Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj245
mod_vvisit_counterWczoraj927
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8539
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu9720
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33599
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu36719
mod_vvisit_counterWszystkie3110768

Teraz Online: 13
Twój IP 44.211.117.197
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

maj 2024
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Joanny Zuzanny Wczoraj : Borysława Grzegorza Dzisiaj : Filipa Pauliny Jutro: Augustyna Juliana Pojutrze : Jaromira JustaUroczystość Wszystkich Świętych Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
środa, 01 listopada 2023 18:22

wszystkich swietych2023

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

1. listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, święto znanych i nieznanych – wszystkich, którzy doznają chwały nieba. W tym dniu w sposób szczególny nasze myśli kierujemy w stronę bliskich, którzy odeszli już stąd i śpią w pokoju i radują się w niebie. Dobrze jest, jeżeli pozostają oni z nami i trwają w naszej pamięci, mając z naszej strony zapewnioną pamięć modlitewną oraz Ofiary Mszy świętych, które dopomagają im w zbawieniu. Po Mszy Świętej o godz.12.oo , wyruszyła uroczysta procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.


W procesji po Naszym cmentarzu wzywając orędownictwo Świętych prosiliśmy o życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych. Przy pięciu stacjach, zatrzymywaliśmy się, aby polecać Panu Bogu tych, którzy od nas odeszli. Modliliśmy się za wszystkich wiernych zmarłych, rodziców, braci, siostry, dobrodziejów, krewnych, przyjaciół, biskupów, kapłanów, nauczycieli, wychowawców i żołnierzy poległych na frontach wojen


Nie tylko w ten szczególny dzień 1.listopada, lecz w ciągu całego miesiąca listopada udajemy się na cmentarze. Odwiedzamy groby naszych bliskich, zapalać na nich znicze i pochylając się nad nimi w modlitwie. Wzbudzamy głębszą refleksję, odgrzebujemy w naszej pamięci postacie bardzo bliskich osób, które były dla nas autorytetem, przykładem jak należy żyć na tej ziemi, by "gromadzić sobie skarb w niebie" (por. Mt 6,20).


Zachęcamy aby te święte listopadowe dni zadumy przeżyć pięknie, w skupieniu i uważności na to co najważniejsze. Celebrując życie wszystkich osób, które osiągnęły zbawienie , ofiarujmy naszym zmarłym pamięć i modlitwę. Znicze i tak trafią na śmietnik.


Pamiętajmy także w swoich modlitwach o naszym wielkim rodaku Papieżu Janie Pawle II ,jego pomnik jest obok Naszej Kolegiaty, a także o wszystkich zmarłych fundatorach, ofiarodawcach, dobrodziejach , dziedziców znanych rodów szlacheckich, których szczątki spoczęły na placu przy kościele.


WARUNKI ODPUSTU ZUPEŁNEGO


1-30 LISTOPADA


Dar odpustu


Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 30 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

 

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:


* być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi św.,

* przyjąć Komunię Świętą

* wyznać wiarę " Credo "

* pomodlić się według intencji Ojca Świętego

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież