Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj440
mod_vvisit_counterWczoraj935
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2195
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6715
mod_vvisit_counterW tym miesiącu27020
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu27605
mod_vvisit_counterWszystkie2102836

Teraz Online: 14
Twój IP 44.200.40.195
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

czerwiec 2022
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Imieniny

Przed wczoraj : Maryli Wladysława Wczoraj : Leona Ireneusza Dzisiaj : Piotra Pawla Jutro: Emilii Pojutrze : Haliny MarianaSakrament Bierzmowania Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 19 czerwca 2022 13:05

bierzmowanie2022

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 

19.maja o godz. 11.oo w naszej kolegiacie, 77 kandydatów z naszej parafii przyjęło z rąk ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka Sakrament Bierzmowania. Młodzież wraz ze swoimi świadkami i rodzinami zgromadzili się już koło godz. 1o.3o. Wszyscy odświętnie ubrani otrzymali kartki ze swoimi imionami , imionami świadków oraz imieniem , które sobie wybrali. Bierzmowanie jest kolejnym spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu.


Ks. Mirosław Pasek przygotowywał młodzież do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zgromadzona młodzież wraz ze świadkami bierzmowania, rodzicami i bliskimi prosiła o Ducha Świętego - mądrości, rozumu, rady, męstwa, pobożności, umiejętności, bojaźni Bożej, które będą pomocą w ich  dorosłym życiu chrześcijańskim. Święci patroni wybrani przez młodych staną  się ich orędownikami u Boga wypraszającymi łaski, konieczne do odpowiedzialnego życia dorosłego chrześcijanina.


Na zakończenie młodzież otrzymała jako pamiątki bierzmowania Pismo Święte oraz Pamiątkową Kartę z datą bierzmowania, imieniem i nazwiskiem swoim i świadka oraz wybranym imieniem.


Po Mszy Świętej pasterz naszej diecezji poświęcił nowy konfesjonał w naszym kościele.


Młodzież podziękowała ks. biskupowi za udzielony Sakrament Bierzmowania oraz przekazała na Jego ręce swoją ofiarę, która zostanie przeznaczona na sosnowieckie hospicjum. Nie zabrakło również życzeń dla ks. biskupa z racji 33 rocznicy święceń kapłańskich i zapewnieniu o naszych modlitwach w Jego intencji.


W naszej parafii swój jubileusz – 50 rocznicę ślubu- obchodzili Stanisława i Zdzisław Rozlach, moc życzeń dla nich i błogosławieństwo z racji złotego jubileuszu od naszego biskupa Grzegorza.

 

G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież