Licznik odwiedzin








![]() | Dzisiaj | 967 |
![]() | Wczoraj | 1335 |
![]() | W tym tygodniu | 6521 |
![]() | W poprzednim tygodniu | 11064 |
![]() | W tym miesiącu | 38762 |
![]() | W poprzednim miesiącu | 61716 |
![]() | Wszystkie | 4984098 |
Twój IP 216.73.217.111
MOZILLA 5.0,
Parafia Pilica
Grupy działające w Parafii
Sonda
Galeria
Kalendarz
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Polecamy
Imieniny
| Koncert Organowy |
|
| Wpisany przez Grzegorz Piąty |
| niedziela, 09 października 2022 12:22 |
|
KONCERT ORGANOWY
W niedzielę 09.października w Naszej Kolegiacie odbył się koncert organowy w wykonaniu Tadeusza Barylskiego , a niespodzianką było pojawienie się jego żony Małgorzaty Barylskiej, która zagrała dla nas na skrzypcach. Koncert z cyklu Muzyczne Podróże organizowany przez Stowarzyszenie Fiori Musicali mógł się odbyć dzięki wsparciu ze strony Województwa Śląskiego. Zapraszamy do przeczytania biografii naszego artsty. Tadeusz Barylski to pochodzący z Częstochowy organista, pianista i pedagog. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie.Z wyróżnieniem ukończył Akademie Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy u dra Dniela Prajznera oraz Akademie Muzyczną im. Karola Szymanowiskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Hanny Kryjak oraz dra Huberta Salwarowskiego. Warsztat doskonalił podczas mistrzowskich konkursów organowych i fortepianowych pod kierunkiem wybitnych profesorów z Europy i USA. Wciąż rozwija swoje umiejętności gry na organach.Obecnie kształci się na studiach podyplomowych pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego w Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach, gdzie pracuje nad sztuką improwizacji organowej.Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Fiori Musicali, promującego muzykę klasyczną i młodych wyróżniających się wykonawców. Wraz ze stowarzyszeniem organizuje cykliczne koncerty muzyki organowej w Koniecpolu, na Jasnej Górze oraz w małych miejscowościach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jego aktywna działalność koncertowa obejmuje zarówno recitale organowe, jak i występy z licznymi solistami, chórami orkiestrami i zespołami kameralnymi. Jest tegorocznym Stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy dla uzdolnionych artystycznie, które w przeszłości odbierał już trzykrotnie.W swoim dorobku ma dwie płyty organowe, zawierające repertuar od Jana Sebastiana Bacha po muzykę XX wieku nagrane w najbardziej znanych sanktuariach maryjnych na terenie Polski: w Krzeszowie i na Jasnej Górze. Zawodowo pełni funkcję organisty i chórmistrza w Sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej oraz prowadzi klasę fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach. |








