Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj191
mod_vvisit_counterWczoraj793
mod_vvisit_counterW tym tygodniu191
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu4233
mod_vvisit_counterW tym miesiącu13962
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu17383
mod_vvisit_counterWszystkie1686062

Teraz Online: 11
Twój IP 3.221.159.255
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Ildefonsa Rajmunda Wczoraj : Rafała Felicji Franciszka Dzisiaj : Pawła Milosza Jutro: Tymoteusza Michała Pojutrze : Anieli JerzegoSchola Email

 

 a29

 

 

Spotykamy się często, bo się bardzo lubimy a łączy nas pasja ,którą uwielbiamy. Śpiewamy dla wszystkich tych małych i tych starszych, by rozniecić w ich sercach wiarę , nadzieje i miłość. Chcemy by ludzie otwarli swe serca na muzykę , młodość, piękno i harmonię.A WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ TAK ... 


Historia pilickiej scholi w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty rozpoczęła się kilka lat wcześniej. Powołała ją do życia siostra Anna Bęben, dzięki której zaistnieliśmy i zaczęliśmy się regularnie spotykać. Po niedługim czasie dołączył do nas ks. Marek Bigaj ,którego zapał i zaangażowanie przyczyniło się do naszego rozwoju. Oczywiście nie można zapomnieć o naszym mistrzu - panu Andrzeju Kaimie, który rozpalił w nas jeszcze większą miłość do muzyki. To właśnie dzięki niemu śpiewamy na głosy, na wszystkie tony, a muzyka płynie z serc. W każdą niedziele o godzinie 9.00 rozbrzmiewa pilicka schola, która chwali śpiewem Boga i raduje serca parafian. Do niedzielnej Eucharystii zespół przygotowuje się w każdą sobotę o godz. 11.00, poprzez muzyczną gimnastykę, ćwiczenia emisji głosu. Schola to nie tylko wspólny śpiew podczas liturgii, ale również budowanie wspólnoty i czynny udział w życiu parafii. Nasz zespół jest obecny podczas wszystkich uroczystości i świąt kościelnych. Wraz z naszymi opiekunami co roku wyjeżdżamy na warsztaty muzyczne, prowadzone przez Pana Andrzeja , które zazwyczaj połączone są z krótkim relaksem i wyprawami w góry.

 

 

Warto wspomnieć o naszych osiągnięciach. Są to między

innymi:


I miejsce na Dąbrowskim Festiwalu Pieśni Maryjnej 'Totus Tuus',


Nagroda  specjalna w VIII Diecezjalnym Konkursie Pieśni Maryjnej 'Pieśnią sławimy Maryję',


III miejsce w Diecezjalnym Konkursie  Kolęd i Pastorałek w Jaworznie,


Wyróżnienie na II Festiwalu pieśni  religijnej i pieśni

liturgicznej w Sosnowcu,

 

 

Skład: 


Opiekunowie : ks.Marek Bigaj, siostra Anna Bęben


Prowadzenie muzyczne: Andrzej Kaim


Śpiew : Monika Henkel,  Karolina Wyrodek, Patrycja

Wyrodek, Magdalena Paciej, Maciej Węglarz, Katarzyna

Pasierb, Kamila Tarchała, Daria Imiela , Klaudia Pustułka ,

Andrzej Kaim 


Gitary : Andrzej Kaim , Jakub Jurczak, ks. Marek Bigaj 


Bongosy: Karolina Wyrodek

 

 

wieczor2013

 

 

 


`IN THE HEAVENT'S GATE` W SOSNOWCU-2011

 

73

 

Nasza pilicka schola `In the heaven's gate` ( U Bram Nieba) 24.września.2011 roku wzięła udział w II festiwalu pieśni religijnej i pieśni liturgicznej w Sosnowcu.Zaprezentowaliśmy następujące utwory: `Tak pragnę wielbić Cię`, `Uwielbuajcie Pana` oraz `Chwalmy imie Pana`.Do konkursu przygotowywali nas pan Andrzej Kaim, ks. Wikariusz Marek Bigaj oraz s.Anna Bęben.Tuż po występie nasi opiekunowie zabrali nas na ciepły posiłek.Nastepnie udaliśmy się na plac koło kościoła pw. Św. Floriana w Sosnowcu, aby uczestniczyć w spotkaniu młodych diecezji sosnowieckiej gdzie dowiedzieliśmy się, że nasza schola została wyrózniona w kategori `Schole`.Po wręczeniu nagród i dyplomów ksiądz Piotr poprosił nas o wykonanie jednej z piosenek z naszego repertuaru.Bardzo chętnie wystąpilismy na dużej scenie oraz przed sporą ilością publiczności.Ok godz. 18.oo wszyscy pozytywnie zmęczeni i zaskoczeni wieloma atrakcjami pojechaliśmy do domu.Uważamy, że ten występ dał nam motywację do dalszej pracy i zdobywaniu coraz to wyższych miejsc.Bardzo dziękujemy osobą,którzy poświęcili swój czas na przygotowanie nas.

                                                              Karolina ; )

 

 

74

 

75

 

76

 

77

 

78 

NASZA SCHOLA JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH

 

scholapilica2013

 

Pilicka Schola wraz ze swoim opiekunem panem Andrzejem Kaimem 11.grudnia udała się do Będzina, gdzie w owym dniu odbył się OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK. Nasza schola spisała się świetnie i swoim występem zachwyciła wszystkich, co dało im udział w II etapie, który odbędzie się w styczniu. Sukces ten zawdzięczają swojej ciężkiej pracy i talentowi jaki posiadają. Schola była jednym z  4 zespołów ,które przeszły do kolejnego etapu, a wszystkich zespołów  było aż 36. Więc nasza schola znalazła się w czwórce najlepszych. Gratulujemy i trzymamy kciuki w styczniu!!! Życzymy kolejnych owocnych występów i sukcesów! ;)

                                                                                                  G.P.


 

SUKCES SCHOLI W BĘDZINIE

 

 

scholabedzin2

 

Koncertem galowym z ogłoszeniem laureatów zakończyła się XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Zaprezentowała się tam również nasza schola,która odniosła tam wielki sukces. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć poniżej.

 

Jury w składzie: Przewodniczący: dr Michał Sławecki – UKSW i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Członkowie: prof. Marta Kierska-Witczak – Akademia Muzyczna we Wrocławiu, ks. dr Paweł Sobierajski – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach uznali iż w kategorii ZESPOŁY PARAFIALNE Pierwsze miejsce zajęła schola z Pilicy. Nagrodą za to miejsce jest 1.500zł ufundowane przez proboszcza Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu Księdza Zygmunta Skipirzepę. Serdeczne Gratulacje!!! ;) 

                                                                                                   G.P.