Twój IP 35.168.110.128

sierpień 2022

Przed wczoraj : Cypriana Dominika Wczoraj : Romana Ryszarda Dzisiaj : Bogdana Borysa Jutro: Klary Lidii Pojutrze : Lecha Euzebii

Poświęcenie pojazdów Email
niedziela, 24 lipca 2022 14:55

poswieceniepojazdow2022

POŚWIĘCENIE POJAZDÓW

W niedzielę 24.lipca po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących odbyło się błogosławieństwo pojazdów , kierowców i podróżujących zgromadzonych na parkingu przykościelnym oraz drodze do Kolegiaty. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modliliśmy się o bezpieczeństwo na Naszych Polskich drogach, by jak najmniej było nieszczęśliwych wypadków, o boże błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących. Dziś przypadał Światowy dzień dziadków i osób starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.

Przy poświęceniu pojazdów, każdy mógł złożyć ofiarę na Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz na misje Miva Polska. Wszystkim za wrażliwe serce serdeczne Bóg zapłać!

Warto pamiętać, aby przed wyruszeniem pojazdem w drogę przeżegnać się i prosić św. Krzysztofa o opiekę w czasie jazdy. Trzeba też wspomnieć, że nieostrożna, brawurowa jazda, nieprzestrzeganie przepisów kodeksu drogowego jest grzechem i trzeba się z tego spowiadać.

Modlitwa kierowcy

Święty Krzysztofie, który patronujesz prowadzącym pojazdy, otaczaj swą opieką każdego, kto usiądzie za kierownicą. Wypraszaj u Boga łaski i predyspozycje potrzebne każdemu kierującemu pojazdem. Święty Krzysztofie, proś dobrego Boga, aby chronił kierowców przed brawurą i wypadkami i aby każdy z nich był na drodze odpowiedzialny, trzeźwy, opanowany i życzliwy. Amen