Twój IP 35.168.110.128

sierpień 2022

Przed wczoraj : Cypriana Dominika Wczoraj : Romana Ryszarda Dzisiaj : Bogdana Borysa Jutro: Klary Lidii Pojutrze : Lecha Euzebii

Zaproszenie Email
niedziela, 31 lipca 2022 13:15

logi zao

ZAPRASZAMY NA ODSŁONIĘCIE POMNIKA!

W niedzielę 7 sierpnia br. serdecznie zapraszamy na uroczystości Odsłonięcia pomnika trzech generałów urodzonych w Pilicy – gen. dyw. Aleksandra Osińskiego, gen. bryg. Stefana Hubickiego i gen. bryg. Wacława Piekarskiego.

Uroczystości rozpocznie o godz. 12.00 w naszej Kolegiacie uroczysta msza św. celebrowana przez księdza biskupa seniora Piotra Skuchę, w intencji pamięci tych naszych zasłużonych rodaków.

Po mszy św. zapraszamy na uroczysty przemarsz pod pomnik, zlokalizowany przed budynkiem Zespołu Szkół w Pilicy przy ul. Zamkowej 7 gdzie odbędą się uroczystości poświęcenia i odsłonięcia pomnika. Będzie im towarzyszyć Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego i Orkiestra Wojskowa.

Po odsłonięciu pomnika zapraszamy na Rynek gdzie pamięć Naszych Generałów uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej. Poczęstujemy także tradycyjną wojskową grochówką.

Uroczystości organizowane są przez Zarząd Powiatu Zawierciańskiego i Instytut Pamięci Narodowej, fundatora pomnika. Patronuje im Prezydent RP Andrzej Duda. W komitecie honorowym pamięć Naszych Generałów wspiera Mariusz Błaszczak - Minister Obrony Narodowej, wicepremier oraz ks. dr Wiesław Lechowicz biskup polowy wojska polskiego i dr Karol Nawrocki prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Pamiętają o Nich Wojewoda Śląski i Marszałek Województwa Śląskiego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!