Twój IP 35.168.110.128

sierpień 2022

Przed wczoraj : Cypriana Dominika Wczoraj : Romana Ryszarda Dzisiaj : Bogdana Borysa Jutro: Klary Lidii Pojutrze : Lecha Euzebii

Peregrynacja Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II Email
wtorek, 22 marca 2022 18:36

peregrynacjapilica2022

PEREGRYNACJA KRZYŻA WIELKOPIĄTKOWEGO

ŚW. JANA PAWŁA II

W poniedziałek i wtorek 21-22.03.2022 Nasza Parafia przeżywała peregrynację krzyża i relikwii św. Jana Pawła II. Licznie zgromadzeni Parafianie zgromadzili się punktualnie o 16.oo na Pilickim rynku aby oczekiwać przyjazdu Krzyża Wielkopiątkowego i obrazu św. Jana Pawła II. Po czym wyruszyliśmy procesją z trzema stacjami do Kolegiaty. Gdzie została koncelebrowana Msza Święta przez Ks. Proboszcza, Ks. Wikariusza, ks. Marcina Kruszaka oraz ojca gwardiana z Klasztoru ojców Franciszkanów.

Ks. Marcin Kruszak dokonał wprowadzenia relikwii pierwszego stopnia św. Jana Pawła II, którą przywiózł dla Naszej Parafii abp Mieczysław Mokrzycki.

Ks. Proboszcz Andrzej Białek powiedział piękne słowa, które pozostaną wszystkim Parafianom w pamięci :

„Mogliśmy uformować procesję z krzyżem papieskim z parkingu do Kolegiaty, ale poszliśmy z rynku gdyż nie możemy wstydzić się Jezusa, nie możemy wstydzić się Krzyża, nie możemy się wstydzić Naszej wiary”

Po uroczystej eucharystii Parafianie z ulic i wiosek Naszej Parafii Adorowali Wielkopiątkowy Krzyż Papieski. A pierwszy dzień o godz.21 zakończył Apel Jasnogórski.

W drugim dniu Koła Różańcowe rozważały tajemnice bolesne Różańca Świętego.

O godz. 9.3o odbyła się Msza Święta za wszystkich Parafian, po której każdy w ciszy mógł adorować krzyż.

Droga Krzyżowa i Koronka Miłosierdzia Bożego zakończyły Peregrynację w Naszej Parafii.

Na koniec ks. Proboszcz poświecił Krzyże jako pamiątkę peregrynacji, który każdy mógł zabrać do swojego domu.

Uroczyste pożegnanie Krzyża Wielkopiątkowego oraz obrazu odbyło się przy pomniku papieża Św. Jana Pawła II przy Naszej Kolegiacie.