Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj202
mod_vvisit_counterWczoraj927
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8496
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu9720
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33556
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu36719
mod_vvisit_counterWszystkie3110725

Teraz Online: 20
Twój IP 44.211.117.197
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

maj 2024
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Joanny Zuzanny Wczoraj : Borysława Grzegorza Dzisiaj : Filipa Pauliny Jutro: Augustyna Juliana Pojutrze : Jaromira JustaBoże Ciało Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 08 czerwca 2023 16:02

bozecialo2023

BOŻE CIAŁO

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w naszym mieście od kilku lat ma charakter szczególny gdyż ulicami Pilicy po raz kolejny przeszła wspólna procesja wiernych obu parafii: kolegiaty Św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy oraz Klasztoru Ojców Franciszkanów w Biskupicach. Uroczystość oddania czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie rozpoczęła się Mszą Świętą w naszej kolegiacie o godz.11.oo.


Jak zaznaczył ojciec Błażej w kazaniu Uroczystość Bożego Ciała jest także wynagrodzeniem za profanacje Eucharystii, przyjmowanie Komunii Świętej bez uprzedniego Sakramentu Pokuty czyli nie będąc w stanie łaski uświęcającej.


Oprócz licznie zgromadzonych wiernych naszego miasta mogliśmy podziwiać, idących na czele procesji, reprezentantów różnych grup i zawodów. Figury i obrazy niosły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.Podziwialiśmy też poczty sztandarowe kierowców czy pszczelarzy, Koła łowieckiego Hubert, Koło Żywego Różańca oraz straży pożarnych z Naszej Parafii.


Tradycją jest udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych oraz rocznicowych, które przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament rozsypują płatki świeżych kwiatów.


Wraz z licznymi wiernymi obu pilickich Parafii w procesji uczestniczyli nasi duszpasterze ksiądz proboszcz Andrzej Białek , ksiądz wikariusz Mirosław Pasek oraz ojcowie Klasztoru Franciszkanów wraz ze swoim proboszczem i gwardianem o.Błażejem Mariuszem Sówką. 


Zdjęcia z procesji możemy już oglądać w galerii. Zapraszamy.


G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież