Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj685
mod_vvisit_counterWczoraj4331
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7103
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu32092
mod_vvisit_counterW tym miesiącu137698
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu53846
mod_vvisit_counterWszystkie2822436

Teraz Online: 80
Twój IP 44.197.101.251
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

listopad 2023
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Imieniny

Przed wczoraj : Waleriana Wilgiusza Wczoraj : Lesława Zdzisława Dzisiaj : Blazeja Saturnina Jutro: Maury Pojutrze : Natalii EligiuszaDzień Zaduszny na wzgórzu św. Piotra Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 02 listopada 2023 13:00

dzien zaduszny na wzgrxzu swpiotra2023

DZIEŃ ZADUSZNY NA WZGÓRZU ŚW. PIOTRA

 

Dzień Zaduszny zwany zaduszkami , jest to wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Kościół w tych dniach wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu.   Zaduszki są także dniem refleksji, przemyśleń, modlitwy nad grobami swoich bliskich. Dzień Zaduszny jest dniem pamięci o tych, którzy odeszli; o tych bliskich i o tych dalekich. Nasza redakcja w tym dniu odwiedziła wzgórze św. Piotra. Miejsce gdzie był pilicki kościół wokół , którego spoczywają także dusze zmarłych.

 

Rodzina, bliscy i dalsi znajomi odwiedzają te groby na wzgórzu co widać po płonących zniczach i kwiatach, jest to znak pamięci o tych zmarłych, o modlitwie za nich.

 

W ramach akcji „Szkoła pamięta” groby na wzgórzu odwiedzili także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy.

 

Papież Franciszek w Dzień Zaduszny odprawił mszę na Rzymskim Cmentarzu Wojennym, na którym pochowani są żołnierze z brytyjskiej Współnoty Narodów polegli podczas drugiej wojny światowej. Papież mówił o tych, którzy giną na trwających obecnie wojnach, także w Europie, i modlił się o pokój.


W Naszej Parafii modlimy się za Naszych bliskich zmarłych: rodziców, siostrę, brata, przyjaciół, znajomych, dalszą rodzinę w Wypominkach Oktawalnych od 1-8.11. oraz w Wypominkach w każdą Niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 7.3o oraz 12.oo. Możemy jeszcze zgłaszać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne i półroczne w zakrystii. Pamiętajmy, że żaden, nawet najdroższy znicz nie zastąpi Naszej modlitwy za zmarłych, bo tego potrzebują najbardziej.

 

Miejsce pierwotnej Parafii na wzgórzu św. Piotra jest dla nas szczególnym świętym miejscem, pamiętajmy aby o nie dbać i je szanować gdyż to nasza historia.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież