Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1130
mod_vvisit_counterWczoraj1335
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6684
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu11064
mod_vvisit_counterW tym miesiącu38925
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu61716
mod_vvisit_counterWszystkie4984261

Teraz Online: 18
Twój IP 216.73.217.111
MOZILLA 5.0,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

czerwca 2026
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Imieniny

Przed wczoraj : Jana Danuty Wczoraj : Lucji Wilhelma Dzisiaj : Jana Pawla Jutro: Maryli Wladysława Pojutrze : Leona Ireneusza



Święto Niepodległości Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 11 listopada 2021 13:52

swietoniepodleglosci2021

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Ksiądz Proboszcz oraz Ojciec Robert z Klasztoru Franciszkanów z udziałem władz samorządowych, powiatowych i gminnych oraz pocztów sztandarowych i wiernych z całej gminy.

 

Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Białek, były także występy „Jesteśmy małymi Polakami” w wykonaniu przedszkolaków z Pilicy. Potem zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pilicy w programie „Trudna historia”


Po Mszy Świętej w Naszej Kolegiacie przeszliśmy ulicami Pilicy pod Krzyż Niepodległości, gdzie nastąpiła modlitwa za poległych w walce za Ojczyznę, po czym głos zabrał Burmistrz Artur Janosik, a następnie delegacje złożyły wieńce.

 

G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież