Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Pilicy
+ 42 + 9
|
Wpisany przez Grzegorz Piąty
|
|
wtorek, 14 września 2021 20:14 |
|

PIELGRZYMKA DO KALWARII
PACŁAWSKIEJ
W dniu 11.września w godzinach porannych grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wraz z ks. Proboszczem wybrała się do Sanktuarium Matki Bożej Słuchającej do Kalwarii Pacławskiej. Po dotarciu do celu o godz. 11.oo została odprawiona wspólna Msza Święta przy cudownym obrazie Matki Bożej Słuchającej przez ks. Andrzeja Białka. Po czym zwiedziliśmy wieżę widokową, Katedrę w Przemyślu oraz muzeum świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara przy Katedrze. Późnym wieczorem wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni do Pilicy.
|
|
+ 45 + 20
|
Wpisany przez Grzegorz Piąty
|
|
niedziela, 05 września 2021 13:33 |
|

POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW I PRZYBORÓW
SZKOLNYCH
W niedzielę 05.września w czasie Mszy Świętej o godz. 12.oo Ks. Proboszcz pobłogosławił tornistry i przybory szkolne uczniom , którzy w tym roku rozpoczęli naukę w pierwszej klasie, aby nauka nie była dla nich ciężarem i by Jezus oraz Jego łaska była z nimi wszędzie obecna: w szkole, na boisku, na podwórku czy na ulicy. Modliliśmy się także o Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Niech Nowy Rok szkolny przyniesie wiele wrażeń, przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości. 18.września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki , patrona dzieci i młodzieży. Poniżej można przeczytać krótką notkę biograficzną.
|
+ 46 + 17
|
Wpisany przez Grzegorz Piąty
|
|
niedziela, 22 sierpnia 2021 13:27 |
|

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ!
W dniu 11.09.2021r ( sobota ) pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej
(koło Przemyśla) Wyjazd z rynku o godz. 5.00
powrót w godzinach nocnych.Koszt 100zł od osoby.
Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
W programie wspólna Msza św.
Ks. Proboszcz
|
+ 51 + 21
|
Wpisany przez Grzegorz Piąty
|
|
niedziela, 15 sierpnia 2021 14:06 |
|

XXX PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI
SOSNOWIECKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
10 sierpnia we wtorek grupa pielgrzymów z Naszej Parafii wyruszyła na pątniczy szlak przed obraz Matki Bożej na Jasną Górę do Częstochowy. W tym roku wyruszyli jak zawsze spod Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej w Podzamczu do Łutowca. Drugi dzień trasa biegła od Łutowca do Złotego Potoku. Kolejny dzień trasa Złoty Potok – Joachimów. W piątek dotarli na Jasną Górę i ze wzruszeniem klękali przed obrazem Czarnej Madonny.
|
+ 44 + 50
|
Wpisany przez Grzegorz Piąty
|
|
niedziela, 08 sierpnia 2021 15:08 |
|

SKRADZIONO RYNNY PRZY NASZEJ KOLEGIACIE
W nocy z Niedzieli na poniedziałek, nasz kościół dołączył niestety, do innych kościołów w naszej Diecezji, u których skradziono rynny przy kościele.
Złodzieje skradli 13 rynien. Kradzież została natychmiast zgłoszona rano w poniedziałek na Policję, która podjęła działania, aby zatrzymać złodziei.
Już w poniedziałek zostały zamontowane nowe rynny, gdyż była uzasadniona obawa, że deszcz może przemoczyć ściany świątyni. Koszt rynien i pracy wyniósł: 4000zł
Wyczulamy wszystkich i prosimy, aby zadbać o bezpieczeństwo naszej świątyni i natychmiast reagować, gdy coś zauważymy, a nie przechodzić obojętnie wobec kradzieży i dewastacji naszego wspólnego dobra, jakim jest kościół. Boli nas to, że nadal znajdują się tacy ludzie, którzy nie mają żadnych hamulców wobec świętości.
|
+ 44 + 21
|
Wpisany przez Grzegorz Piąty
|
|
niedziela, 25 lipca 2021 15:00 |
|

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW I PODRÓŻUJĄCYCH
W niedzielę 25.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów , kierowców i podróżujących zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących. Dziś przypadał także 1. Światowy dzień dziadków i osób starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. 25.lipca był także dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach i powodziach. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
|
+ 38 + 24
|
Wpisany przez Grzegorz Piąty
|
|
niedziela, 04 lipca 2021 15:15 |
|

POWSTAŁO NOWE OGRODZENIE NA CMENTARZU
Pod koniec czerwca zostało wykonane 69 mb ogrodzenia z prefabrykatów betonowych (przęsła betonowe) przy naszym cmentarzu od strony kaplicy cmentarnej. Zapłacono firmie 20.000zł. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy złożyli swoją dobrowolną ofiarę na ten cel. Wykonane prace można już obejrzeć w naszej galerii a także podczas odwiedzin swoich bliskich zmarłych na naszym cmentarzu. Zakres wykonanych prac obejmował: uporządkowanie terenu pod ogrodzenie (rozbiórka i wywożenie pozostałości istniejącego ogrodzenia), remont dwóch słupków bramowych (uzupełnienie ubytków, osadzenie kątowników, zatopienie siatki) oraz montaż 69 mb ogrodzenia prefabrykowanego.
|
|
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>
|
|
Strona 37 z 106 |