Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj84
mod_vvisit_counterWczoraj650
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1377
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4882
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1377
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu18069
mod_vvisit_counterWszystkie1710257

Teraz Online: 11
Twój IP 18.210.12.229
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

marzec 2021
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Imieniny

Przed wczoraj : Albina Antoniego Wczoraj : Heleny Halszki Dzisiaj : Maryny Kunegundy Jutro: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza Pojutrze : Adriana FryderykaŚwięto Matki Bożej Gromnicznej i nietypowe Spotkanie Kolędowe Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
wtorek, 02 lutego 2021 19:41

matki bozej gromnicznej

ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

ORAZ NIETYPOWE SPOTKANIE KOLĘDOWE

 

Zakończyło się radosne bożonarodzeniowe świętowanie i przyszedł moment na chwilę powagi i refleksji. W dniu 2 lutego w naszym kościele obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego, które upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej. Każdemu z nas bliższa jest jednak jego druga nazwa - Święto Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także szczególny tydzień dla Naszej Parafii, gdyż codziennie przeżywamy spotkanie kolędowe , zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Z racji pandemii spotykamy się na Mszy Świętej za mieszkańców z poszczególnych ulic i wiosek.

 

Święto Matki Bożej Gromnicznej to dzień, w którym kończy się okres Bożego Narodzenia. Rozbieramy choinkę, ostatni raz śpiewamy kolędy.


2 lutego przypada też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - ustanowił go Jan Paweł II w 1997 roku. W Polsce jest około 32 tysięcy osób konsekrowanych między innymi sióstr zakonnych i zakonników. Po każdej Mszy Świętej mogliśmy złożyć swoją ofiarę na zakony do puszek pod chórem. Bóg Zapłać.


Na początku Mszy Świętej Kapłan pobłogosławił przyniesione do świątyni zapalone gromnice oraz pobłogosławił mieszkańców poszczególnych ulic i wiosek , za których modliliśmy się o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia a dla wszystkich zmarłych o szczęśliwą wieczność.


Na przygotowanym przed ołtarzem stoliku  można było (jeśli ktoś uzna to za stosowane) złożyć do koszyczka ofiarę na kościół czy kolędę, zabrać pamiątkowy obrazek.


Do przyniesionego przez siebie naczynka można było nabrać wodę poświęconą i pokropić swoje mieszkanie, a modlitwę można zabrać ze sobą ze świątyni, albo skorzystać z naszej gazetki parafialnej.


Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybywanie na Msze Święte Kolędowe i za składane wszelkie ofiary! Bóg Zapłać!

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież