Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj65
mod_vvisit_counterWczoraj618
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1400
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu5552
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6952
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu26743
mod_vvisit_counterWszystkie2138126

Teraz Online: 9
Twój IP 35.168.110.128
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

sierpień 2022
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Imieniny

Przed wczoraj : Cypriana Dominika Wczoraj : Romana Ryszarda Dzisiaj : Bogdana Borysa Jutro: Klary Lidii Pojutrze : Lecha EuzebiiSprawozdanie duszpasterskie za rok 2021 Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 02 stycznia 2022 14:13

unnamed

SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE ZA ROK 2021

 

Zakończyliśmy rok Pański A.D. 2021. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do przeczytania Sprawozdania Duszpasterskiego przygotowango przez księdza Proboszcza Andrzeja Białka. Możemy się dowiedzieć co zostało w tym roku sprawozdawczym wykonane w Naszej Parafii i Kolegiacie. Gorąco zachęcamy do lektury!

 

 

W  2021 r. Parafia Św. Jana Chrzciciela i  św. Jana Ewangelisty  w Pilicy, liczy 2,510  mieszkańców , tj.770 rodzin.


W  roku  sprawozdawczym   2021:


Sakrament Chrztu  przyjęło  41 dzieci


Do  I Komunii św.  przystąpiło  31 dzieci


Sakrament Bierzmowania   przyjęło  53 osoby


Sakrament  Małżeństwa ,   zawarło  w tym roku,

w naszym kościele  tylko  8  par


Sakrament Chorych w domach  przyjmuje 11 osób co miesiąc, a z okazji Świąt ok 15 osób.


W 2021r. zmarło  55 osób 


Uczestnictwo parafian  na mszach św.  niedzielnych  i  świątecznych   wynosi  ok. 700 - 800 osób , to jest ok. 1/3  wszystkich parafian. 


Wyrażam wdzięczność i podziękowania Ks. Wikariuszowi Mirosławowi za jego , staranną  i  solidną  pracę duszpasterską w naszej Parafii  i  za  osobistą  kulturę  we wzajemnej współpracy .


Pragnę podziękować  wszystkim  katechizującym : Księdzu  Prefektowi Mirosławowi ,  Paniom Katechetkom: Barbarze Rolka, Joannie  Mendak i Panu Mirosławowi Opiłka za trud nauczania i katechizacji dzieci i młodzieży , w Zespole Szkół w Pilicy i w przedszkolu .


Pani Renacie Dynerowicz  za  pomoc szczególnie   w czasie liturgii   tegorocznego  Adwentu ,

akcję Drzewka adwentowego.


Służbie liturgicznej na czele z naszym klerykiem Konradem za piękną służbę i pomoc przy roznoszeniu opłatków na stół wigilijny.


Podziękowania  Panu Mateuszowi - naszemu Organiście  ,  za dobrą  ,  staranną ,  całoroczną  pracę . Za  muzyczną oprawę  uroczystości  kościelnych ,  wszystkich  niedziel i świąt .  Dziękuję  za    jego  zaangażowanie ,  pomoc  w  różnych  zajęciach  i pracach dla naszego  kościoła , a także  za osobistą  kulturę,  grzeczność i  równie dobrą współpracę .  Bóg zapłać!


Panu Grzegorzowi Piątemu za prowadzenie Naszej strony internetowej oraz gazetki parafialnej "Głos Kolegiaty” , dzięki której wiele osób nie tylko z Naszej Parafii ma dostęp do wiadomości z Naszej Parafii składam serdeczne podziękowania.


Panu Tomaszowi  Mendak , który pełni funkcję Kierownika cmentarza i wykonuje  obowiązki  grabarza i kościelnego  ,  dziękuję  za Jego pracę  na naszym  cmentarzu parafialnym i w kościele.

Podziękowania   kieruję pod adresem :


Panów Jacka Miklas, Zbigniewa Górnickiego ,  Leszka  Żyły , Mirosława  Zasik  , Jana Glinianego, Czesława  Rozlach , Zbigniewa Zbożniak , Wiesława Walaszka ,  Mieczysława  Rodackiego    i  wszystkich  innych których trudno wymienić  z  imienia i nazwiska , dziękuję  za wiele  bardzo różnych  prac   , wykonanych   dla  dobra  naszego  kościoła.


Pani Jadwidze i Tomaszowi  Muszyńskim,  za stałą troskę o  dekoracje kwiatowe do ołtarzy  w kościele, w  ciągu całego 2021 roku.


Pani Anastazji Wyrodek  za  dbanie o czystość w kościele i pomoc  w  pracach  sprzątania Kolegiaty , za wszelki ofiarowany  trud  i wysiłek dla naszej   świątyni  ,  składam  gorące  i serdeczne podziękowania.


Pani Barbarze Banasik za dbanie o czystość obrusów i szat liturgicznych.


Mimo istniejącej pandemii dzięki waszej ofiarności udało się nam w tym kończącym się roku wykonać między innymi z większych prac :


Część muru na cmentarzu , doprowadzono i podłączono gaz na wikariacie , zabezpieczono część muru przy kościele , zamontowano nową bramę , poprawiono schody i wstawiono nowe drzwi garażowe na plebanii , zabezpieczono dachy na budynkach gospodarczych na plebani , w trakcie jest wymiana 18 okien i parapetów w Domu Katolickim.


Panu Burmistrzowi Arturowi Janosik  dziękuję  za  otwartość , zaangażowanie  i  dobrą  współpracę  z  Parafią  i  wszelką  pozytywną   formę  pomocy  i  życzliwości. Szczególnie za przekazanie za przysłowiową złotówkę Arkady dla naszej Parafii.


 Wszystkim  Pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Pilica ,  składam  serdeczne podziękowania, za każdy gest zrozumienia , pomocy i  życzliwości   dla Kościoła. 


Jak również Paniom z Banku Spółdzielczego w Pilicy na czele z Panią Dyrektor za wszelką pomoc

i życzliwość.


Pracownikom Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych w Pilicy za   pomoc w   pracach :   przy  utrzymywaniu  trawników przy murze  cmentarza  i na Wzgórzu Św. Piotra ,   a także  za inne prace w 2021r.  wykonane przez  Was   dla dobra wspólnego Parafii ,   bardzo serdecznie dziękuję.


Wam Kochani i Drodzy  Parafianie  którzy w czasie całego mijającego 2021 roku,  pomagaliście swoim  wysiłkiem ,  modlitwą   i ofiarnością  , składam  jak najserdeczniejsze  staropolskie  Bóg zapłać !  Niech  Dobry Bóg wszystkim Wam  hojnie  błogosławi,  w całym Nowym  2022 Roku!

 

Z kapłańskim błogosławieństwem.

Ks. Proboszcz


 


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież