Twój IP 3.233.242.204

wrzesień 2021

Przed wczoraj : Filipiny Eustachego Wczoraj : Jonasza Mateusza Dzisiaj : Tomasza Maurycego Jutro: Bogusława Tekli Pojutrze : Gerarda Teodora

Odpust Matki Bożej Częstochowskiej i dziękczynienie za tegoroczne plony w Kocikowej Email
czwartek, 03 września 2020 20:22

dozynki2020

ODPUST MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

I DZIĘKCZYNIENIE ZA TEGOROCZNE PLONY

W KOCIKOWEJ

W Niedzielę , 30.sierpnia z racji przypadającego odpustu Matki Bożej Częstochowskiej, która patronuje Kaplicy w Kocikowej została odprawiona odpustowa Msza Święta Polowa oraz dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony i zbiory. Msze Świętą odprawił ks. Proboszcz , który w tym dniu obchodził swoje 65.urodziny oraz jubileusz 40 lat kapłaństwa. Modliliśmy się również w Jego intencji o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże na dalsze lata pracy duszpasterskiej.

W uroczystej liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Naszej Gminy, Powiatu, Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały piękne wieńce dożynkowe, straże pożarne . Orkiestra dęta z Przychód uświetniła swoją oprawą muzyczną uroczystość.

Po liturgii ks. Proboszcz Poświęcił zgromadzone przed ołtarzem wieńce dożynkowe.

Burmistrz, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy dzieci i młodzież oraz Parafianie złożyli najlepsze życzenia dla Ks. Jarosława Szlenzaka z racji jego jubileuszu kapłaństwa oraz 65 rocznicy urodzin.

Czcigodny Księże Proboszczu!

Z okazji urodzin pragniemy  złożyć Księdzu jak najserdeczniejsze życzenia.
Należą do tego oczywiście życzenia zdrowia, szczęścia oraz dalszych
sukcesów. Ale najbardziej życzymy Księdzu błogosławieństwa Bożego, które
jest początkiem wszystkiego i bez którego człowiek nic nie może uczynić.
Życzymy także tej błogosławionej świadomości, że wykonuje Ksiądz to jedyne i
szczególne zadanie, które Bóg wyznaczył tylko dla Księdza i które jest tak
potrzebne dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

Współpracownicy i Parafianie

Tekst : G.P.