Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj514
mod_vvisit_counterWczoraj754
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2029
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6013
mod_vvisit_counterW tym miesiącu16842
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu23016
mod_vvisit_counterWszystkie1880173

Teraz Online: 18
Twój IP 3.234.211.61
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

październik 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Juliusza Lukasza Wczoraj : Pelagii Piotra Dzisiaj : Ireny Jana Jutro: Urszuli Hilarego Pojutrze : Filipa KorduliSakrament Bierzmowania i Odpust Parafialny Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 24 czerwca 2021 13:11

sakrament bierzmowania2021

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

I ODPUST PARAFIALNY

 

W czwartek 24.czerwca w Naszej Parafii obchodziliśmy odpust Narodzenia św. Jana Chrzciciela, naszego głównego patrona. O godz. 12.oo Sumie odpustowej przewodniczył ks. Biskup Piotr Skucha, który udzielił 53 młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Ksiądz Biskup w kazaniu przypomniał historię św. Jana Chrzciciela oraz docenił jak wielką rolę wtedy pełnił i jaki przykład daje w naszym codziennym życiu.

 

Ks. Mirosław Pasek przygotowywał młodzież do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zgromadzona młodzież wraz ze świadkami bierzmowania, rodzicami i bliskimi prosiła o Dary Ducha Świętego - mądrości, rozumu, rady, męstwa, pobożności, umiejętności, bojaźni Bożej, które będą pomocą w ich  dorosłym życiu chrześcijańskim. Święci patroni wybrani przez młodych staną  się ich orędownikami u Boga wypraszającymi łaski, konieczne do odpowiedzialnego życia dorosłego chrześcijanina.


Młodzież podziękowała ks. Biskupowi za udzielony Sakrament Bierzmowania oraz przekazała na Jego ręce swoją ofiarę, która zostanie przeznaczona na sosnowieckie hospicjum. Nie zabrakło również życzeń dla ks. Biskupa oraz jego kapelana z racji zbliżających się imienin. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

O godz. 16.oo po Mszy Świętej odbyła się Uroczysta Procesja wokół Naszej Kolegiaty.

 

W tym dniu również liturgiczne zakończenie roku szkolnego przez dzieci i młodzież naszej parafii ze Szkoły Podstawowej i Liceum. Nauczyciele i wychowawcy z dziećmi i młodzieżą uczestniczyli w wybranej przez siebie Mszy Świętej i wraz z naszymi duszpasterzami dziękowali za przeżyty rok i prosili o szczęśliwe przeżycie wakacji.

 

                                                                                                                                                       G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież