Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj426
mod_vvisit_counterWczoraj935
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2181
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6715
mod_vvisit_counterW tym miesiącu27006
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu27605
mod_vvisit_counterWszystkie2102822

Teraz Online: 10
Twój IP 44.200.40.195
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

czerwiec 2022
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Imieniny

Przed wczoraj : Maryli Wladysława Wczoraj : Leona Ireneusza Dzisiaj : Piotra Pawla Jutro: Emilii Pojutrze : Haliny MarianaBoże Ciało Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 16 czerwca 2022 14:28

bozecialo2022

BOŻE CIAŁO

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w naszym mieście od kilku lat ma charakter szczególny gdyż ulicami Pilicy po raz kolejny-po przerwie spowodowanej pandemią- przeszła wspólna procesja wiernych obu parafii: kolegiaty Św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy oraz Klasztoru Ojców Franciszkanów w Biskupicach. Uroczystość oddania czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie rozpoczęła się Mszą Świętą w klasztorze o godz.11.oo.Natomiast uroczysta procesja zakonczyła się modlitwą w Kolegiacie.


Oprócz licznie zgromadzonych wiernych naszego miasta mogliśmy podziwiać, idących na czele procesji, reprezentantów różnych grup i zawodów. Figury i obrazy niosły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także nasza pilicka młodzież. Podziwialiśmy też poczty sztandarowe kierowców czy pszczelarzy, Koła łowieckiego Hubert, Koło Żywego Różańca oraz straży pożarnych z Naszej Parafii.


Tradycją jest udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych oraz ubranych na biało dziewczynek, które przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament rozsypują płatki świeżych kwiatów.


Wraz z licznymi wiernymi obu pilickich Parafii w procesji uczestniczyli nasi duszpasterze ksiądz proboszcz Andrzej Białek , ksiądz wikariusz Mirosław Pasek oraz ojcowie Klasztoru Franciszkanów wraz ze swoim proboszczem i gwardianem o.Błażejem Mariuszem Sówką. 


Zdjęcia z procesji możemy już oglądać w galerii. Zapraszamy.


G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież