Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1814
mod_vvisit_counterWczoraj3003
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9103
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu26855
mod_vvisit_counterW tym miesiącu39650
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu45932
mod_vvisit_counterWszystkie3162751

Teraz Online: 51
Twój IP 44.221.66.130
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Imieniny

Przed wczoraj : Bogumila Malgorzaty Wczoraj : Barnaby Radomila Dzisiaj : Janiny Jana Jutro: Lucjana Antoniego Pojutrze : Bazylego ElizyXXXII Piesza pielgrzymka na Jasną Górę Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
poniedziałek, 14 sierpnia 2023 11:17

pielgrzymka2023

XXXII PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

 

10 sierpnia w czwartek grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła na pątniczy szlak przed obraz Matki Bożej na Jasną Górę do Częstochowy. W tym roku wyruszyli jak zawsze spod Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu do Łutowca. Drugi dzień trasa biegła od Łutowca do Złotego Potoku. Kolejny dzień trasa Złoty Potok – Joachimów. W niedzielę dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Czarnej Madonny.

 

Hasłem tegorocznej XXXII Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę było: „Jesteśmy Kościołem Chrystusa”


Dyrektorem pielgrzymki był ks. Paweł Tracz a wicedyrektorem ks. Grzegorz Woszczek.


Jak co roku na trasie pielgrzymował również biskup diecezjalny Grzegorz Kaszak.


Nasza grupa biała uczestniczy w pielgrzymce już od 1992 roku. Początkowo byliśmy grupą srebrną lecz potem nasza grupa się wybieliła i do dziś pielgrzymi noszą chusty koloru białego. Dołączamy na pątniczy szlak w Podzamczu wraz z grupą z Ogrodzieńca. Nasza grupa biała liczy ok 100 osób.


Na trasie pielgrzymi mogli odbyć dzień sportu i aktywności fizycznej organizowany przez Caritas a współfinansowany ze środków Ministerstwa sportu i turystyki. Gościem specjalnym wydarzenia był Mistrz Olimpijski Dawid Tomala. Na zakończenie dnia odbył się koncert kapeli Ciupaga.


W ostatnim dniu pielgrzymki podczas wejścia na Jasną Górę pątników witał biskup Grzegorz Kaszak.


Swoje świadectwo przedstawiła pani Danuta z naszej grupy białej:


Pielgrzymuję praktycznie co roku. Za każdym razem dziękuję za moją rodzinę, a szczególnie za moje dzieci. Nic nie daje mi takiej siły, jak Maryja. To ona jest moją mamą we wszystkich moich problemach. Co roczna pielgrzymka powoduje u mnie takie „napełnienie się” i zawsze idę dziękować. W tym intencja jest wyjątkowo trudna dla mnie. Mój tata jest już w stanie bardzo ciężkim. Będziemy musieli się z nim rozstać. Prosimy Maryję o to, by nam pomogła i wymodliła dobrą śmierć dla niego.


O 19.3o rozpoczęła się Msza Święta na wałach jasnogórskich. Po liturgi bp Grzegorz poprowadził rozważania podczas apelu jasnogórskiego.

 

Blisko 1000 uczestników Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (Pielgrzymki Olkuskiej) po pięciu dniach wędrówki dotarło 13 sierpnia do Jasnogórskiego Sanktuarium.


W tym roku uformowało się 10 grup pielgrzymkowych m.in. z Olkusza, Wolbromia, Sułoszowej, Przegini, Jaworzna, Klucz, Sławkowa i Pilicy.

 

Tekst: Grzegorz Piąty , Diecezja Sosnowiecka

Foto: Diecezja Sosnowiecka-Pielgrzymka Sosnowiecka, Mateusz Wojtylas

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież