Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj853
mod_vvisit_counterWczoraj1099
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10439
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu7016
mod_vvisit_counterW tym miesiącu31126
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu64452
mod_vvisit_counterWszystkie3000669

Teraz Online: 25
Twój IP 3.237.34.21
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Galeria

Kalendarz

luty 2024
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Imieniny

Przed wczoraj : Romany Damiana Wczoraj : Macieja Marka Dzisiaj : Cezarego Donata Jutro: Mirosława Aleksandra Pojutrze : Gabriela AnastazjiIX Spotkanie Modlitewne Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
sobota, 26 listopada 2022 19:43

spotkaniemodlitewne2022

IX SPOTKANIE MODLITEWNE

 

Na zakończenie roku liturgicznego spotkaliśmy się w Naszej Kolegiacie 26.listopada w piątek o godz. 17.oo na Mszy Świętej za wszystkich zmarłych Parafian w minionym roku . Naszym świętym obowiązkiem jest pamiętać o naszych zmarłych w modlitwie. Z naszej wspólnoty parafialnej Miłosierny Bóg w ciągu ostatniego roku powołał do Siebie 46 osób. Dlatego zaprosiliśmy rodziny tych zmarłych, ich sąsiadów i znajomych na wspólną modlitwę.

 


 Papież św. Jan Paweł II, nasz rodak, mówił słowa, które wciąż są aktualne: „Cierpienie ludzie zawsze jest tajemnicą. I bardzo trudno człowiekowi samemu przedzierać się przez jego mroki. Na horyzoncie naszej wiary pozostaje tylko jeden punkt odniesienia-Krzyż Chrystusa-szczyt ludzkiego cierpienia i to cierpienia kogoś najniewinniejszego, Baranka bez skazy”


Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych bliskich, krewnych, znajomych. Zachęcamy wszystkich by nie był to miesiąc samej tylko zadumy nad śmiercią i przemijaniem ale także czas czynnej pomocy wszystkim duszom oczekującym w czyśćcu na osiągnięcie pełni radości w Niebie.


O godz. 17.oo rozpoczęła się Msza Święta za wszystkich zmarłych z całego roku.


Przed ołtarzem zostały postawione zapalone 46 zniczy, które były symbolem zmarłych w minionym roku naszych bliskich Parafian, na fioletowej szarfie, która biegła do Zmartwychwstałego Pana Jezusa na Naszym Ołtarzu, który przygotował mieszkań wiele w domu Ojca i dla nikogo nie braknie miejsca.

 

Msza św. ZBIOROWA za zmarłych pożegnanych w minionym roku

( 1 XII 2021r - 30 XI 2022r ):


+Krzysztofa Dąbrowskiego

+Jana Jurczaka

+Rafała Rocha

+Irenę Leszczyńską

+Zbigniewa Grabowskiego

+Stanisława Banasika

+Władysławę Gajda

+Kazimierza Guzika

+Tadeusza Janusa

+Teresę Bednarczyk

+Zdzisława Koniecznego

+Mieczysława Rodackiego

+Urszulę Szota

+Stefanię Ślęzak

+Emilię Błażkiewicz

+Stanisława Pacię

+Andrzeja Grzebielucha

+Janinę Wojas

+Juliana Węglarza

+Marię Żurek

+Jarosława Rychtera

+Genowefę Żyła

+Piotra Dziedzica

+Grzegorza Kowalczyka

+Anielę Kowalczyk

+Barbarę Gamrot

+Zofię Słowik

+Teresę Jagieło

+Zdzisława Ziaję

+Wiesławę Sołtysik

+Stefana Włodarczyka

+Alfreda Szlachtę

+Teresę Koniec

+Krystynę Sarecką

+Tomasza Sołtysiaka

+Mieczysława Kołodzieja

+Helenę Imiela

+Henrykę Drąg

+Marka Gómułkę

+Mariannę Słowik

+Bogusława Węglarza

+Mariana Słodowego

+Henryka Bzdęgę

+Stanisława Mentel

+Lecha Wałek

+Krystynę Żak  

+Annę Mach


Po liturgii zaczęło się uroczyste spotkanie modlitewne za naszych bliskich zmarłych z Parafii w minionym roku. Nabożeństwo słowno-muzyczne przygotowane przez ks. Mirosława . Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, a następnie wręczenie zniczów rodzinom zmarłych, którzy mogli zanieść je w najbliższym czasie na groby swoich bliskich.


Warto było przyjść i w zadumie, skupieniu wysłuchać refleksji ale również i pomodlić się.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie.


Bóg zapłać Ks. Mirosławowi za przygotowanie misterium słowno-muzycznego

i wieczoru modlitewnego za Naszych bliskich zmarłych.


G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież