Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj586
mod_vvisit_counterWczoraj754
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2101
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu6013
mod_vvisit_counterW tym miesiącu16914
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu23016
mod_vvisit_counterWszystkie1880245

Teraz Online: 10
Twój IP 3.234.211.61
,
Parafia Pilica

Sonda

Czy czytasz gazetkę parafialną "Głos Kolegiaty" ?
 

Kalendarz

październik 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Imieniny

Przed wczoraj : Juliusza Lukasza Wczoraj : Pelagii Piotra Dzisiaj : Ireny Jana Jutro: Urszuli Hilarego Pojutrze : Filipa KorduliUroczystość Bożego Ciała Email
Wpisany przez Grzegorz Piąty   
czwartek, 03 czerwca 2021 15:21

bozecialo2021

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

 

"W uroczystość Bożego Ciała powracamy do owego «Czwartku», który wszyscy nazywamy «Wielkim» - do dnia, w którym Odkupiciel po raz ostatni obchodził Paschę z uczniami: była to Ostatnia Wieczerza - dopełnienie wieczerzy paschalnej i początek liturgii eucharystycznej. Dlatego Kościół już przed wiekami wybrał czwartek, by obchodzić uroczystość Bożego Ciała - święto adoracji, kontemplacji i uwielbienia. Święto, podczas którego Lud Boży gromadzi się wokół najcenniejszego daru pozostawionego nam w dziedzictwie przez Chrystusa, wokół Sakramentu Jego obecności, i wielbi go, chwali w pieśniach, niesie go w procesjach ulicami miast" - św. Jan Paweł II Wielki.

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Naszej Parafii rozpoczęła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Proboszcze. Po Mszy uformowała się procesja eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem wokół Naszej Kolegiaty do czterech ołtarzy.


Oprócz licznie zgromadzonych wiernych naszego miasta mogliśmy podziwiać, idących na czele procesji, reprezentantów różnych grup i zawodów. Figury i obrazy niosły panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Koła Różańcowe. Podziwialiśmy też poczty sztandarowe kierowców czy pszczelarzy, koła łowieckiego oraz straży pożarnych z Naszej Parafii.


Ołtarze przygotowali cechy rzemiosł: ślusarzy, rzeźników, malarzy i stolarzy.


Tradycją jest udział w procesji dzieci pierwszokomunijnych oraz ubranych na biało dziewczynek, które przed kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament rozsypują płatki świeżych kwiatów.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii.

 

 

                                                                                                                        G.P.


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież