Twój IP 35.175.180.108

listopad 2019

Przed wczoraj : Renaty Witolda Wczoraj : Mikolaja Stanisława Dzisiaj : Rogera Serafiny Jutro: Alberta Leopolda Pojutrze : Gertrudy Edmunda

Odpust św. Jana Chrzciciela 2019 Email
niedziela, 23 czerwca 2019 14:43

odpustjana2019

ODPUST ŚW. JANA CHRZCICIELA

XII Niedziela Zwykła w Roku Liturgicznym. W naszej Parafii obchodziliśmy odpust głównego patrona św. Jana Chrzciciela a zarazem Kanoniczną Wizytację Parafii, która odbywa się co pięć lat. Sumę odpustową odprawił Ksiądz Biskup Piotr Skucha. W tym dniu w Naszej Kolegiacie zgromadziły się Koła Różańcowe, Koła Gospodyń Wiejskich, Poczty sztandarowe Rzemiosł i Zawodów, młodzież, dzieci komunijne, ministranci , przybyli goście oraz nasi parafianie.

Ksiądz Biskup w kazaniu przypomniał historię św. Jana Chrzciciela oraz docenił jak wielką rolę wtedy pełnił i jaki przykład daje w naszym codziennym życiu.

Na sam koniec ks. Proboszcz podziękował Ks. Biskupowi , wszystkim przybyłym kapłanom, gościom i Parafianom. 29. czerwca przypada także dzień Imienin Ks. Biskupa Piotra obecnego wśród nas . Pamiętajmy o modlitwach w intencji Czcigodnego Solelizanta , któremu już dziś złożyliśmy serdeczne życzenia :

Księże Biskupie Piotrze!

Z okazji imienin pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia obfitych Bożych łask oraz samych radosnych chwil!
Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień biskupiej  posługi, Jezus niech zawsze będzie Twoim Przyjacielem, a Maryja niech przygarnia Cię do swego serca.

Składają Parafianie z Pilicy wraz z ks. Proboszczem