Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj738
mod_vvisit_counterWczoraj848
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4979
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6757
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3164
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu27280
mod_vvisit_counterWszystkie1920531

Teraz Online: 14
Twój IP 34.207.247.69
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

grudzień 2021
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Balbiny Bibianny Wczoraj : Franciszka Ksawerego Dzisiaj : Barbary Krystiana Jutro: Saby Kryspina Pojutrze : Mikolaja JaremyPielgrzymka maturzystów na Jasną Górę Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 31 marca 2019 13:12

pielgrzymkamaturzystw2019

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

 

Z modlitwą o pomyślne zdanie egzaminów oraz właściwy wybór drogi życiowej 28 marca na Jasną Górę przybyło prawie 1200 maturzystów z diecezji sosnowieckiej, wraz ze swoimi katechetami i nauczycielami. Ich pielgrzymka, której głównym organizatorem był wicedyrektor Wydziału Katechetycznego, ks. Michał Knapik, rozpoczęła się od konferencji, jaką w bazylice jasnogórskiej wygłosił o. Radosław Kramarski.

Następnie w Kaplicy Cudownego Obrazu rozpoczęła się koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. "Korzystajcie w swoim życiu z tych dwóch skrzydeł: wiara i rozum. Niech słowa Apelu Jasnogórskiego - jestem, pamiętam, czuwam - zawsze będą dla Was drogowskazem" - powiedział w słowie powitania przedstawiciel gospodarzy Jasnej Góry - zakonu paulinów.


Podając przykład z życia św. s. Faustyny Ksiądz Biskup w kazaniu podkreślił, jak ważne jest to, by mówić Jezusowi, który - choć wszystko wie - chce usłyszeć od nas "o rzeczach - czasem bardzo prostych, o tym co skrywa wasze serce, o niepokojach, radościach, nadziejach, wątpliwościach, może także trwodze. Pan Jezus chce usłyszeć od ciebie, jak idzie ci przygotowanie do matury, bo to bardzo ważny moment w życiu człowieka". Przykładem wytrwałego proszenia Chrystusa uczynił Maryję z Kany Galilejskiej. "Może będzie taka sytuacja, że mimo próśb nie wszystko zacznie się układać tak, jak byście chcieli. Może będzie tak, że nie otrzymasz z nieba żadnej odpowiedzi, twoja wiara będzie wystawiona na próbę. Jednak Maryja uczy nas, by przedstawić Bogu szczerze problem i zostawić Mu go - On tak wszystko poukłada, że cię zaskoczy, przyjdzie i pocieszy - znajdzie sposoby! Trzeba ufać, że Bóg jest dobry i wie, czego nam potrzeba!" - mówił Biskup dodając, jak ważne jest wstawiennictwo u Boga innych ludzi za nami i posiadanie kogoś, kto będzie się modlił w naszej intencji.


Pielgrzymka odbywała się w szczególnym dniu 10. rocznicy sakry biskupiej i ingresu do katedry Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Na zakończenie przedstawiciele abiturientów złożyli Biskupowi z tej okazji najlepsze życzenia, a także wypowiedzieli przed obrazem Matki Bożej akt swojego zawierzenia, zakończony wspólną modlitwą "Pod Twoją obronę".


Jako że tegoroczna pielgrzymka odbywa się w roku 20. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sosnowcu, jej uczestnicy otrzymali szczególny, jubileuszowy modlitewnik, zawierający wybrane fakty z historii Kościoła sosnowieckiego, tekst wystąpienia papieża w czasie spotkania w Sosnowcu, nowennę do świętego papieża oraz modlitwy za jego wstawiennictwem.


"Dzisiejszej młodzieży, kiedy 14 czerwca 1999 r. papież był witany w Sosnowcu przez ponad 300 tysięcy pielgrzymów, nie było jeszcze na świecie. Pomyślałem, że dobrze będzie przypomnieć im to wydarzenie i dać szansę na zapoznanie się z homilią, którą wtedy wygłosił" - mówi inicjator wydawnictwa, dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Michał Broda. To szczególne wydawnictwo otrzymają także uczniowie klas VIII w czasie pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Egzemplarz zostanie przekazany także do wszystkich parafii.

 

W pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyli również maturzyści z Naszego liceum im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy.

 

TEKST: DIECEZJA SOSNOWIECKA

FOTO: ZS W PILICY, DIECEZJA SOSNOWIECKA

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież