mod_vvisit_counterW tym miesiącu19150

Twój IP 35.172.230.21

lipiec 2024

Przed wczoraj : Jana Brunona Wczoraj : Ernesta Malgorzaty Dzisiaj : Bonawentury Stelii Jutro: Dawida Henryka Pojutrze : Eustachego Marii

Kancelaria Email

Czynna:

Wtorek, Czwartek i Sobota od 15.3o do 16.3o

UWAGA!

W CZASIE WAKACJI W LIPCU I SIERPNIU KANCELARIA CZYNNA TYLKO WE WTOREK I CZWARTEK

OD 15.3o DO 16.3o

Aktualne godziny pracy kancelarii prosimy

sprawdzać w zakładce

OGŁOSZENIA PARAFIALNE!

Zwiedzanie Kolegiaty przez turystów jest możliwe po

wcześniejszym kontakcie telefonicznym z Parafią!

kancelaria2021

Sakrament Chrztu świętego

Rodzice powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej przynajmniej tydzień przed wybranym przez siebie terminem, przynosząc ze sobą następujące dokumenty :

-akt urodzenia dziecka (odpis)

-wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców

-dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska)a33

-zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary

Sakrament małżeństwa

Osoby pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinny zgłosić się do kancelarii parafialnej minimum trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu. Należy przygotować następujące dokumenty :

-aktualne, tj. z datą do sześciu miesięcy wstecz, metryki chrztu (podst.: Instrukcja Episkopatu Polski o przygotowaniu do zawarcia Małżeństwa w Kościele katolickim w n. 96 "... dokumentem kościelnym jest metryka chrztu św. wydana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed zgłoszeniem się zainteresowanych do duszpasterza...").

-dowody osobiste

-ostatnie świadectwo katechizacji

-świadectwo bierzmowania (o ile nie odnotowano na metryce chrztu)

-zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne - tzw. ślub konkordatowy, dokument ten traci ważność po 3 miesiącach!) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.

Pogrzeb katolicki

-akt zgonu

-zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (ostatniej Komunii Świętej), jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala).