Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj417
mod_vvisit_counterWczoraj935
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2172
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6715
mod_vvisit_counterW tym miesiącu26997
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu27605
mod_vvisit_counterWszystkie2102813

Teraz Online: 25
Twój IP 44.200.40.195
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

czerwiec 2022
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Imieniny

Przed wczoraj : Maryli Wladysława Wczoraj : Leona Ireneusza Dzisiaj : Piotra Pawla Jutro: Emilii Pojutrze : Haliny Mariana25-lecie kapłaństwa ks. Mirosława Paska Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 19 maja 2022 20:27

25latkaplanstwa

25-LECIE KAPŁAŃSTWA KS. MIROSŁAWA PASKA

 

17 maja w sosnowieckiej katedrze pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka księża wyświęceni w 1997 r. świętowali 25-lecie kapłaństwa. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy przy grobie śp. bp. Adama Śmigielskiego SDB, który dokładnie w tym samym dniu 25 lat temu wyświęcił 14 nowych prezbiterów diecezji sosnowieckiej.W Naszej Parafii modliliśmy się w intencji Naszego Jubilata w niedzielę 15.maja oraz w środę 18.maja o boże błogosławieństwo, wszelkie łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia oraz pracy kapłańskiej.

 

W czasie Mszy Świętej bp Grzegorz Kaszak dziękował rodzicom księży za ich troskę i modlitwę.


Jeden Pan Bóg raczy wiedzieć ile razy z trwogą biło ich serce, kiedy nadciągały niebezpieczeństwa, kiedy źle się działo, oni spieszyli z pomocą żeby zagwarantować swoim dzieciom wszystko to,  co jest do dobrego, godziwego życia potrzebne, na miarę swoich możliwości - dziękował bp Grzegorz rodzicom księży za wsparcie nie tylko materialne, ale także i to duchowe. - Wiemy, jak wiele znaczy modlitwa matki i ojca.

 

W swojej homilii ordynariusz przywołał moment święceń oraz pytanie, które biskup stawia wówczas wyświęcanemu: Czy chcesz razem z nami wypraszać Boże miłosierdzie dla powierzonego ci ludu, modląc się nieustannie według nakazu Chrystusa?


Nie zawsze dobrze postępujemy. Obrażamy Pana Boga, krzywdzimy siebie nawzajem, dochodzi między nami do kłótni i sprzeczek, konfliktów, a także wojen. W ten sposób obrażamy nie tylko Pana Boga, ale wyrządzamy niesprawiedliwość bliźniemu, drugiemu człowiekowi. Za to wszystko ściągamy na siebie i na cały świat Boży gniew - mówił biskup podkreślając, że trzeba prosić Boga o Jego miłosierdzie nad ludem.

Jak zaznaczył, kapłan jednym z narzędzi i poprzez uczynki oraz modlitwę może to miłosierdzie także wypraszać. Przywołał także słowa Pana Jezusa do s. Faustyny, że miłosierdzie jest ostatnią deską ratunku dla ludzkości.

 

Bp Kaszak zacytował także pisma Tertuliana, pisarza chrześcijańskiego z przełomu II i III w. na temat znaczenia modlitwy, która potrafi sprowadzić z nieba nie tylko ogień, ale także i "zwykły" deszcz.


Ordynariusz zakończył kazanie życzeniami, aby jubilaci wytrwali w postanowieniach,

które złożyli w momencie przyjęcia święceń.


Aby w tych postanowieniach, które wypowiedzieli publicznie w momencie święceń, żeby tego wszystkiego w swoim życiu dotrzymali. A dobry Bóg,  nasz najwyższy pasterz Jezus Chrystus - niech sam dla was będzie nagrodą. Amen.


25-lecie kapłaństwa 17 maja obchodzili:


- ks. Karol Banasik
- ks. Adam Głąb
- ks. Mariusz Karaś
- ks. Jacek Konieczny
- ks. Tomasz Kryczko
- ks. Michał Langer
- ks. Stanisław Łabuda
- ks. Andrzej Małodobry
- ks. Andrzej Milej
- ks. Dariusz Nowak
- ks. Mirosław Pasek
- ks. Jan Skrzypek
- ks. Sławomir Woźniak
.


Wraz z rocznikiem w 1997 r. święcenia przyjmował także śp. ks. Józef Oleksy,

który zm. 28 lutego 2021 r.


tekst i zdjęcia: Mikołaj Wójtowicz

 

 

ŻYCZENIA

 

 

Czcigodny Księże Mirosławie.


25 lat temu powiedziałeś Bogu „tak” na Jego słowa : „pójdź za mną”.
Wierny swemu powołaniu obchodzisz dziś swój jubileusz.
Razem z Tobą dziękujemy Panu Bogu za te lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań.

Dziękujemy za zrozumienie, troskę, obecność… za wspólne budowanie domu na skale,

mimo iż piasek przesypuje się w klepsydrze czasu.

 

Dzisiaj, na kolejne lata Twojej posługi kapłańskiej, pragniemy życzyć Ci:

Bożej miłości, Matczynej opieki, ludzkiej dobroci, żelaznego zdrowia, anielskiej

cierpliwości, wytrwałości Hioba, i tego, abyś pozostawił po sobie wiele pięknych,

niewidocznych śladów w ludzkich sercach, ale i tych widocznych, jak ten ,

którym jest nasza świątynia.
Niech Twoje wysiłki włożone w jej prawidłowe funkcjonowanie

przełożą się na ogrom skarbów zgromadzonychw niebie.

 

Składają: Ks. Proboszcz, Redakcja ”Głosu Kolegiaty”, Parafianie


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież