Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj918
mod_vvisit_counterWczoraj1099
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10504
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu7016
mod_vvisit_counterW tym miesiącu31191
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu64452
mod_vvisit_counterWszystkie3000734

Teraz Online: 23
Twój IP 3.237.34.21
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Galeria

Kalendarz

luty 2024
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Imieniny

Przed wczoraj : Romany Damiana Wczoraj : Macieja Marka Dzisiaj : Cezarego Donata Jutro: Mirosława Aleksandra Pojutrze : Gabriela AnastazjiX Spotkanie modlitewne Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
sobota, 25 listopada 2023 19:20

10spotkaniemodlitewne

X SPOTKANIE MODLITEWNE

 

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 25.listopada w sobotę o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w minionym roku . Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 39 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwę. Było to jubileuszowe spotkanie bo już po raz dziesiąty.

 

Papież św. Jan Paweł II, nasz rodak, mówił słowa, które wciąż są aktualne: „Cierpienie ludzie zawsze jest tajemnicą. I bardzo trudno człowiekowi samemu przedzierać się przez jego mroki. Na horyzoncie naszej wiary pozostaje tylko jeden punkt odniesienia-Krzyż Chrystusa-szczyt ludzkiego cierpienia i to cierpienia kogoś najniewinniejszego, Baranka bez skazy”


Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych bliskich, krewnych, znajomych. Zachęcamy wszystkich by nie był to miesiąc samej tylko zadumy nad śmiercią i przemijaniem ale także czas czynnej pomocy wszystkim duszom oczekującym w czyśćcu na osiągnięcie pełni radości w Niebie.


O godz. 17.oo rozpoczęła się Msza Święta za wszystkich zmarłych z całego roku.


Przed ołtarzem zostały postawione zapalone 39 zniczy, które były symbolem zmarłych w minionym roku naszych bliskich Parafian, na fioletowej szarfie, która biegła do Zmartwychwstałego Pana Jezusa na Naszym Ołtarzu, który przygotował mieszkań wiele w domu Ojca i dla nikogo nie braknie miejsca.


Msza św. ZBIOROWA za zmarłych pożegnanych w minionym roku

( 1 XII 2022r - 30 XI 2023r ):


        + Reginę Sołtysiak

            + Marię Rus

            + Andrzeja Grudzińskiego

        + Wiesławę Klasińską

            + Józefa Mystka

            + Halinę Żurek

            + Zdzisława Śrubarczyka

            + Mirosława Opiłkę

            + Krystynę Szymocha

            + Alinę Pachocką

            + Andrzeja Brąblika

            + Jadwigę Stachnik

            + Mariannę Słowikowską

            + Zbigniewa Chat

            + Zygmunta Szotę

            + Irenę Szal

            + Andrzeja Nowaka

            + Adama Koniec

            + Jerzego Pasia

            + Joannę Laskowską

            + Stanisławę Ptak

            + Leonarda Rybczyńskiego

            + Czesława Zająca

            + Adama Goncerza

            + Henryka Iłczyka

            + Tomasza Gajewskiego

            + Józefa Gizę

            + Józefa Brąblika

            + Jana Stolarskiego

            + Małgorzatę Kowal

        + Stanisława Koszelskiego

        + Zofię Janosik

            + Zuzannę Krawet

        + Grzegorza Kosowskiego

            + Sławomira Rocha

            + Lecha Karpałę

            + Janinę Smok

            + Mariana Żurka

            + Stanisława Gęgotka


Po liturgii zaczęło się uroczyste spotkanie modlitewne za naszych bliskich zmarłych z Parafii w minionym roku. Nabożeństwo słowno-muzyczne przygotowane przez ks. Mirosława . Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a następnie wręczenie zniczów rodzinom zmarłych, którzy mogli zanieść je w najbliższym czasie na groby swoich bliskich.


Warto było przyjść i w zadumie, skupieniu wysłuchać refleksji ale również i pomodlić się. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie.


Bóg zapłać Ks. Mirosławowi za przygotowanie misterium słowno-muzycznego i wieczoru modlitewnego za Naszych bliskich zmarłych.


G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież