Licznik odwiedzin








![]() | Dzisiaj | 1130 |
![]() | Wczoraj | 1335 |
![]() | W tym tygodniu | 6684 |
![]() | W poprzednim tygodniu | 11064 |
![]() | W tym miesiącu | 38925 |
![]() | W poprzednim miesiącu | 61716 |
![]() | Wszystkie | 4984261 |
Twój IP 216.73.217.111
MOZILLA 5.0,
Parafia Pilica
Grupy działające w Parafii
Sonda
Galeria
Kalendarz
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Polecamy
Imieniny
| Święto Niepodległości |
|
| Wpisany przez Grzegorz Piąty |
| czwartek, 11 listopada 2021 13:52 |
|
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1918 roku, po 123 latach zaborów nasz kraj wreszcie odzyskał suwerenność. Dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę i modlimy się w Jej intencji! W Naszej Parafii i Gminie uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny o pomyślność Narodu o godz.12.oo, którą koncelebrowali Ksiądz Proboszcz oraz Ojciec Robert z Klasztoru Franciszkanów z udziałem władz samorządowych, powiatowych i gminnych oraz pocztów sztandarowych i wiernych z całej gminy.
Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Białek, były także występy „Jesteśmy małymi Polakami” w wykonaniu przedszkolaków z Pilicy. Potem zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pilicy w programie „Trudna historia” Po Mszy Świętej w Naszej Kolegiacie przeszliśmy ulicami Pilicy pod Krzyż Niepodległości, gdzie nastąpiła modlitwa za poległych w walce za Ojczyznę, po czym głos zabrał Burmistrz Artur Janosik, a następnie delegacje złożyły wieńce.
G.P. |








