Licznik odwiedzin








![]() | Dzisiaj | 200 |
![]() | Wczoraj | 1417 |
![]() | W tym tygodniu | 7171 |
![]() | W poprzednim tygodniu | 11064 |
![]() | W tym miesiącu | 39412 |
![]() | W poprzednim miesiącu | 61716 |
![]() | Wszystkie | 4984748 |
Twój IP 216.73.217.34
MOZILLA 5.0,
Parafia Pilica
Grupy działające w Parafii
Sonda
Galeria
Kalendarz
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Polecamy
Imieniny
| Droga Krzyżowa ze wzgórza św. Piotra |
|
| Wpisany przez Grzegorz Piąty |
| piątek, 14 kwietnia 2017 18:31 |
|
DROGA KRZYŻOWA ZE WZGÓRZA ŚW. PIOTRA
Droga krzyżowa ze wzgórza św. Piotra ulicami Pilicy do Kolegiaty w Wielki Piątek to już tradycja. Punktualnie o godz. 17.oo wierni z Naszej Parafii licznie zgromadzili się na wzgórzu św. Piotra aby rozważać stacje Męki Pana Jezusa. Procesji przewodniczył ks. Wikariusz Piotr Niedziela. W tym symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenie go do grobu krzyż nieśli najpierw strażacy potem ojcowie, niewiasty i matki a następnie nasza młodzież.
Kapłan prowadząc drogę krzyżową zatrzymywał się przy stacjach, a młodzież przedstawiała historię śmierci Jezusa. Ze wzgórza św. Piotra aż do Kolegiaty parafianie nieśli krzyż. Po każdej stacji zgodnie ze zwyczajem uklęknięcia i wypowiedzenia słów: Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste a lud odpowiadał: Żeś przez Krzyż i Mękę swoją odkupił świat.
Po zakończeniu drogi krzyżowej wierni udali się do Kolegiaty na Liturgię Męki Pańskiej.
Zapraszamy do oglądania fotorelacji w galerii. G.P. |








