Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj107
mod_vvisit_counterWczoraj618
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1442
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5552
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6994
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu26743
mod_vvisit_counterWszystkie2138168

Teraz Online: 11
Twój IP 35.168.110.128
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

sierpień 2022
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Imieniny

Przed wczoraj : Cypriana Dominika Wczoraj : Romana Ryszarda Dzisiaj : Bogdana Borysa Jutro: Klary Lidii Pojutrze : Lecha EuzebiiPoświęcenie pojazdów Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 24 lipca 2022 14:55

poswieceniepojazdow2022

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

 

W niedzielę 24.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów , kierowców i podróżujących zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących. Dziś przypadał Światowy dzień dziadków i osób starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.


Przy poświęceniu pojazdów, każdy mógł złożyć ofiarę na Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz na misje Miva Polska. Wszystkim za wrażliwe serce serdeczne Bóg zapłać!


Warto pamiętać, aby przed wyruszeniem pojazdem w drogę przeżegnać się i prosić św. Krzysztofa o opiekę w czasie jazdy. Trzeba też wspomnieć, że nieostrożna, brawurowa jazda, nieprzestrzeganie przepisów kodeksu drogowego jest grzechem i trzeba się z tego spowiadać.

  

                                                                                                                                G.P.

 

Modlitwa kierowcy


Święty Krzysztofie, który patronujesz prowadzącym pojazdy, otaczaj swą opieką każdego, kto usiądzie za kierownicą. Wypraszaj u Boga łaski i predyspozycje potrzebne każdemu kierującemu pojazdem. Święty Krzysztofie, proś dobrego Boga, aby chronił kierowców przed brawurą i wypadkami i aby każdy z nich był na drodze odpowiedzialny, trzeźwy, opanowany i życzliwy. Amen

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież