Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj758
mod_vvisit_counterWczoraj848
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4999
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6757
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3184
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu27280
mod_vvisit_counterWszystkie1920551

Teraz Online: 11
Twój IP 34.207.247.69
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

grudzień 2021
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Balbiny Bibianny Wczoraj : Franciszka Ksawerego Dzisiaj : Barbary Krystiana Jutro: Saby Kryspina Pojutrze : Mikolaja JaremyNiedziela Palmowa Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 14 kwietnia 2019 13:32

niedzielapalmowa2019

NIEDZIELA PALMOWA

 

Szósta niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa, wspominamy wydarzenia zbawcze, upamiętniające wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Uroczyste Msze Św. W Naszej Parafii rozpoczęły się od obrzędu poświęcenia palm, a o godz. 12.oo odbyła się procesja z palmami wokół kościoła.

 

Liturgia Niedzieli Palmowej jest rozpięta między dwoma momentami: radosną procesją z palmami oraz czytaniem - jako Ewangelii - Męki Pańskiej, zwykle z podziałem na role, według jednego z trzech Ewangelistów: Mateusza, Marka lub Łukasza (Mękę Pańską wg św. Jana czyta się podczas liturgii Wielkiego Piątku). W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa i Jego ofiara są ze sobą nierozerwalnie związane. 


Chlebki miłości - to kampania organizowana przez Caritas Naszej Diecezji w okresie Wielkiego Postu. Od Niedzieli Palmowej przez Wielki Tydzień na terenie naszej Diecezji rozprowadzane są Chlebki Miłości. Kupując go mamy świadomość podarowania dwóch chlebów dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się nasza diecezjalna Caritas. W naszej parafii po każdej Mszy Świętej wierni udali się do zakrystii aby nabyć chlebek miłości i wspomóc Caritas swoją ofiarą.


Każdy chrześcijanin powinien dołożyć wszelkich starań, aby obrzędy Wielkiego Tygodnia zrozumieć, brać w nich czynny udział, a przede wszystkim umartwieniami i świętością życia dawać dowód żywej wiary.

 

 

                                                                                                                          G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież