Licznik odwiedzin








![]() | Dzisiaj | 368 |
![]() | Wczoraj | 1417 |
![]() | W tym tygodniu | 7339 |
![]() | W poprzednim tygodniu | 11064 |
![]() | W tym miesiącu | 39580 |
![]() | W poprzednim miesiącu | 61716 |
![]() | Wszystkie | 4984916 |
Twój IP 216.73.217.34
MOZILLA 5.0,
Parafia Pilica
Grupy działające w Parafii
Sonda
Galeria
Kalendarz
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Polecamy
Imieniny
| Święto odzyskania Niepodległości |
|
| Wpisany przez Grzegorz Piąty |
| piątek, 14 listopada 2014 13:03 |
|
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Listopad jest miesiącem refleksji. Nasze myśli kierujemy ku Ojczyźnie oraz tym, którzy oddali życie za nasz kraj. 11 listopada 2014 roku o godz. 12.oo w Naszej Kolegiacie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą koncelebrował ks. Proboszcz. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni parafianie . W trakcie Mszy Świętej został przedstawiony program artystyczny „Błogosławiona…” wykonany przez uczniów szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pilicy.
Następnie zgromadzeni udali się ulicami Pilicy pod krzyż Niepodległości przy ul. Kościuszki. Po uroczystym przemarszu pod krzyż wygłosił przemówienie Burmistrz Miasta i Gminy Pilica pan Michał Otrębski. Po jego wystąpieniu nastąpiło złożenie kwiatów. W ten sposób uczciliśmy pamięć wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny w całej naszej historii. O godz. 16.oo w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Pilicy odbyło się spotkanie patriotyczne i widowisko „Nasza Droga do wolności” Serdecznie zapraszamy do oglądania fotorelacji w naszej galerii, którą wykonał portal jura-pilica.com
G.P. |








