Twój IP 44.221.66.130

czerwiec 2024

Przed wczoraj : Bogumila Malgorzaty Wczoraj : Barnaby Radomila Dzisiaj : Janiny Jana Jutro: Lucjana Antoniego Pojutrze : Bazylego Elizy

Pielgrzymka ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej Email
czwartek, 05 października 2023 20:58

pielgrzymkadokalwarii2023

PIELGRZYMKA ÓSMOKLASISTÓW

DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

- Ty, Matko Boża, znasz nasze ograniczenia, ale również wszystkie nasze marzenia, plany na przyszłość i możliwości. Naucz nas mądrego kroczenia drogami dzisiejszego świata - modlili się uczniowie klas ósmych z diecezji sosnowieckiej zawierzając siebie Matce Bożej Kalwaryjskiej podczas dorocznej pielgrzymki do sanktuarium. Modlitwie przewodniczył bp Grzegorz Kaszak.

Po przyjeździe do sanktuarium młodzi wysłuchali konferencji o życiu i miejscu pamięci bł. Rodziny Ulmów. Konferencję wygłosił Ks. Jacek Michno z diecezji przemyskiej.

Głównym punktem pobytu w sanktuarium była Eucharystia pod przewodnictwem bpa Grzegorza Kaszaka, ordynariusza diecezji sosnowieckiej. W czasie liturgii homilię wygłosił również Ks. Jacek Michno.

Zachęcał młodzież do wierności Bogu i przypomniał, że każdy ochrzczony człowiek należy do Boga i ma w sobie podobieństwo do Stwórcy.

-  Jezus dzisiaj upomina się o ciebie i mówi – uczniu klasy ósmej, chrześcijaninie, moje imię nosisz, masz być do mnie bardzo podobny - mówił kaznodzieja.

Przekonywał również młodych, by brali odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka nie z przymusu, ale z chęcią, oraz by mieli wielkie pragnienia i chęć zdobywania życiowych celów.

Przed przyjęciem błogosławieństwa głos zabrała młodzież.

- Powoli zaczynamy brać odpowiedzialność za nasze życie, z każdym krokiem jesteśmy bliżej przyszłości, która jest wielką niewiadomą. Chcemy wkroczyć do dorosłości bez obaw i lęków - powiedział przedstawiciel uczniów, dziękując biskupowi Grzegorzowi za zaproszenie na pielgrzymkę oraz przewodniczenie modlitwie.

Na zakończenie Ks. Michał Borda, dyrektor wydziału katechetycznego diecezji, podziękował biskupowi, dyrektorom szkół, nauczycielom, katechetom oraz wszystkim uczniom przybyłym na modlitwę.

Po Mszy świętej młodzież udała się na dróżki kalwaryjskie.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM

Biuro Prasowe Sanktuarium