Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj722
mod_vvisit_counterWczoraj848
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4963
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6757
mod_vvisit_counterW tym miesiącu3148
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu27280
mod_vvisit_counterWszystkie1920515

Teraz Online: 17
Twój IP 34.207.247.69
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

grudzień 2021
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Balbiny Bibianny Wczoraj : Franciszka Ksawerego Dzisiaj : Barbary Krystiana Jutro: Saby Kryspina Pojutrze : Mikolaja JaremyUroczystość Wszystkich Świętych Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
poniedziałek, 01 listopada 2021 18:03

wszystkich swietyc2021

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

1. listopada, jak każdego roku, uroczyście obchodzimy Wszystkich Świętych. W tym dniu w sposób szczególny nasze myśli kierujemy w stronę bliskich, którzy odeszli już stąd i śpią w pokoju radując się chwałą nieba. Dobrze jest, jeżeli pozostają oni z nami i trwają w naszej pamięci, mając z naszej strony zapewnioną pamięć modlitewną oraz Ofiary Mszy świętych, które dopomagają im w zbawieniu. Po Mszy Świętej o godz.12.oo , którą koncelebrowali ks. Stanisław Słowik, Gwardian o. Błażej Sówka i nasz ks. Mirosław Pasek wyruszyła uroczysta procesja na cmentarz.

 

W procesji po Naszym cmentarzu wzywając orędownictwo Świętych prosiliśmy o życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych. Przy pięciu stacjach, zatrzymywaliśmy się, aby polecać Panu Bogu tych, którzy od nas odeszli. Modliliśmy się za wszystkich wiernych zmarłych, rodziców, braci, siostry, dobrodziejów, krewnych, przyjaciół, biskupów, kapłanów, nauczycieli, wychowawców i żołnierzy poległych na frontach wojen.


Nie tylko w ten szczególny dzień 1.listopada, lecz w ciągu całego miesiąca listopada udajemy się na cmentarze. Odwiedzamy groby naszych bliskich, zapalać na nich znicze i pochylając się nad nimi w modlitwie. Wzbudzamy głębszą refleksję, odgrzebujemy w naszej pamięci postacie bardzo bliskich osób, które były dla nas autorytetem, przykładem jak należy żyć na tej ziemi, by "gromadzić sobie skarb w niebie" (por. Mt 6,20).


Pamiętajmy także w swoich modlitwach o naszym wielkim rodaku Papieżu Janie Pawle II ,jego pomnik jest obok Naszej Kolegiaty, a także o wszystkich zmarłych fundatorach, ofiarodawcach, dobrodziejach , dziedziców znanych rodów szlacheckich, których szczątki spoczęły na placu przy kościele .


WARUNKI ODPUSTU ZUPEŁNEGO


1-30 LISTOPADA


Dar odpustu


Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych

oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny,

czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając

określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 30 listopada za pobożne

(czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

 

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:


* być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi św.,


* przyjąć Komunię Świętą


* wyznać wiarę " Credo "


* pomodlić się według intencji Ojca Świętego


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież