Twój IP 44.200.40.195

czerwiec 2022

Przed wczoraj : Maryli Wladysława Wczoraj : Leona Ireneusza Dzisiaj : Piotra Pawla Jutro: Emilii Pojutrze : Haliny Mariana

I Komunia Święta Email
środa, 18 maja 2022 18:12

i komunia wita 2022

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Przybyli ubrani w białe szaty, przejęci tym co ma się zdarzyć, trochę zdenerwowani, ale jednak radośni. Dzień wcześniej po raz pierwszy spotkali się z Chrystusem przebaczającym w Sakramencie Pokuty – więc prawie święci. Przyszli, aby przyjąć Chrystusa przychodzącego pod postacią chleba. Przygotowywali się bardzo pilnie od dawna, żeby jak najlepiej przeżyć tę wyjątkową chwilę. Na początku poznawali Boga, o którym opowiadali im rodzice i dziadkowie. Na lekcjach religii poszerzali swoją wiedzę o historii zbawienia i poznawali prawdy wiary.

Dla grupy 33 dzieci z naszej Parafii pierwsze spotkanie z Chrystusem w Komunii Świętej odbyło się w niedzielę 08 maja br. W czasie Mszy świętej o godz. 12.oo do Komunii Świętej przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pilicy. W czasie homilii ksiądz Proboszcz przypomniał dzieciom, że już za chwilę zaproszą do swojego serca najlepszego Przyjaciela. Podkreślał, jakie mamy szczęście, mogąc w tak uroczysty sposób przeżywać ten piękny dzień. Życzył dzieciom, aby na swojej drodze spotkały prawdziwych świadków wiary i zawsze trzymały się blisko Chrystusa. Gdy przejęci trzecioklasiści przystępowali do Komunii Świętej, niejednej mamie i babci zakręciła się łza w oku. To była dla wszystkich wyjątkowa, ważna i wzruszająca uroczystość.

Dziękujemy serdecznie rodzicom wszystkich dzieci, którzy tak pięknie przygotowali teren wokół naszej Kolegiaty oraz w środku pięknie udekorowały nasz kościół.