Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj625
mod_vvisit_counterWczoraj754
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2140
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6013
mod_vvisit_counterW tym miesiącu16953
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu23016
mod_vvisit_counterWszystkie1880284

Teraz Online: 21
Twój IP 3.234.211.61
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

październik 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Juliusza Lukasza Wczoraj : Pelagii Piotra Dzisiaj : Ireny Jana Jutro: Urszuli Hilarego Pojutrze : Filipa Korduli35 rocznica święceń kapłańskich ks. Stanisława Słowika i ks. Stanisława Zielińskiego Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
niedziela, 13 czerwca 2021 16:09

jubileusz35lat

35 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

KS. STANISŁAWA SŁOWIKA

I KS. STANISŁAWA ZIELIŃSKIEGO

 

W niedzielę 13.czerwca rodacy Naszej Parafii ks. Stanisław Słowik i ks. Stanisław Zieliński sprawowali o godz.12.oo Uroczystą Mszę Świętą w 35 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Cała Nasza wspólnota Parafialna modliła się w intencji jubilatów oraz o nowe powołania do stanu Kapłańskiego i Zakonnego. Ksiądz Mirosław wspomniał o Konradzie Drozdowskim , który uczęszcza do Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie i modlimy się aby wytrwał i był kolejnym kapłanem z Naszej Parafii.


Ks. Stanisław Słowik i ks. Stanisław Zieliński święcenia kapłańskie przyjęli 7 czerwca. 1985 roku z rąk biskupa Stanisława Szymeckiego w Katedrze Kieleckiej. Tydzień później sprawowali Mszę Prymicyjną w Naszej Kolegiacie. Jak wspominał ks. Zieliński byli otoczeni swoimi rodzicami, rodzeństwem, rodziną oraz Parafianami.


Ks. Stanisław Zieliński po święceniach kapłańskich został skierowany jako wikariusz do Parafii w Sułoszowej, po czym w 1997 roku otrzymał zadanie tworzenia nowej Parafii w Bęczkowie pw. Św. Jana z Dukli. Na południowym zboczu gór Świętokrzyskich przez 24 lata zbudowali Kaplicę, cmentarz, plebanię i jest już prawie gotowa budowla nowego dużego kościoła.


Ks. Stanisław Słowik w 1989 roku został skierowany na studia z teologii pastoralnej na Katolickim Lubelskim Uniwersytecie im. Jana Pawła II. Po czym powierzono mu misję utworzenia na nowo Caritas Diecezji Kieleckiej, której jest Dyrektorem już 32 lata aż do dziś. Więcej o największym Caritas w Polsce można przeczytać na ich stronie internetowej.


Księża , siostry i bracia zakonni pochodzący z Naszej Parafii:


o. Marian Świerczek (kamilianin), ks. Aleksander Witkowski, ks. Stanisław Zieliński, ks. Stanisław Słowik, ks. Antoni Kazior, ks. Robert Dynerowicz, ks. Zbigniew Słowikowski, ks. Tomasz Opiłka, ks. Jakub Janicki, s. Henryka Żak, s. Maria Kajdan, s. Lilla Gajda, s. Halina Bielak, s. Agata Wyrodek, s. Lidia Kudela


Kapłani pochowani na Cmentarzu Parafialnym:


ks. Mieczysław Froelich, ks. Bolesław Kastek, ks. Mieczysław Zaława, ks. Franciszek Pustułka, o. Apolinary Żak (franciszkanin)


Poprzedni Proboszczowie Naszej Parafii:


ks. Stanisław Findziński, ks. Andrzej Potruszyński, ks. Józef Ćwikliński, ks. Wojciech Wątrobski, ks. Jan Warmuziński, ks. Wojciech Latosiński, ks. Wincenty Wacowski, ks. Ignacy Kułacki, ks. Józef Brzozowski, ks. Mieczysław Froelich, ks. Bolesław Kastek, Mieczysław Zaława, ks. Janusz Chwast, ks. Kazimierz Pantak, ks. Jarosław Szlenzak

                                                                                                                                       G.P.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież