Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj798
mod_vvisit_counterWczoraj1099
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10384
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu7016
mod_vvisit_counterW tym miesiącu31071
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu64452
mod_vvisit_counterWszystkie3000614

Teraz Online: 24
Twój IP 3.237.34.21
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Galeria

Kalendarz

luty 2024
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Imieniny

Przed wczoraj : Romany Damiana Wczoraj : Macieja Marka Dzisiaj : Cezarego Donata Jutro: Mirosława Aleksandra Pojutrze : Gabriela AnastazjiI Komunia Święta Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
środa, 17 maja 2023 17:22

komunia2023

I KOMUNIA ŚWIĘTA

 

Przybyli ubrani w białe szaty, przejęci tym co ma się zdarzyć, trochę zdenerwowani, ale jednak radośni. Dzień wcześniej po raz pierwszy spotkali się z Chrystusem przebaczającym w Sakramencie Pokuty – więc prawie święci. Przyszli, aby przyjąć Chrystusa przychodzącego pod postacią chleba. Przygotowywali się bardzo pilnie od dawna, żeby jak najlepiej przeżyć tę wyjątkową chwilę. Na początku poznawali Boga, o którym opowiadali im rodzice i dziadkowie. Na lekcjach religii poszerzali swoją wiedzę o historii zbawienia i poznawali prawdy wiary.


Dla grupy 38 dzieci z naszej Parafii pierwsze spotkanie z Chrystusem w Komunii Świętej odbyło się w sobotę 06 maja br. W czasie Mszy świętej o godz. 12.oo do Komunii Świętej przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy. W czasie homilii ksiądz Proboszcz przypomniał dzieciom, że już za chwilę zaproszą do swojego serca najlepszego Przyjaciela. Podkreślał, jakie mamy szczęście, mogąc w tak uroczysty sposób przeżywać ten piękny dzień. Życzył dzieciom, aby na swojej drodze spotkały prawdziwych świadków wiary i zawsze trzymały się blisko Chrystusa. Gdy przejęci trzecioklasiści przystępowali do Komunii Świętej, niejednej mamie i babci zakręciła się łza w oku. To była dla wszystkich wyjątkowa, ważna i wzruszająca uroczystość.


Dziękujemy serdecznie rodzicom wszystkich dzieci, którzy tak pięknie przygotowali teren wokół naszej Kolegiaty oraz w środku pięknie udekorowały nasz kościół.

 

Rodzicie Dzieci jako dar ołtarza zakupili wyposażenie kuchni do Domu Katolickiego. 56 szt. talerzy głębokich, płytkich i deserowych oraz taką samą ilość łyżek, noży, widelców i łyżeczek. Bóg zapłać!


 

G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież