Licznik odwiedzin








![]() | Dzisiaj | 1313 |
![]() | Wczoraj | 1335 |
![]() | W tym tygodniu | 6867 |
![]() | W poprzednim tygodniu | 11064 |
![]() | W tym miesiącu | 39108 |
![]() | W poprzednim miesiącu | 61716 |
![]() | Wszystkie | 4984444 |
Twój IP 216.73.217.111
MOZILLA 5.0,
Parafia Pilica
Grupy działające w Parafii
Sonda
Galeria
Kalendarz
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Polecamy
Imieniny
| 100-lecie Bitwy Warszawskiej |
|
| Wpisany przez Grzegorz Piąty |
| wtorek, 18 sierpnia 2020 18:14 |
|
100-LECIE BITWY WARSZAWSKIEJ
16 sierpnia w Pilicy odbyły się Powiatowe obchody 100-lecia bitwy Warszawskiej 1920.Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.3o na płycie rynku od wykonania przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Dzwono-Sierbowic utworu „My, Pierwsza Brygada”. Następnie były wystąpienia okolicznościowe oraz rys historyczny tzw. ” Cudu nad Wisłą” .Po otwarciu wystawy plenerowej „Ojcowie Niepodległości” wszyscy uczestnicy przeszli do Naszej Kolegiaty gdzie ks. Proboszcz odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji ojczyzny, z podziękowaniem Bogu za dar niepodległości oraz wolności. Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przez ks. Proboszcza, wicestarosta Paweł Sokół przedstawił , krótki rys historyczny Bitwy Warszawskiej. Po liturgii delegacje złożyły kwiaty pod tablicą epitafijno-nagrobną Ś.P. Jadwigi Arkuszewskiej. Ostatnia część uroczystości odbyła się ponownie na rynku w Pilicy gdzie odbyła się prezentacja grupy rekonstrukcyjnej V Batalionu Strzelców Olkuskich , odtwarzająca sylwetki żołnierzy polskich z 1920r. A także odbył się koncert Orkiestry Dętej z Dzwono-Sierbowic oraz można było skosztować strażackiej grochówki z OSP Marciszów. Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego w Zawierciu.
G.P. |








