Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj889
mod_vvisit_counterWczoraj1099
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10475
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu7016
mod_vvisit_counterW tym miesiącu31162
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu64452
mod_vvisit_counterWszystkie3000705

Teraz Online: 13
Twój IP 3.237.34.21
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Galeria

Kalendarz

luty 2024
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Imieniny

Przed wczoraj : Romany Damiana Wczoraj : Macieja Marka Dzisiaj : Cezarego Donata Jutro: Mirosława Aleksandra Pojutrze : Gabriela AnastazjiSpotkanie młodzieży Email

 

25.09.2010r. grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej z naszej parafii uczestniczyła w Spotkaniu Młodych Diecezji Sosnowieckiej w Sosnowcu, którego mottem była ewangelizacja uliczna. O godz. 15 wszyscy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pół godziny później odbyło się uroczyste wręczenie nagród scholom, które brały udział w przedpołudniowym konkursie. Jurorzy dokonali dobrego wyboru, nagrodzone chórki pięknie jeszcze raz zaprezentowały swoje umiejętności. Następnie ks. Biskup Piotr Skucha wygłosił konferencję na temat ewangelizacji. Po niej wszyscy, którzy przybyli na plac pod katedrą, zebrali się pod sceną, by modlić się i wysławiać Boga wspólnym tańcem i śpiewem. Młodzież dobrze się bawiła. Gdy uczestnicy spotkania zmęczyli się, na scenę wkroczyli zawodnicy quizu biblijnego dotyczącego kilku listów św. Pawła Apostoła. Pytania były trudne – ale od czego publiczność, która służyła pomocą? Mile widziane były podpowiedzi. Mimo zmęczenia wszyscy zagrzewali biorących udział w konkursie do walki. Jednocześnie nieopodal sceny grilowano kiełbaski dla uczestników Spotkania Młodych. Po rozdaniu nagród zwycięzcom quizu, na scenę wszedł chrześcijański zespół hip-hopowy „Full Power Spirit”. Rozbawiona publiczność tańczyła i klaskała w rytm muzyki. O tym jak świetnie się bawiono świadczy fakt, iż zespół został zmuszony do bisowania. Następnie na scenie zaprezentowały się wspólnoty działające na terenie naszej Diecezji takie jak: Ruch Światło – Życie, Tebach, Odnowa w Duchu Świętym, Mamre – Wspólnota Przymierza Rodzin, Duszpasterstwo Akademickie. Młodzi ludzie z byłej parafii ks. Marka przedstawiła emocjonującą pantomimę ewangelizacyjną. Kolejnym punktem programu była Celebracja Słowa Bożego. W uroczystej procesji najpierw wniesiono na scenę Ewangeliarz z katedry, potem Paschał, od którego młodzież odpaliła swoje małe świeczki, a na koniec obraz Matki Bożej. Celebracji przewodził ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Na zakończenie odbył się Apel Jasnogórski. Nasza grupa wróciła do Pilicy około godz.23, przeżyliśmy coś ważnego i wyjątkowego. Dziękujemy za to s. Annie Bęben i ks. Markowi Bigajowi, którzy zorganizowali wyjazd i byli tam z nami jako nasi opiekunowie.

Joanna