Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1079
mod_vvisit_counterWczoraj999
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2874
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5512
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4403
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu27423
mod_vvisit_counterWszystkie2189793

Teraz Online: 28
Twój IP 3.235.65.220
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

październik 2022
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Imieniny

Przed wczoraj : Teresy Heliodora Wczoraj : Rozalii Edwina Dzisiaj : Igora Flawii Jutro: Artura Brunona Pojutrze : Marii MarkaPoświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 11 września 2022 17:35

poswiecenietornistrow2022

POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW

I PRZYBORÓW SZKOLNYCH

 

W niedzielę 11.września z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i zbliżającego się święta patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki w czasie Mszy Świętej o godz. 12.oo Ks. Proboszcz pobłogosławił tornistry i przybory szkolne uczniom , którzy w tym roku rozpoczęli naukę w pierwszej klasie, aby nauka nie była dla nich ciężarem i by Jezus oraz Jego łaska była z nimi wszędzie obecna: w szkole, na boisku, na podwórku czy na ulicy.


Modliliśmy się także o Boże błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Niech Nowy Rok szkolny przyniesie wiele wrażeń, przyczyni się do pogłębienia wiedzy oraz pozwoli wzrastać w mądrości. 18.września  przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki , patrona dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież powinny pamiętać o święcie swojego patrona , który uczył nas miłości do Boga, mądrości, uczciwości, życzliwości, wytrwałości w dążeniu do celu, odwagi i modlitwy.


Natomiast po Mszy Świętej wszystkie dzieci zgromadziły się pod ołtarzem aby ich tornistry i przybory szkolne zostały poświęcone oraz by dostały coś słodkiego.


Wszystkim pierwszoklasistom życzymy: by pilnie uczyli się zdobywając jak najwięcej wiedzy, mieli wielu kolegów i koleżanek, pokochali swoją szkołę, poznawali życie i działalność Pana Jezusa, pogłębiali swoją wiarę oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nauki w szkole.


G.P.

FOTO:Agnieszka Walaszek

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież