Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj885
mod_vvisit_counterWczoraj1099
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10471
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu7016
mod_vvisit_counterW tym miesiącu31158
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu64452
mod_vvisit_counterWszystkie3000701

Teraz Online: 15
Twój IP 3.237.34.21
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Galeria

Kalendarz

luty 2024
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Imieniny

Przed wczoraj : Romany Damiana Wczoraj : Macieja Marka Dzisiaj : Cezarego Donata Jutro: Mirosława Aleksandra Pojutrze : Gabriela AnastazjiSprawozdanie duszpasterskie za 2022 rok Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 01 stycznia 2023 16:59

podsumowanieroku2022

SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE ZA 2022 ROK

 

Nowy rok to czas podsumowań. Dlatego zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do zapoznania się ze sprawozdaniem z minionego roku z naszej pilickiej parafii przygotowanym przez Księdza Proboszcza. 

 

W  2022 r. Parafia Św. Jana Chrzciciela i  św. Jana Ewangelisty  w Pilicy,

liczy 2,510  mieszkańców , tj.770 rodzin. 


W  roku  sprawozdawczym   2022:


Sakrament Chrztu  przyjęło  20 dzieci


 Do  I Komunii św.  przystąpiło  33 dzieci


Sakrament Bierzmowania   przyjęło  77 osoby


Sakrament  Małżeństwa ,   zawarło  w tym roku, w naszym kościele  tylko  9  par


Sakrament Chorych w domach  przyjmuje 11 osób co miesiąc, a z okazji Świąt około 15 osób.


W 2022r. zmarło  45 osób 


Uczestnictwo parafian  na mszach św.  niedzielnych  i  świątecznych  

wynosi  ok. 700 - 800 osób , to jest ok. 1/3  wszystkich parafian. 


Wyrażam wdzięczność i podziękowania Ks. Wikariuszowi Mirosławowi za jego ,

staranną  i  solidną  pracę duszpasterską w naszej Parafii.


Pragnę podziękować  wszystkim  katechizującym : Księdzu  Prefektowi Mirosławowi ,  Paniom Katechetkom: Barbarze Rolka  Joannie  Mendak  za trud nauczania i katechizacji dzieci i młodzieży , w Zespole Szkół w Pilicy i w przedszkolu . Ks. Ryszrdowi Gęgotek z Kąpiel za trud nauczania i katechizacji w LO Pilicy.


Pani Renacie Gajda  za  pomoc szczególnie   w czasie liturgii   tegorocznego  Adwentu ,

akcję Drzewka adwentowego.


Służbie liturgicznej na czele z naszym klerykiem Konradem za piękną służbę i pomoc przy roznoszeniu opłatków na stół wigilijny. Dzieciom , które podejmują trud przygotowania liturgii słowa w niedzielę i Święta.


Podziękowania  Panu Mateuszowi - naszemu Organiście  ,  za dobrą  ,  staranną ,  całoroczną  pracę . Za  muzyczną oprawę  uroczystości  kościelnych ,  wszystkich  niedziel i świąt .  Dziękuję  za    jego  zaangażowanie ,  pomoc  w  różnych  zajęciach  i pracach dla naszego  kościoła , a także  za osobistą  kulturę,  grzeczność i  równie dobrą współpracę . Bóg zapłać! Scholi za upiększenie i wzbogacenie swoim śpiewem przeżywania Świąt


Panu Grzegorzowi Piątemu za prowadzenie Naszej strony internetowej oraz gazetki parafialnej "Głos Kolegiaty”, dzięki której wiele osób nie tylko z Naszej Parafii ma dostęp do wiadomości z Naszej Parafii składam serdeczne podziękowania.


Panu Tomaszowi  Mendak , który pełni funkcję Kierownika cmentarza i wykonuje  obowiązki  grabarza i kościelnego  ,  dziękuję  za Jego pracę  na naszym  cmentarzu parafialnym i w kościele.


Podziękowania   kieruję pod adresem :


Panów Jacka Miklas, Zbigniewa Górnickiego ,  Leszka  Żyły , Mirosława  Zasik  , Jana Glinianego, Czesława  Rozlach , Zbigniewa Zbożniak , Jacka Spaczyńskiego , Stanisława Paś i jego synów , Stanisława Goncerza , Wiesława Walaszka , Pawła Wyrodek  i  wszystkich  innych których trudno wymienić  z  imienia i nazwiska , dziękuję  za wiele  bardzo różnych  prac   , wykonanych   dla  dobra  naszego  kościoła.  


Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich i Druhom Strażakom za pomoc i obecność na różnych uroczystościach kościelnych.


Pani Jadwidze i Tomaszowi  Muszyńskim,  za stałą troskę o  dekoracje kwiatowe do ołtarzy  w kościele, w  ciągu całego 2022 roku.


Pani Anastazji Wyrodek  za  dbanie o czystość w kościele i pomoc  w  pracach  sprzątania Kolegiaty , za wszelki ofiarowany  trud  i wysiłek dla naszej   świątyni  ,  składam  gorące  i serdeczne podziękowania.

 

Pani Barbarze Banasik za dbanie o czystość obrusów i szat liturgicznych.


Wszystkim  Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Pilica na czele z Panem Burmistrzem Arturem Janosikiem ,  składam  serdeczne podziękowania, za każdy gest zrozumienia , pomocy i  życzliwości   dla Kościoła. Jak również Paniom z Banku Spółdzielczego w Pilicy na czele z Panią Dyrektor za wszelką pomoc i życzliwość.


Pracownikom Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych w Pilicy na czele z Panem Dyrektorem Marcinem Rachwał za   pomoc w   pracach :   przy  utrzymywaniu  trawników przy Kolegiacie i na Wzgórzu Św. Piotra ,   a także  za inne prace w 2022r.  wykonane przez  Was   dla dobra wspólnego Parafii ,   bardzo serdecznie dziękuję.


Wam Kochani i Drodzy  Parafianie  którzy w czasie całego mijającego 2022 roku,  pomagaliście swoim  wysiłkiem ,  modlitwą   i ofiarnością  ,  składam  jak najserdeczniejsze  staropolskie  Bóg zapłać !  Niech  Dobry Bóg wszystkim Wam  hojnie  błogosławi,  w całym Nowym  2023 Roku. 


Z kapłańskim błogosławieństwem. Ks. Proboszcz


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież