Twój IP 35.170.64.36

czerwiec 2021

Przed wczoraj : Lucjana Antoniego Wczoraj : Bazylego Elizy Dzisiaj : Wita Jolanty Jutro: Aliny Benona Pojutrze : Alberta Ignacego

Uroczystość Bożego Ciała Email
czwartek, 03 czerwca 2021 15:21

bozecialo2021

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

"W uroczystość Bożego Ciała powracamy do owego «Czwartku», który wszyscy nazywamy «Wielkim» - do dnia, w którym Odkupiciel po raz ostatni obchodził Paschę z uczniami: była to Ostatnia Wieczerza - dopełnienie wieczerzy paschalnej i początek liturgii eucharystycznej. Dlatego Kościół już przed wiekami wybrał czwartek, by obchodzić uroczystość Bożego Ciała - święto adoracji, kontemplacji i uwielbienia. Święto, podczas którego Lud Boży gromadzi się wokół najcenniejszego daru pozostawionego nam w dziedzictwie przez Chrystusa, wokół Sakramentu Jego obecności, i wielbi go, chwali w pieśniach, niesie go w procesjach ulicami miast" - św. Jan Paweł II Wielki.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Naszej Parafii rozpoczęła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Proboszcze. Po Mszy uformowała się procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół Naszej Kolegiaty do czterech ołtarzy.

Oprócz licznie zgromadzonych wiernych naszego miasta mogliśmy podziwiać, idących na czele procesji, reprezentantów różnych grup i zawodów. Figury i obrazy niosły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Koła Różańcowe. Podziwialiśmy też poczty sztandarowe kierowców czy pszczelarzy, koła łowieckiego oraz straży pożarnych z Naszej Parafii.

Ołtarze przygotowali cechy rzemiosł: ślusarzy, rzeźników, malarzy i stolarzy.

Tradycją jest udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych oraz ubranych na biało dziewczynek, które przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament rozsypują płatki świeżych kwiatów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii.