Twój IP 35.168.110.128

sierpień 2022

Przed wczoraj : Cypriana Dominika Wczoraj : Romana Ryszarda Dzisiaj : Bogdana Borysa Jutro: Klary Lidii Pojutrze : Lecha Euzebii

Odpust św. Jana Chrzciciela Email
piątek, 24 czerwca 2022 17:41

odpustjana2022

ODPUST ŚW. JANA CHRZCICIELA

W naszej Parafii 24.czerwca po raz 613 obchodziliśmy odpust głównego patrona św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o godz.16.oo została odprawiona przez ks.Janusza Stacha, który jest kapelanem w klasztorze sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Jak mówił papież Benedykt XVI o naszym świętym patronie: “Jak przystało na autentycznego proroka, Jan dał świadectwo prawdzie bez kompromisów. Obnażał łamanie przykazań Bożych nawet, kiedy dopuszczali się tego możni. I tak kiedy oskarżył o zdradę Heroda i Herodiadę, przypłacił to życiem, przypieczętowując męczeństwem swą służbę Chrystusowi, który jest wcieloną Prawdą”

W tym dniu również liturgiczne zakończenie roku szkolnego przez dzieci i młodzież naszej parafii ze Szkoły Podstawowej i Liceum. Nauczyciele i wychowawcy z dziećmi i młodzieżą uczestniczyli we Mszy Świętej i wraz z naszymi duszpasterzami dziękowali za przeżyty rok i prosili o szczęśliwe przeżycie wakacji.

Po uroczystej eucharystii odbyła się procesja wokół Kolegiaty pod przewodnictwem ks. Janusza. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Dobrej oraz wszystkim przybyłym Parafianom.

Każdy kto okazał w tym dniu szczególne wyznanie wiary przez udział w Eucharystii i liturgii ma możliwość uzyskania Odpustu czyli darowania kar, win, grzechów pod zwykłymi warunkami.

Modlitwa do św. Jana Chrzciciela

Boże, Ty powołałeś świętego Jana Chrzciciela, aby przygotował Twój lud na przyjście Chrystusa Pana, udziel Twojemu Kościołowi daru radości w Duchu Świętym i skieruj dusze wszystkich wiernych na drogę zbawienia i pokoju. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków .