Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj877
mod_vvisit_counterWczoraj1099
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10463
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu7016
mod_vvisit_counterW tym miesiącu31150
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu64452
mod_vvisit_counterWszystkie3000693

Teraz Online: 22
Twój IP 3.237.34.21
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Galeria

Kalendarz

luty 2024
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Imieniny

Przed wczoraj : Romany Damiana Wczoraj : Macieja Marka Dzisiaj : Cezarego Donata Jutro: Mirosława Aleksandra Pojutrze : Gabriela AnastazjiOdpust św. Jana Chrzciciela Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
piątek, 24 czerwca 2022 17:41

odpustjana2022

ODPUST ŚW. JANA CHRZCICIELA

 

W naszej Parafii 24.czerwca po raz 613 obchodziliśmy odpust głównego patrona św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o godz.16.oo została odprawiona przez ks.Janusza Stacha, który jest kapelanem w klasztorze sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Jak mówił papież Benedykt XVI o naszym świętym patronie: “Jak przystało na autentycznego proroka, Jan dał świadectwo prawdzie bez kompromisów. Obnażał łamanie przykazań Bożych nawet, kiedy dopuszczali się tego możni. I tak kiedy oskarżył o zdradę Heroda i Herodiadę, przypłacił to życiem, przypieczętowując męczeństwem swą służbę Chrystusowi, który jest wcieloną Prawdą”


W tym dniu również liturgiczne zakończenie roku szkolnego przez dzieci i młodzież naszej parafii ze Szkoły Podstawowej i Liceum. Nauczyciele i wychowawcy z dziećmi i młodzieżą uczestniczyli we Mszy Świętej i wraz z naszymi duszpasterzami dziękowali za przeżyty rok i prosili o szczęśliwe przeżycie wakacji.


Po uroczystej eucharystii odbyła się procesja wokół Kolegiaty pod przewodnictwem ks. Janusza. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Dobrej oraz wszystkim przybyłym Parafianom.


Każdy kto okazał w tym dniu szczególne wyznanie wiary przez udział w Eucharystii i liturgii ma możliwość uzyskania Odpustu czyli darowania kar, win, grzechów pod zwykłymi warunkami.

 

G.P.

 

Modlitwa do św. Jana Chrzciciela

 

Boże, Ty powołałeś świętego Jana Chrzciciela, aby przygotował Twój lud na przyjście Chrystusa Pana, udziel Twojemu Kościołowi daru radości w Duchu Świętym i skieruj dusze wszystkich wiernych na drogę zbawienia i pokoju. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków .

 


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież