Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj973
mod_vvisit_counterWczoraj1335
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6527
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu11064
mod_vvisit_counterW tym miesiącu38768
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu61716
mod_vvisit_counterWszystkie4984104

Teraz Online: 14
Twój IP 216.73.217.111
MOZILLA 5.0,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

czerwca 2026
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Imieniny

Przed wczoraj : Jana Danuty Wczoraj : Lucji Wilhelma Dzisiaj : Jana Pawla Jutro: Maryli Wladysława Pojutrze : Leona Ireneusza



Marsz Żywych w Pilicy Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
środa, 26 kwietnia 2023 18:31

marszzywych2023

MARSZ ŻYWYCH W PILICY

 

19 kwietnia ulicami Pilicy przeszedł Marsz Żywych i upamiętnił społeczność żydowską wymordowaną podczas II wojny światowej. Udział w marszu wzięli przybyła rodzina Żydów, którzy licznie mieszkali w Pilicy, władze samorządowe naszej gminy, uczniowie szkoły podstawowej i liceum w Pilicy i mieszkańcy z naszej Parafii i gminy oraz zaproszeni goście. Uroczystości rozpoczęły się na pilickim rynku. Potem uczestnicy marszu przeszli nad zbiorową mogiłę, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odprawiona została także wspólna modlitwa między innymi przez naszego księdza Proboszcza Andrzej Białka w intencji pomordowanych Żydów.


Organizatorami Marszu byli Varda i Eyal Libermensch oraz Marcin Bergier, Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Pilica.


Złożone zostały kwiaty i odmówiona modlitwa, zapalone znicze na znak pamięci. Po czym nastąpiły przemówienia gospodarzy, organizatorów i gości.


W galerii zdjęcia wykonane przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pilicy oraz Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy.

 

G.P.

 


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież