził swoje 65.urodziny oraz jubileusz 40 lat kapłaństwa. Modliliśmy się również w Jego intencji o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże na dalsze lata pracy duszpasterskiej.

100-lecie Bitwy Warszawskiej Email
+ 6
wtorek, 18 sierpnia 2020 18:14

bitwawarsz1920

100-LECIE BITWY WARSZAWSKIEJ

16 sierpnia w Pilicy odbyły się Powiatowe obchody 100-lecia bitwy Warszawskiej 1920.Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.3o na płycie rynku od wykonania przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Dzwono-Sierbowic utworu „My, Pierwsza Brygada”. Następnie były wystąpienia okolicznościowe oraz rys historyczny tzw. ” Cudu nad Wisłą” .Po otwarciu wystawy plenerowej „Ojcowie Niepodległości” wszyscy uczestnicy przeszli do Naszej Kolegiaty gdzie ks. Proboszcz odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji ojczyzny, z podziękowaniem Bogu za dar niepodległości oraz wolności.

Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Email
+ 5
sobota, 15 sierpnia 2020 12:07

pielgrzymka2020

SOSNOWIECKA PIESZA PIELGRZYMKA

NA JASNĄ GÓRĘ

Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, jego sekretarz ks. Przemysław Szot, dyrektorzy pielgrzymki ks. Paweł Tracz i ks. Grzegorz Woszczek oraz księża przewodnicy grup - Zenon Ptak (Grupa Biało-Czerwona), Marcin Warta (Grupa Błękitna), Mirosław Pasek (Grupa Biała), Andrzej Krupa i Marek Gąsiorek (Grupa Złota), Paweł Kurczab i Jan Rogowski (Grupa Biało-Niebieska), Ireneusz Kwoka (Grupa Biało-Zielona), Marcin Słodczyk (Grupa Żółto-Niebieska) i Dariusz Nowak (Grupa Duchowa), a także diakon Tomasz Jaskuła i kilkoro kleryków naszego Seminarium, przy wsparciu osób kierujących ruchem i niewielkiej sekcji muzycznej na początku trasy - to chyba pierwszy (i daj Boże - ostatni) raz, kiedy możemy wymienić wszystkich pielgrzymów idących na Jasną Górę w diecezjalnej pielgrzymce pieszej.

145 rocznica urodzin Marii Magdaleny Epstein Email
+ 5
+ 3
niedziela, 02 sierpnia 2020 14:46

mariamagdalenaepstein

145 ROCZNICA URODZIN

MARII MAGDALENY EPSTEIN

Dzisiaj 1.sierpnia na Mszy Świętej o godz. 12.oo uczciliśmy przypadającą 145 rocznicę urodzin Służebnicy Bożej Marii Magdaleny Epstein(1845-1847) pochodzącej z Pilicy, która była założycielką i absolwentką Szkoły Zawodowych Pielęgniarek Pań Ekonomek w Krakowie oraz organizatorką i pierwszą dyrektorką Uniwersyteckiej Szkoły Pielęgniarek i Higienistek w Krakowie. Gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Pielęgniarek z Krakowa, Pana Edwarda Szumarę, który był organizatorem tego wydarzenia. Obecny był także Prezydent Zawiercia pan Łukasz Konarski. Modliliśmy się o jej rychłą beatyfikację i kanonizację. Całą niedzielę w Restauracji Pod Kolumnami można oglądać wystawę poświęconą siostrze Marii Magdalenie Epstein.

Poświęcenie pojazdów Email
+ 8
niedziela, 26 lipca 2020 15:03

poswieceniepojazdow2020

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W niedzielę 26.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów , kierowców i podróżujących zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Po Mszy Świętej o godz. 12.oo został poświęcony także nowy wóz strażacki OSP Dobra. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących.

Odpust św. Jana Chrzciciela i Msza Święta Prymicyjna ks. Jakuba Janickiego Email
+ 10
sobota, 27 czerwca 2020 18:26

odpust sw jana2020

ODPUST ŚW. JANA CHRZCICIELA I MSZA ŚWIĘTA

PRYMICYJNA KS. JAKUBA JANICKIEGO

W naszej Parafii 21.czerwca po raz 610 obchodziliśmy odpust głównego patrona św. Jana Chrzciciela ale także w tym dniu ks. Jakub Janicki przeżywał szczególnie doniosłą, uroczystą i wyniosłą chwilę - swoje prymicje. To bardzo ważny dzień , w którym po raz pierwszy w obecności rodziców, rodzeństwa, rodziny, przyjaciół, znajomych i miejscowych parafian odprawił samodzielnie Eucharystię - Mszę św. prymicyjną. Liturgia ta jest równie ważna zarówno dla takiego młodego księdza, jak i całej wspólnoty parafialnej, zapisująca się już na zawsze w pamięci.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Email
+ 17
+ 0
czwartek, 11 czerwca 2020 15:15

bozecialo2020

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA

I KRWI PAŃSKIEJ

Boże Ciało inne niż zwykle, nie było procesji ulicami miasta ,w której uczestniczyło ponad 1000 osób. A wszystko przez pandemię koronawirusa. Jednak dzisiaj daliśmy świadectwo o Bogu, który nigdy nas nie opuszcza nawet w trudnych chwilach. Uroczysta liturgia odprawiona przez ks. Kanonika Jarosława Szlenzaka odbyła się o godz. 12.oo , po której wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej wokół Kolegiaty.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>