Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj233
mod_vvisit_counterWczoraj752
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1749
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5762
mod_vvisit_counterW tym miesiącu16298
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu23869
mod_vvisit_counterWszystkie1856613

Teraz Online: 9
Twój IP 3.233.242.204
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

wrzesień 2021
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Imieniny

Przed wczoraj : Filipiny Eustachego Wczoraj : Jonasza Mateusza Dzisiaj : Tomasza Maurycego Jutro: Bogusława Tekli Pojutrze : Gerarda TeodoraSłowo ks. Proboszcza Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 09 kwietnia 2020 19:40

slowoksprob2020MODLITEWNE ROZWAŻANIE

I PRZEMYŚLENIA NA

TRIDUUM PASCHALNE


Jestem  Bogiem  Żywym  ,  Prawdziwym , Wszechmogącym!


 Słowa z liturgii Wielkiej Soboty -  Wigilii Paschalnej.
Do Boga  należy czas i wieczność, Jemu Chwała i Panowanie  przez wszystkie wieki. Jezus Chrystus - Początek i Koniec,   Alfa i Omega . 

 

Bóg  Wszechmogący – Stwórca  nieba  i  ziemi , Pan  wszystkiego co istnieje  i  ma życie w sobie. 


Słowa Biblijne :   z Księgi Rodzaju


A wszystko co Pan Bóg uczynił było bardzo dobre:I ukształtował Bóg człowieka i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia i tak stał się człowiek istotą żywą. I  rzekł  Bóg:  Wzrastajcie  i  rozmnażajcie się , abyście zaludnili ziemięi uczynili ją sobie poddaną.Rzekł Bóg :  Pamiętaj  ,  że prochu powstałeś i w proch się obrócisz.


Księga Rodzaju   rdz. 6

 

Bóg widział, że wielka jest nieprawość ludzi na świecie i że wszelkie ich zamysły kierująsię ku złu. Pożałował  więc Bóg  , że uczynił ludzi na ziemi i zasmucił się w swym sercu i rzekł:Zgładzę z powierzchni ziemi ludzi, których stworzyłem, położę  kres istnienia wszelkiego ciałagdyż  przez nich nieprawość napełniła ziemię, wytracę więc ich z tej ziemi.


Egzegeza biblijna:    Bóg  zna  i  przenika  serce i wnętrze człowieka.


Jestem tutaj ponieważ byłem zmęczony widząc, jak się pogrążacie i staczacie w otchłań ,zamiast się ratować i zmieniać. Byłem zmęczony tym , jak traktujecie ziemię, którą dałem Wam w posiadanie. Byłem bardzo zmęczony,  jak traktujecie siebie nawzajem, Waszą przemocą, wojnami, ohydnymi zbrodniami, Waszymi konfliktami i przesądami.Byłem bardzo zmęczony Waszą pychą, chciwością, nieczystością, zazdrością, nieumiarkowaniem w jedzeniu i piciu, Waszym gniewem i lenistwem.Byłem zmęczony jak mało uwagi poświęcacie Waszym dzieciom i wnukom, zamknięci szczelnie w swoim egoizmie.

 

Jak często przedkładacie rzeczy nieistotne, nad te które są w życiu człowieka  naprawdę ważne.Byłem zmęczony Waszymi zdradami, niewiernością, głupotą , narzekaniami i kłótniami, kiedy nic nie robicie , aby  przemieniać na lepsze  Wasze życie.Byłem bardzo zmęczony ludźmi, którzy dla własnych korzyści są zdolni zabijać  i  niszczyć.


Dlatego będę bardzo surowy dla Was ,  będzie to kosztować życie  jakże  wielu z was.Chcę  abyście zrozumieli, ze musicie zawrócić z  tej  drogi i zmienić się dla własnego dobra.Chcę Wam ukazać wszystkie  wasze ograniczenia w których żyjecie, abyście mogli je bezpiecznie omijać.


Chciałem wszystko zatrzymać w tym ziemskim czasie , abyście się opamiętali i właściwie zrozumieli rzeczywistość tego świata.  Teraz najważniejsze jest Wasze życie i życie Waszych dzieci i bliskich, z którymi jesteście.Potrzeba  tym bardziej , serdecznej rozmowy,  uścisku dłoni,  ciepłego uśmiechu, życzliwego gestu, bezinteresownej  pomocy drugiego człowieka.Oto wszystko czynię nowe, bo dawne rzeczy  przeminęły, posunęła się noc, a przybliżył się dzień.          

 

Zajaśniał  nam   świt  Zmartwychwstania Pana, który przeszedł ze śmierci  do  nowego życia.

 

Pamiętajcie !

 

Wszyscy jesteśmy jednakowi, nie róbcie  podziałów miedzy wami. Pokazałem wam, że odległości i czas dla mnie nie istnieją , a wy tego nawet nie zauważyliście.Ja Jestem,  który Jestem,  mówi Pan Zastępów.

 

Uczucie bliskości, wzajemnej zgody i współpracy, które wyzwoliłem, powinny trwać wiecznie.

Przeżywajcie swoje życie najlepiej i najprościej jak to możliwe, oddychając głęboko bożą mądrością. Czyńcie dobro, dobro  które do  Was wróci ze zdwojoną siłą i mocą.

Cieszcie się pięknem otaczającego świata, róbcie to co kochacie i róbcie wszystko abyście  nie byli zależni   od  niczego. 

Nikomu  nie bądźcie nic dłużni,  poza wzajemną  miłością.

Kiedy będziecie świętować będę wśród was, bo tam gdzie  dwaj lub trzej zgromadzą się w imię moje,  tam  Ja  Jestem pośród  nich.  Mówi  do nas Chrystus.

Ale  pamiętajcie: nie starajcie się być kimś lepszym tylko w Mojej Obecności, bo powrócę ponownie … 

Słuchajcie głosu Mojego – Ja Jestem Zmartwychwstaniem  i  Życiem. 

 

Z Chrystusowym  świątecznym  pozdrowieniem 

do Wszystkich  moich Parafian.  Ks. Proboszcz  Jarosław. 

 


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież