mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu1954

Twój IP 3.234.214.179

grudzień 2019

Przed wczoraj : Dagmary Aleksandry Wczoraj : Lucji Otylii Dzisiaj : Alfreda Izydora Jutro: Niny Celiny Pojutrze : Albiny Zdzislawy

Przemarsz pod kurhan powstańczy Email
poniedziałek, 21 stycznia 2019 11:12

kurhan2019

PRZEMARSZ POD KURHAN POWSTAŃCZY

Nawiązując do zapomnianej, przedwojennej tradycji Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej zorganizowało po raz kolejny w dniu 20.01.2019 przemarsz z Kolegiaty pod kurhan powstańczy na tyłach pilickiego pałacu. Patronat tego ważnego wydarzenia objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica. Najpierw wszyscy spotkaliśmy się na Mszy Świętej o godz. 12.oo w Kolegiacie, gdzie modliliśmy się za poległych w obronie ojczyzny. W procesji po liturgii aby uczcić pamięć poległych powstańców styczniowych z Pilicy uczestniczyli wierni z Naszej Parafii oraz członkowie i miłośnicy Stowarzyszenia, Pan Burmistrz, harcerze ze Szkoły Podstawowej.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym marszu pamięci i modlitwę za poległych pilickich powstańców, również dziękujemy Stowarzyszeniu Ziemi Pilickiej za organizację i fotolerację , którą już można obejrzeć w galerii.

FOTO: Stowarzyszenie Ziemi Pilickiej

www.ziemiapilicka.pl

Modlitwa za poległych w obronie ojczyzny

Panie, Boże Wszechmogący, polecam Twemu miłosierdziu dusze naszych poległych żołnierzy i powstańców, którzy oddali swe życie w obronie drogiej Ojczyzny i przelali swoją krew w obronie nie tylko naszego kraju, ale i Wiary świętej. O Boże, niech to ich męczeństwo poniesione w obronie Wiary i Ojczyzny uwolni ich dusze z czyśćca i wyjedna wieczną nagrodę w niebie. Błagam Cię o to przez Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela, przez Jego Najświętsze Serce, przez przyczynę i zasługi Jego Niepokalanej Matki oraz świętych Patronów i Patronek naszego Narodu. Amen.