Twój IP 44.211.117.197

maj 2024

Przed wczoraj : Joanny Zuzanny Wczoraj : Borysława Grzegorza Dzisiaj : Filipa Pauliny Jutro: Augustyna Juliana Pojutrze : Jaromira Justa

Boże Ciało Email
czwartek, 08 czerwca 2023 16:02

bozecialo2023

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w naszym mieście od kilku lat ma charakter szczególny gdyż ulicami Pilicy po raz kolejny przeszła wspólna procesja wiernych obu parafii: kolegiaty Św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Pilicy oraz Klasztoru Ojców Franciszkanów w Biskupicach. Uroczystość oddania czci Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie rozpoczęła się Mszą Świętą w naszej kolegiacie o godz.11.oo.

Jak zaznaczył ojciec Błażej w kazaniu Uroczystość Bożego Ciała jest także wynagrodzeniem za profanacje Eucharystii, przyjmowanie Komunii Świętej bez uprzedniego Sakramentu Pokuty czyli nie będąc w stanie łaski uświęcającej.

Oprócz licznie zgromadzonych wiernych naszego miasta mogliśmy podziwiać, idących na czele procesji, reprezentantów różnych grup i zawodów. Figury i obrazy niosły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.Podziwialiśmy też poczty sztandarowe kierowców czy pszczelarzy, Koła łowieckiego Hubert, Koło Żywego Różańca oraz straży pożarnych z Naszej Parafii.

Tradycją jest udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych oraz rocznicowych, które przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament rozsypują płatki świeżych kwiatów.

Wraz z licznymi wiernymi obu pilickich Parafii w procesji uczestniczyli nasi duszpasterze ksiądz proboszcz Andrzej Białek , ksiądz wikariusz Mirosław Pasek oraz ojcowie Klasztoru Franciszkanów wraz ze swoim proboszczem i gwardianem o.Błażejem Mariuszem Sówką.

Zdjęcia z procesji możemy już oglądać w galerii. Zapraszamy.