Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj233
mod_vvisit_counterWczoraj927
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8527
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu9720
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33587
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu36719
mod_vvisit_counterWszystkie3110756

Teraz Online: 10
Twój IP 44.211.117.197
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

maj 2024
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Joanny Zuzanny Wczoraj : Borysława Grzegorza Dzisiaj : Filipa Pauliny Jutro: Augustyna Juliana Pojutrze : Jaromira JustaI Komunia Święta Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
piątek, 10 maja 2024 18:38

ikomuniaswieta2024I KOMUNIA ŚWIĘTA 2024


Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była - i nadal pozostaje - tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (...) Dawcę życia wiecznego. 

Św. Jan Paweł II; Łódź, 13.06.1987


Przybyli ubrani w białe szaty, przejęci tym co ma się zdarzyć, trochę zdenerwowani, ale jednak radośni. Dzień wcześniej po raz pierwszy spotkali się z Chrystusem przebaczającym w Sakramencie Pokuty – więc prawie święci. Przyszli, aby przyjąć Chrystusa przychodzącego pod postacią chleba. Przygotowywali się bardzo pilnie od dawna, żeby jak najlepiej przeżyć tę wyjątkową chwilę. Na początku poznawali Boga, o którym opowiadali im rodzice i dziadkowie. Na lekcjach religii poszerzali swoją wiedzę o historii zbawienia i poznawali prawdy wiary.


Dla grupy 23 dzieci z naszej Parafii pierwsze spotkanie z Chrystusem w Komunii Świętej odbyło się w sobotę 04.maja br. W czasie Mszy świętej o godz. 11.oo do Komunii Świętej przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy. W czasie homilii ksiądz Proboszcz przypomniał dzieciom, że już za chwilę zaproszą do swojego serca najlepszego Przyjaciela. Podkreślał, jakie mamy szczęście, mogąc w tak uroczysty sposób przeżywać ten piękny dzień. Życzył dzieciom, aby na swojej drodze spotkały prawdziwych świadków wiary i zawsze trzymały się blisko Chrystusa. Gdy przejęci trzecioklasiści przystępowali do Komunii Świętej, niejednej mamie i babci zakręciła się łza w oku. To była dla wszystkich wyjątkowa, ważna i wzruszająca uroczystość.


Dziękujemy serdecznie rodzicom wszystkich dzieci, którzy tak pięknie przygotowali teren wokół naszej Kolegiaty oraz w środku pięknie udekorowały nasz kościół.


Podczas Białego Tygodnia w środę 08.maja dzieci, rodzice oraz ks. Proboszcz udali się do klasztoru sióstr Norbertanek do Imbramowic. Gdzie o 15.oo uczestniczyli w Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwie majowym. Następnie ksiądz Proboszcz odprawił Msze Świętą. Wszystko zakończyło się wspólnym grillowaniem dzieci wraz z rodzicami.

 

G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież