Twój IP 44.200.40.195

czerwiec 2022

Przed wczoraj : Maryli Wladysława Wczoraj : Leona Ireneusza Dzisiaj : Piotra Pawla Jutro: Emilii Pojutrze : Haliny Mariana

Boże Ciało Email
czwartek, 16 czerwca 2022 14:28

bozecialo2022

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w naszym mieście od kilku lat ma charakter szczególny gdyż ulicami Pilicy po raz kolejny-po przerwie spowodowanej pandemią- przeszła wspólna procesja wiernych obu parafii: kolegiaty Św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy oraz Klasztoru Ojców Franciszkanów w Biskupicach. Uroczystość oddania czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie rozpoczęła się Mszą Świętą w klasztorze o godz.11.oo.Natomiast uroczysta procesja zakonczyła się modlitwą w Kolegiacie.

Oprócz licznie zgromadzonych wiernych naszego miasta mogliśmy podziwiać, idących na czele procesji, reprezentantów różnych grup i zawodów. Figury i obrazy niosły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a także nasza pilicka młodzież. Podziwialiśmy też poczty sztandarowe kierowców czy pszczelarzy, Koła łowieckiego Hubert, Koło Żywego Różańca oraz straży pożarnych z Naszej Parafii.

Tradycją jest udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych oraz ubranych na biało dziewczynek, które przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament rozsypują płatki świeżych kwiatów.

Wraz z licznymi wiernymi obu pilickich Parafii w procesji uczestniczyli nasi duszpasterze ksiądz proboszcz Andrzej Białek , ksiądz wikariusz Mirosław Pasek oraz ojcowie Klasztoru Franciszkanów wraz ze swoim proboszczem i gwardianem o.Błażejem Mariuszem Sówką.

Zdjęcia z procesji możemy już oglądać w galerii. Zapraszamy.